یو تجارت
بذر خیار رویال امریکایی

بذر خیار رویال امریکایی

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 22,500 تومان

معرفی محصول:

خیار رویال گیاهی است یک ساله و بالارونده که طول آن تا 3 متر می رسد. این گیاه دارای برگ های گرد با 3 تا 5 لوب و ساقه های گوشه دار است. بذرهای خیار رویال به صورت طبیعی یک پایه می باشد. ولی بذرهای اصلاح شده و گلخانه ای پارتنوکارپیک هستند در واریته های قدیمی تحت شرایط روز بلند و دمای بالا گل های نر بیشتری نسبت به گل های ماده تولید می کند و در شرایط روز کوتاه نسبت گل های ماده به گل های نر افزایش می یابد. گرده افشانی آن معمولا توسط حشرات (زنبور) انجام می شود. در بذرهای اصلاح شده خیار رویال، میوه های پارتنوکارپیک تولید کرده و نیازی به گرده افشانی برای تشکیل میوه ندارند. با وجود این که خیار رویال از نظر گل دهی روز خنثی می باشد. ولی تحت شرایط روز بلند و دمای بالا، در این گیاه تولید گل های نر به گل های ماده افزایش می یابد.

برداشت خیار رویال بر اساس اندازه آن می باشد. و به سن آن توجهی نمی شود. به محض این که خیار رویال به اندازه مطلوب رسید باید برداشت شود در صورت عدم برداشت بر طول آن افزوده شده و از کیفیت آن کاسته می شود. در صورتی که خیار رویال درشرایط گلخانه ای کاشت شود و شرایط مناسب از نظر دما، رطوبت و کود و مواد غذایی فاهم باشد بسیار پر محصول و دارای میوه های با کیفیت و ترد خواهد شد دارای میوه های سریع الرشد می باشد. و چون مانند برخی صیفی جات نیاز به رنگ گیری ندارد در هر مرحله از رشد می توان از این میوه استفاده کرد. ارقام متفاوت این گیاه را می توان در باغچه یا حیاط و درصورت امکان ساخت یک گلخانه کوچک در منزل کاشت. از انواع خیار رویال ها می توان به خیار رویال رسمی، خیار رویال رویال، خیار رویال خاردار، خیار رویال چنبر و. نام برد که هر کدام دارای ویژگیهای منحصر به فرد می باشند برای مثال طعم و عطر خیار رویال رسمی و کیفیت و سفتی خیار رویال خاردار را می توان نام برد.

نکته بسیار مهم در کیفیت میوه خیار رویال زمان برداشت خیار رویال می باشد. اگر در هوای گرم و حوالی ظهر میوه را برداشت کنیم میوه شل و کم آب و بی کیفیت می شود و درصورت برداشت در صبح زود دارای طراوت، طعم و عطر ویژه ای خواهد بود.

میوه های خیار رویال اگر در دمای پایین تر از 10 درجه سانتی گراد نگهداری شوند، سرما زده می شوند. دمای مناسب برای نگهداری خیار رویال 12 تا 13 درجه سانتی گراد با رطوبت نسبی 95 درصد است. در دمای 15 درجه سانتی گراد، خیار رویال زرد می شود.

بیش از سه هزار سال است که در منطقه غرب آسیا کشت خیار رویال رایج بوده و به احتمال فراوان این سبزی توسط رومیان به مردم کشورهای اروپایی معرفی شده است. طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده در سطح جهان مشخص شده که منشأ خیار رویال در کشور هند در کوهپایه های هیمالیا است و بیش از سه هزار سال در این منطقه کشت و پرورش می یابد. از هند به کشورهای یونان و روم باستان منتقل شده است و رومیان باستان علاقه زیادی به این سبزی داشته اند. سابقه کشت در فرانسه به قرن نهم میلادی و در انگلستان به قرن چهاردهم میلادی باز می گردد که توسط رومیان به این مناطق منتقل شده است. اسپانیایی ها هم را به مناطق حوزه قاره آفریقا انتقال داده اند. در کشور آمریکا نیز سابقه کشت به اواسط قرن شانزدهم میلادی باز می گردد. در کشور فرانسه تولید خیار رویال به قرن نهم میلادی بازگشته و در انگلستان تکثیر آن در قرن 14 پس از میلاد متداول شده است. تکثیر خیار رویال در کشور آمریکا به اواخر قرن شانزدهم نسبت داده می شود.

نحوه کاشت بذر خیار رویال

بذر این گیاه نیز به دو روش مستقیم و غیرمستقیم کاشته می شود. در روش مستقیم از آن جایی که ریشه های خیار عمیق است، باید زمین را عمیقا شخم بزنید. زمانی که خطر سرما رفع شد، زمین را به صورت جوی و پشته درآورید. سپس بذرها را به صورت کپه ای بالای سطح داغ آب و در عمق 3 سانتی متری زمین بکارید. به منظور تشخیص سطح داغ آب باید جوی ها را پر از آب کنید. توجه داشته باشید که بوته ها را با رعایت فاصله 50 الی 70 سانتی متری بکارید. همچنین فاصله بین دو خط کاشت نیز باید 1.8 الی 2 متر باشد.

اگر شرایط آب و هوایی اجازه کاشت مستقیم در زمین اصلی را به شما نمی دهد، ناچار به کاشت غیرمستقیم هستید. در این صورت توصیه می کنیم که بذر خیار رویال خود را نشا نکنید. ریشه های این گیاه به جابجایی بسیار حساس هستند. از این رو تنها راه برای کاشت غیرمستقیم استفاده از جیفی پات خواهد بود. در کاشت این گیاه باید نکات زیر را به خاطر بسپارید. این نکات در موفقیت کاشت گیاه شما نقش پررنگی دارد.
دما: بهترین دما برای جوانه زنی بذر خیار دمای بین 17 تا 20 درجه سانتی گراد است.
خاک: این گیاه را باید در خاک های سبک و نرم با ph 5.5 تا 6.7 کاشت. توجه داشته باشید که زمین های خیلی سرد و خیلی گرم همچنین خاک های شور برای کاشت این گیاه مناسب نیستند.
نور: این گیاه را باید در مکانی با آفتاب مستقیم بکارید. از آن جایی که نور در رشد این گیاه نقش پررنگی دارد، کمبود نور منجر به پژمردگی گیاه خواهد شد.
آبیاری: این گیاه را باید با توجه به نوع خاک آن هر 5 الی 7 روز آبیاری کنید.

زمان مناسب کاشت بذر خیار رویال

برای کاشت گیاه باید ابتدا نیازهای آب و هوایی آن را بررسی کنید. زیرا هر زمانی برای کاشت گیاه شما مناسب نخواهد بود. اگر کمی تجربه کشاورزی داشته باشید، می دانید که تمام سبزی های تیره کدوییان به سرما حساس هستند. این گیاهان از محصولات فصل گرما به شمار می آیند. درست است که خیار نیز در این خانواده دسته بندی می شود اما این گیاه جزو استثناهای این خانواده به حساب می آید. خیار در هوای خنک رشد بهتری دارد از این رو این گیاه را محصول فصل خنک می دانند. بنابراین خیار را باید زمانی در زمین اصلی بکارید که متوسط دمای روز بین 20 الی 24 درجه سانتی گراد باشد. این شرایط در مناطق مختلف آب و هوایی در فصل های متفاوتی فراهم می شود.» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر خیار رویال امریکایی
محصول: بذر خیار رویال امریکایی
تاریخ به روزرسانی: 1402/2/31
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 22,500 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر خیار رویال امریکایی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (2)
ترتیب
حسن قارشی (خریدار این محصول) کد: 151

در مورد این که گفته میشه خیار رویال مزش تلخه آیا کسی اطلاعاتی داره

پاسخ
1400/9/30
ans_result_151
پرهام رضایی کد: 145

تعداد بذر چند تا میباشد

پاسخ
1400/6/8
ans_result_145
کلمات کلیدی: بذر خیار رویال امریکایی ، بذر ، فروشگاه بذر ، بانک بذر ، باغ بذر ، بذر فروش ، بذرخونه ، بذر خیار ، خیار ، خیار رویال ، خیار رویال امریکایی ، بذر خیار رونده رویال سمینیس آمریکا ،
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی