یو تجارت
بذر لاوندر | اسطوخودوس

بذر لاوندر | اسطوخودوس

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: اصفهان
قیمت: 18,000 تومان
نمودار قیمت قیمت برای شما: 15,300 تومان
برای خرید 8 عدد به بالا، 8 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

تعداد : 20 عدد

اسطوخودوس از جمله گیاهان دارویی است که دارای خواص درمانی زیادی می باشد. بیش از 20 گونه مختلف دارد. لاوندر از جمله گیاهان گلدار و از خانواده نعناعیان به شمار می رود. گیاه اسطوخودوس به صورت خودرو در مناطق مختلف ایران، هند، کانادار، چین و انگلستان رشد می کند.
در جهان پر رمز راز امروز گیاهان دارویی بسیاری وجود دارد که هنوز بسیاری از آنها برای ما ناشناخته هستند و انسان به دلیل عدم آگاهی از وجود آنها اطلاعی ندارد. گیاه اسطو خودوس به گیاه لاوندر نیز معروف است. این گیاه از جمله گیاهان دارویی است که دارای طعم و عطری خوشبو می باشد. می توان گفت که گیاه لاوندر یکی از خوشبوترین گیاهان دارویی در جهان می باشد. این گیاه دارای خواص دارویی و درمانی بسیاری است، که در طب سنتی قدیم نیز کاربرد داشته است. این گیاه به عنوان یک خوراکی با ارزش در سبد غذایی کشورهایی آسیایی و اروپایی قابل مصرف است. استفاده از دمنوش این گیاه در تسکین بسیاری از دردها موثر است.


مشخصات گیاه اسطوخودوس:

از جمله گیاهان چند ساله است و از خانواده نعناعیان می باشد. اسطوخودوس دارای گلهای کوچک و رنگارنگی است که به صورت خوشه ظاهر می شود. این گیاه دارای اسانس روغنی است. دارای برگهای سبز رنگی است. گیاهی پر شاخه ای می باشد که بصورت بوته رشد می کند.


طزر کاشت اسطو خودوس:

گیاه اسطوخودوس به سه روش بذر، قلمه و خواباندن ریشه تکثیر می شود. در روش کشت بذری پس از آماده نمودن زمین مورد کشت بذر را در بستر زمین اصلی در گودالی مورد کشت قرار می دهند و سپس آن را آبیاری می کنند. همچنین می توانید در اواسط فصل زمستان بذر لاوندر را در سینی نشاء و یا خزانه ای در گلخانه بکارید و پس از آنکه گیاه به حد معینی از رشد رسید آن را به زمین اصلی منتقل کنید.

بهترین روش تکثیر گیاه اسطوخودوس از طریق قلمه می باشد. روش قلمه زنی این گیاه که معمولا در فصل پاییز از سرشاخه های گیاه تهیه می شود. پس از تهیه قلمه آن را در فصل پاییز و زمستان ابتدا در ماسه در گلخانه بکارید و از آن نگهداری کنید. قلمه ها پس از گذشت چند ماه ریشه دار می شوند و می توانید در فصل بهار به زمین اصلی منتقل کنید.(زمان کاشت قلمه بستگی به زمانی دارد که قلمه را تهیه کرده اید اگر در فصل بهار قلمه تهیه کنید می توانید در پاییز آن را در زمین اصلی بکارید).


فاصله کاشت اسطوخودوس:

فاصله کاشت گیاه اسطوخودوس بین 40 تا 80سانتی متر است.


عمق کاشت بذر اسطوخودوس:

بذر را در عمق 1 تا 3 سانتی متر خاک بکارید.
ارتفاع اسطوخودوس:

ارتفاع این گیاه بالغ بر 40 تا 80 سانتی متر می باشد.
خاک مناسب اسطوخودوس:

بهترین خاک برای اسطوخودوس خاک برگ، خاک ماسه ای و شنی با PH برابر با 6 تا 8 می باشد. توجه داشته باشید که خاک از زهکشی مناسبی برخوردار باشد چرا که این گیاه اصلا بستر خیس را دوست ندارد.
نور اسطوخودوس:

اسطوخودوس برای رشد به نور کامل خورشید نیازمند است، روزانه حداقل به 8 تا 10 ساعت نور نیاز دارد.
مقدار آبدهی اسطوخودوس:

به آبیاری متوسطی نیاز دارد نسبت به خشکی مقاوم است.
کاربرد اسطوخودوس:

این گیاه در طب سنتی در کشورهای مختلف ایران هند و چین کاربرد دارد. از این گیاه استفاده دارویی می شود. به عنوان خوراکی قابل مصرف است. از عصاره این گیاه برای انواع دمنوش و چای کیسه ای استفاده می شود. از روغن این گیاه برای موارد مختلف استفاده می شود.


راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر لاوندر | اسطوخودوس
بذر لاوندر | اسطوخودوس
بذر لاوندر | اسطوخودوس
محصول: بذر لاوندر | اسطوخودوس
تاریخ به روزرسانی: 1400/10/27
ابعاد: 155 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 15,300 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر لاوندر | اسطوخودوس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: اسطوخودوس ، بذر لاوندر | اسطوخودوس ، لاوندر ، بذر ، بذر فروش ، فروشگاه بذر ، گیاهان دارویی ، خرید بذر ، بانک بذر ، بذرخونه ، نمایشگاه بذر ، نمایشگاه گل و گیاه ، گل و گیاه دارویی
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی