یو تجارت

درباره لاوندر | اسطوخودوس

12 فروردین 02 ساعت 11:31
1 از 5 (1 رای)
اسطوخودوس از جمله گیاهان دارویی است که دارای خواص درمانی زیادی می باشد. بیش از 20 گونه مختلف دارد. لاوندر از جمله گیاهان گلدار و از خانواده نعناعیان به شمار می رود.
درباره لاوندر | اسطوخودوس


از جمله گیاهان چند ساله است و از خانواده نعناعیان می باشد. اسطوخودوس دارای گلهای کوچک و رنگارنگی است که به صورت خوشه ظاهر می شود. این گیاه دارای اسانس روغنی است. دارای برگهای سبز رنگی است. گیاهی پر شاخه ای می باشد که بصورت بوته رشد می کند.


روش کاشت اسطو خودوس:

گیاه اسطوخودوس به سه روش بذر، قلمه و خواباندن ریشه تکثیر می شود. در روش کشت بذری پس از آماده نمودن زمین مورد کشت بذر را در بستر زمین اصلی در گودالی مورد کشت قرار می دهند و سپس آن را آبیاری می کنند. همچنین می توانید در اواسط فصل زمستان بذر لاوندر را در سینی نشاء و یا خزانه ای در گلخانه بکارید و پس از آنکه گیاه به حد معینی از رشد رسید آن را به زمین اصلی منتقل کنید.

بهترین روش تکثیر گیاه اسطوخودوس از طریق قلمه می باشد. روش قلمه زنی این گیاه که معمولا در فصل پاییز از سرشاخه های گیاه تهیه می شود. پس از تهیه قلمه آن را در فصل پاییز و زمستان ابتدا در ماسه در گلخانه بکارید و از آن نگهداری کنید. قلمه ها پس از گذشت چند ماه ریشه دار می شوند و می توانید در فصل بهار به زمین اصلی منتقل کنید.(زمان کاشت قلمه بستگی به زمانی دارد که قلمه را تهیه کرده اید اگر در فصل بهار قلمه تهیه کنید می توانید در پاییز آن را در زمین اصلی بکارید).


فاصله کاشت اسطوخودوس:

فاصله کاشت گیاه اسطوخودوس بین 40 تا 80سانتی متر است.


عمق کاشت بذر اسطوخودوس:

بذر را در عمق 1 تا 3 سانتی متر خاک بکارید.
ارتفاع اسطوخودوس:

ارتفاع این گیاه بالغ بر 40 تا 80 سانتی متر می باشد.
خاک مناسب اسطوخودوس:

بهترین خاک برای اسطوخودوس خاک برگ، خاک ماسه ای و شنی با PH برابر با 6 تا 8 می باشد. توجه داشته باشید که خاک از زهکشی مناسبی برخوردار باشد چرا که این گیاه اصلا بستر خیس را دوست ندارد.
نور اسطوخودوس:

اسطوخودوس برای رشد به نور کامل خورشید نیازمند است، روزانه حداقل به 8 تا 10 ساعت نور نیاز دارد.
مقدار آبدهی اسطوخودوس:

به آبیاری متوسطی نیاز دارد نسبت به خشکی مقاوم است.
کاربرد اسطوخودوس:

این گیاه در طب سنتی در کشورهای مختلف ایران هند و چین کاربرد دارد. از این گیاه استفاده دارویی می شود. به عنوان خوراکی قابل مصرف است. از عصاره این گیاه برای انواع دمنوش و چای کیسه ای استفاده می شود. از روغن این گیاه برای موارد مختلف استفاده می شود.


برای ثبت سفارش به لینک زیر مراجعه فرمائید

خرید بذر اسطوخودوس

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره درباره لاوندر | اسطوخودوس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب