یو تجارت

از شادی دیگران شاد شو !

نویسنده: فایل می
30 فروردین 99 ساعت 20:18
1 از 5 (1 رای)
از شادی دیگران شاد شو !

دوستان سلام ؛ مهندس مشعوف هستم امروز متنی باعث شد که یک مقاله کوتاه بسیار جالب را شروع کنم که حتما نمونه ش را در سطح اینترنت پیدا نخواهید کرد.

ولی قبلش مانند مقالات پیشین خودم مایلم سوالاتی را مطرح کنم:
  

شادی چیست ؟

آیا افراد موفق زندگی متفاوتی دارند که شاد هستند؟
آیا شادی شانسی بدست می آید یا عامل مهمتری در زندگی افراد وجود دارد؟
آیا افرادی که در زندگی با مسئل مهمی دست به گریبان هستند و حتی فرصت استراحت کافی هم ندارند می توانند شاد باشند؟
آیا علت اینکه مردم ایران متاسفانه مردمان شادی نیستند را می دانید؟
  

ابتدای موضوع باهم بررسی میکنیم که اصلا شادی چیست و چگونه به وجود می آید؟

درباره شاد بودن هر فردی تعابیر مشخص به خود را دارد و اصلا شادی در زندگی هر فردی نوع خاصی معنا می شود. ولی اینکه چگونه در زندگی سعی کنیم شاد باشیم و حتی دیگران را شاد کنیم باید روش آن را پیدا کنیم.
پیرامون ما، پای صحبت هر فردی که می نشینیم با غم و غصه و وام و گرفتاری های زندگی خودش صحبت می کند حتی افراد زیادی را در دور و اطراف خودمان می شناسیم که حاضرند در بدتر بودن و در منفی نگری ازهم سبقت بگیرند و احساس می کنند با این کار حال شان بهتر می شود. پس در چنین دنیایی که هستیم باید یاد بگیریم که چگونه زندگی مان را شاد کنیم.

برای شاد بودن در زندگی نیازمند این هستیم که روشهایی را بیاموزیم که خیلی از این روشها را هر روزه شاید خودمان به صورت ناخودگاه استفاده می کنیم ولی تاثیرش را نمی دانیم.

در مقاله پیش خودم عرض کردم  که ما  قدرت کلمات را باور نداریم !
  

راه اول، نگاه تان به پیرامون خود مثبت کنید.

با مثبت اندیش بودن شما به آینده امیدوار می شوید و سعی میکنید دنبال راه حل های بهتر برای ساخت یک زندگی بهتر برای خود و چه بسا دیگران باشید.
با مثبت اندیش بودن شما در می یابید که باید چراغ همسایه تان را روشن کنید تا روشنایی آن چراغ به خانه شما هم بتابد؛ یعنی شما با شاد کردن دیگران تشعشات آن شادی حتما به زندگی شما هم خواهد رسید.

فرض کنید در یک مسابقه دو میدانی شرکت کرده اید و شما نتوانستید پیروز شوید 2 راه به شما پیشنهاد می شود:

1. سرتان را پایین بیاورید و برای خود و همه زمین و زمان نفرین بفرستید که چرا شما پیروز نشدید و اخر کار هم دیگر دنبال آن کار نروید.

2. و دومین راه هم اینکه بروید و با لبخند این پیروزی شیرین را به رقیب خود تبریک بگویید و برای ش آرزوی موفقیت کنید و در انتها با یک روحیه شاد دنبال راه حل بهتری برای پیروزی باشید.

شما کدام راه را انتخاب می کنید؟

این را هم بدانید همیشه انتخاب های شما باعث تغییر در زندگی تان می شود. اینکه الان در اینجا ایستاده اید و هرچه که شدید و هرچه که هستید همه بر می گردد به انتخاب هایی که شما در زندگی خواه بد و خواه خوب برای خود داشته اید.
   

دومین راه، حذف اظطراب و نگرانی از زندگی خود است.

نگران چه چیزی هستید ؟ آیا می دانید نگرانی از کجا می آید؟

نگران بودن بر میگردد به قضاوت هایی که ما از رویدادهای زندگیمان  قبل از اینکه اتفاق بیافتد داریم.

همیشه برای اینکه قصد داریم  یک کار جدید شروع کنیم می ترسیم که چگونه شروع کنیم که یه سری افکار منفی به سمت ما می آید که شکست میخوریم و یا من توانش را ندارم و اینجاست که باید به شما بگوییم شما استعدادهای خودتان را زیر پا می گذارید و فریب یک سری قضاوت های نادرست در مورد خود را می خورید.
   

سومین راه بی جهت سعی کنید شاد شوید.

مشکلات در زندگی همه افراد وجود دارد و همه افراد در زندگی خود بارها و بارها با آن روبرو می شوند اینکه بخواهی چگونه با آن بر خورد کنی بستگی به نوع نگاه شما دارد. اگر عصبانی شوید و به زمین و زمان ناسزا بگویید باید به یاد داشته باشید با اینکار تا حالا مشکل کسی در هیچ کجای دنیا حل نشده ولی اگر صبر پیشه کنید و دنبال علت و راه حل آن بگردید چه بسا خیلی سریع تر از آن که زمان برای عصبانیت میگذارید مشکل شما رفع می گردد.
  

چهارمین راز شاد بودن شناخت استعداد های شخصی خود است.

اینکه شما چه توانی دارید و چه کار میکنید را خودتان می دانید. برای مثال شما بسیار زیبا می توانید یه سازی را بنوازید ولی در زندگی خود وارد مرحله شده اید که در زمینه شاعری از یک فرد شکست خورده اید نباید خود را با افراد دیگر مقایسه کنید.

مقایسه کردن دلیل بر حذف شادی در زندگی شماست.

شما حرفه خاص خود را می دانید و بر آن تسلط دارید و دیگران هم حرفه خودشان را که برایش تلاش کردند. اینکه شما پیروز نشده اید بر می گردد به زمان و تلاش شما. که می توانید در آینده این روند را تغییر دهید.
   

پنجمین راه شاد بودن در زندگی در ادامه مورد پیشین این هست که از آنچه که هستید راضی باشید.

در مورد قبلی عرض شد از مقایسه خود با دیگران بپرهیزید. شما هر چه که هستید و باشید بهترین هستید.

به جای مقایسه کردن با شما پیشنهاد می کنم هر گاه خواستید این کار را انجام دهید به خود بگویید که اگر من الان در این کار موفق نیستم دلیلی وجود ندارد یک ماه بعد هم موفق نباشم !
  

ششمین راه شاد بودن با تغییر خود اطراف خود را تغییر دهید.

شما اگر تغییر می کنید نباید خانه شما محل کارتان اتاق شما تغییر نکند. تغیییر چیدمان و تمیزی باعث احساس شادی در ما می شود. ورود یه گل به داخل اتاق کار روحیه ما را تغییر می دهد.

با خیلی کارهای کوچک شما می توانید شادی را به خانه تان بیاوید.
    

هفتمین راه شادی سحرخیزی هست.

خیلی از کارآفرینان بزرگ وقتی زندگی شان را مرور می کنید می بینید در زندگی خود انسان های سحر خیزی بوده اند و برای رسیدن به اهداف خود خواب را هم از خود دور کرده اند.
   

هشتمین راه شادی در زندگی کمک به دیگران است.

خیلی ها کمک به دیگران را با پرداخت پول اشتباه می گیرند. کمک به دیگران می تواند با یک لبخند روزمره باشد و یا شاید یک کمک فکری در حل مسائل زندگی او.
   

نهمین راه برای شاد بودن در زندگی نگاه به آینده و رها کردن گذشته است.

گذشته فقط بدرد آموختن و درس گرفتن می خورد و افرادی که در گذشته زندگی خود هستند به مانند افرادی اند که در یک جاده در حرکتند ولی برعکس و بجای اینکه نگاه شان به آینده باشد آینده در پشت سر آنهاست و گذشته در روبرویشان .

همان طور که مشاهده کردید  نکات ریزی که در بالا به آن اشاره شد شاید برای خیلی ها مهم نباشد ولی همین نکات ریز باعث تحولات بزرگ در زندگی دیگران شده است.

از شما دعوت می شود اگر نکات دیگری را در ذهن دارید در زیر این مقاله درج نمایید تا دیگر دوستان شما از آن استفاده کنند.

برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی می کنم.
در پناه خدا باشید .
نویسنده مقاله : مهدی مشعوف
   سایت نویسنده : RavanshenasiBartar.ir

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره از شادی دیگران شاد شو ! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: از شادی دیگران شاد شو ! ، شادی ، موفقیت ، زندگی ، زندگی مثبت ، مثبت اندیشی ، مهندس مشعوف ، مهدی مشعوف ، راز دورن ، تحول ، تحول فردی