یو تجارت
پک 5 عددی گلدان جی فی - یک عدد رایگان

پک 5 عددی گلدان جی فی - یک عدد رایگان

1 از 5 (1 رای)
وضعیت:
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت : نمودار قیمت

معرفی محصول:

قرص جی فی چیست؟

برخی بذور دارای شرایط خاصی برای جوانه زنی و رشد هستند، یعنی به سختی جوانه می زنند و اگر جوانه زدند به سختی رشد می کنند، گلدان های متنوع و متعددی برای مراقبت و رشد بذر تولید شده ولی جی فی پلت یکی از بهترین ابزارها برای کاشت و جوانه دار کردن بذر بخصوص بذرهای میوه ها و گیاهان کمیاب می باشد.

جی فی علاوه بر حفظ رطوبت و تهویه بالا و زهکشی مناسب، مواد مغذی مورد نیاز برای جوانه زنی و رشد بذر را دارا است

جی فی معمولاً در سایز های 2 تا 7 سانتی متر برای مصارف خانگی عرضه می شود، اندازه های کوچک تر برای کاشت بذر و سایز بزرگتر برای قلمه زدن

جی فی را در ظرفی مناسب همراه با آب قرار داده و بعد از گذشت 5 دقیقه منتظر می شویم تا متورم شود و به سایز واقعی خود برسد.

یکی از ویژگی های قرص جی فی پلت، عدم نیاز به گلدان می باشد، گلدان جلوی تهویه هوا را گرفته و درصد جوانه زنی را کاهش می دهد ولی جی فی پلت این مشکل را ندارد.

توری اطراف جی فی پلت تجزیه پذیر بوده و سبب حفظ ریشه و پایداری بستر می شود و بعد از جابجایی به زمین اصلی به مرور زمان تجزیه می شود و مانع رشد ریشه نمی شود، همچنین مواد مغذی ای نیز داشته که به مرور در اختیار گیاه قرار می دهد.

محصول پلت جی فی ابتدا در سال 1972 در کشورهای نروژ وکانادا از مواد پیت ماس با فرم و ابعاد مختلف ارائه گردید.

جی فی پلت انتخاب مناسبی برای کاشت بذور سردسیری و گرمسیری موجود در فروشگاه همانند بلوبری، رزبری، پاپایا، پشن فروت و… می باشد.

عاری بودن از آفات و بیماری، قارچ ها، نماتد ها و علف های هرز، رشد سریع ریشه و افزایش نرخ رشد بالا برای گیاهان نیز دلایل انتخاب جی فی پلت توسط تولید کنندگان نشاء و قلمه می باشد.

جی فی پلت استارتر بذر می باشد که حاوی پیت ماس، کوکوپیت و مواد مغذی مورد نیاز گیاه می باشد که تولید و تکنولوژی در حال حاضر در اختیار شرکت Jiffy می باشد.

جی فی پلت همیشه باید مرطوب باشد، جی فی بعد از جذب آب به رنگ قهوه ای تیره در می آید و هنگامی که رطوبت خود را از دست می دهد به رنگ قهوه ای روشن در می آید، همیشه باید جی فی را به رنگ قهوه ای تیره نگه داشت و اجازه نداد تا خشک شود.

برای آبیاری لازم نیست بر روی جی فی آب بریزیم بلک باید در کف ظرفی که جی فی در آن قرار دارد به ارتفاع 1 سانتی متر آب بریزیم تا توسط جیفی به آرامی جذب شود و به بذر برسد.

چه زمانی جی فی را به گلدان یا زمین اصلی انتقال دهیم:‍

زمانی که گیاه داخل جی فی پلت به اندازه کافی رشد کرده و ریشه ها از اطراف توری خارج شد در این زمان باید گیاه را به همراه جی فی پلت به محیط کشت بزرگتر و یا اصلی انتقال داد.


مزایای کلی قرص جی فی پلت (گلدان جیفی) :

1- جوانه زنی سریعتر بذر

2- رشد سریعتر نشاء

3- کنترل راحت تر بیماری ها، دما و رطوبت لازم برای رشد نشاء

4- جلوگیری از تنش وارد شده به ریشه در هنگام انتقال به زمین اصلی

5- در دسترس بودن مواد غذایی برای رشد نشاء

6- عدم نیاز به استفاده از مواد بسترمانند پرلایت، پیت ماس و…….

7- کاملا استریل و فاقد هرگونه عوامل بیماریزا ، قارچ و باکتری

8- کاهش یافتن هزینه های کارگری

9- صرفه جویی درمصرف آب

10- قوی ترشدن نشاء به گونه ای که هنگام انتقال به زمین اصلی، نشاء توان بیشتری برای مقابله با بیماریها و یا کمبودهای مواد غذایی موجود در زمین اصلی را دارد.

نحوه استفاده از قرص جی فی پلت (گلدان جیفی):

ابتدا درون یک کاسه یا یک ظرفی که اطراف آن به ارتفاع حداقل 2 تا 5 سامتی متر لبه داشته باشد به مقدار لازم آب میریزیم. (برای هر قرص یک استکان آب در نظر بگیرید)

سپس قرص ها را به آرامی داخل آب قرار می دهیم، قرص ها باید از جهت صحیح قرار بگیرد، آن طرف از قرص که توری باز است و گودی کوچکی قرار دارد رو به بالا باشد (در تصاویر به خوبی مشخص است)

بعد از گذشت حداکثر 5 تا 10 دقیقه جی فی پلت آب موجود در کاسه را جذب کرده و متورم شده و به اندازه ی حقیقی خود می رسد همچنین به رنگ قهوه ای تیره در می آید.

اکنون به وسیله مداد یا کبریت یا هر جسم نوک تیزی یک سوراخ به عمق مورد نیاز ( دو برابر طول بذر انتخابی) داخل جی فی ایجاد میکنیم و بذر را به آرامی داخل آن قرار می دهیم.

سپس روی بذر را با محتویات جی فی پلت پر می کنیم، اگر بذر ما خیلی ریز بود و یا جزو بذر های کمیاب بود بهتر است داخل جیفی پلت گودی ایجاد نکنیم و هم چنین بر روی آن خاک نریزیم بلکه تنها بذرها را بر روی بستر قرار دهیم در این صورت باید قرص ها را در ظرفی دردار (شفاف) قرار دهیم تا رطوبت حفظ شود.

جی فی پلت همیشه باید مرطوب باشد، برای آبیاری بهتر است آب را به آرامی در کف ظرفی که قرص های جی فی پلت را در آن قرار داده اید بریزید تا جی فی پلت به آرامی آب را جذب کند و به بذر ها برساند.

هنگامی که جی فی رطوبت خود را از دست بدهد به رنگ قهوه ای روشن در می آید.

زمانی که گیاه داخل جی فی پلت به اندازه کافی رشد کرد و ریشه ها از اطراف توری خارج شدند، می توان گیاه را به همراه جی فی پلت به گلدان بزرگتر و یا محیط کشت اصلی انتقال داد.

توجه : هر بسته شامل 5 عدد گلدان جیفی می باشد که یک عدد آن رایگان تقدیم خریدار می گردد .

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

پک 5 عددی گلدان جی فی - یک عدد رایگان
پک 5 عددی گلدان جی فی - یک عدد رایگان
محصول: پک 5 عددی گلدان جی فی - یک عدد رایگان
تاریخ به روزرسانی: 1399/12/12
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره پک 5 عددی گلدان جی فی - یک عدد رایگان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: پک عددی گلدان جی فی ، یک عدد رایگان ، ی فی ، گلدان جیفی ، طرح رایگان ، جیفی ، قرص جیفی ، فروشگاه بذر ، بذر ، بذرفروش ، بذرخونه ، بذرسرا ، باغ بذر ، باغبانی ، کشاورزی ، زراعت