یو تجارت

حالا نوبت تراکتورسازی و تبریزی هاست

نویسنده: مسعود شعاری
4 خرداد 95 ساعت 13:18
1 از 5 (1 رای)
حالا نوبت تراکتورسازی و تبریزی هاست

به گزارش "ورزش سه"، در تاریخ فوتبال ملی وباشگاهی ما تیم های زیادی حضور داشتند که بعد از یک نتیجه بد در بازی رفت توانستند با نتایج و عملکرد رویایی بازگشت های معجزه واری به روند مسابقات داشته باشند. بازگشت هایی که تا مدت ها در ذهن و خاطره علاقمندان به فوتبال و طرفداران تیم های باشگاهی باقی مانده است و همواره از آنها یاد می شود درست مثل این چند نمونه که در زیر می خوانید.


ایران - پاکستان


در بازی رفت از مرحله دوم مسابقات مقدماتی المپیک 1964 توکیو ،ایران در بازی رفت برابر پاکستان که در آن دوران از قدرت های برتر فوتبال آسیا بود با یک گل شکست را پذیرفته بود. بازی برگشت در تهران برگزار شد وایران با درخشش مرحوم شیرزادگان ومرحوم همایون بهزادی سرطلایی وپاطلایی فوتبال ایران با نتیجه 4-0 برنده شد واین برد راه صعود را به مرحله سوم مسابقات جام ملت های آسیا برای فوتبال کشورمان فراهم کرد وایران به دیدار آخر خود در این مرحله پای گذاشت.


ایران - چین


ایران بدون بازیکنان محروم ومصدوم بسیارمثل نادرمحمدخانی،سیروس قایقران،مرتضی فنونی زاده،مجتبی محرمی وجواد زرینچه در حالی که اصلا از ناصر محمدخانی ،حمید درخشان ،محمد پنجعلی وبرادران بیانی بسیار آماده بهره نمی برد،در روز 24 تیر 1368 به مصاف چین رفت و2-0 باخت در حالی که یک ضربه هم به دیرک دروازه حریف زد. بازی برگشت برای ایران 50 دقیقه طلایی داشت و3-0 جلو افتادیم وهمه آماده برد با 4 و5 گل بودند که استثنائا این بازی به نفع چین برگشت وحریف با 2 گل نتیجه را به برد 3-2 برای ما رساند.


پرسپولیس -آلیمای قزاقستان


دیداری که پرسپولیس در بازی رفت با نتیجه 3-0 برابر حریف شکست را پذیرا شد اما در بازی برگشت کولاک کرد و5-0 برنده شد و یک پنالتی را هم از دست داد.این بازی آخرین بازی علی دایی قبل از جدایی از پرسپولیس وپیوستنش به تیم فوتبال السد قطر بود.بازی درروز 6 شهریور سال 1375 برگزار شد.


استقلال - نوف باخورازبکستان


این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام در جام آسیا برگزار شد واستقلال که در بازی رفت 4-1 برابر نوف باخور ازبکستان بازنده شده بود ،در بازی برگشت با نتیجه 3-0 برنده شد واین برد حکم صعود تیم فوتبال استقلال به مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام  در جام آسیا را صادر کرد.


ایران – اردن


باخت 1-0 در بازی رفت آن هم در تهران ودر روز 20 خرداد 83 ایران را تا آستانه حذف از مسابقات کشاند.برانکو سرمربی تیم ملی بود وبعد از بازی رفت ،تیم ملی در مسابقات جام ملتهای آسیا شرکت کرد اما ته دل همه نگران بازی برگشت برابر اردن بود که خوشبختانه در روز 18 شهریور سال 83 برابر تیم ملی اردن در امان پایتخت این کشور 2-0 برنده شدیم.اردن به قدری قوی بود که در جام ملتهای آسیا 2004 به ژاپن نباخت وتنها در ضربات پنالتی مغلوب تیم قهرمان شد،قهرمانی که چین را در خانه خودش 3-1 برد.گل های ایران برابر اردن در این بازی معروف را علیرضا نیکبخت واحدی وعلی دایی به ثمررساندند.


حالا با نگاهی به این بازگشت های تاریخی در فوتبال کشورمان بسیاری منتظر هستند تا تراکتورسازی هم ورق جدیدی در تاریخ باشگاهی خود پر کرده و نامش را در بین این بازگشت های تاریخی به ثبت برساند. بازگشتی که می توانددر حضور 70 تا 80 هزار تماشاگر مشتاق تبریزی رقم خورده و جهنم سرخی را برای حری اماراتی رقم بزند.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره حالا نوبت تراکتورسازی و تبریزی هاست نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: حالا ، نوبت تراکتورسازی ، تبریزی هاست ، جام در جام آسیا ، تراکتورسازی ، مسابقات فوتبال ، بازیکنان محروم