یو تجارت

8 استراتژی برای ایجاد مشتریان وفادار

نویسنده: یو تجارت
15 شهریور 95 ساعت 09:43
1 از 5 (1 رای)
8 استراتژی برای ایجاد مشتریان وفادار

یکی از چالش های هر وب سایت اینترنتی تبدیل بازدیدکننده به مشتری و وفادار نمودن مشتریان می باشد. مشتریان به دنبال تنوع و در عین حال آزادی در انتخاب هستند و تبدیل بازدیدکننده به مشتری و وفادار نمودن مشتری یکی از نیازهای اصلی برای پایداری برای هر کسب و کاری شده است.
1. پاسخگویی به موقع به مشتری
مشتریان انتظار دارند که به سوالات آنها در اسرع وقت پاسخ داد شود. سعی کنید برای پاسخ دادن به مشتری از سیستم پاسخ دهی مناسبی استفاده کرده و به صورت منطقی و در زمان بندی مناسبی به سوالات مشتریان پاسخ دهید و اگر به هر دلیلی نتوانستید در اسرع وقت به مشتریان پاسخگو باشید از آنها عذر خواهی کنید.

2. روش مناسب برای پاسخگویی

اجازه دهید که مشتریان روش درست برقراری ارتباط را خودشان تعیین کنند. ایمیل یکی از معمول ترین این روش هاست. اگر برای برقراری ارتباط با مشتری با او تماس میگیرید سعی کنید هیجانی برخورد نکنید و مجموعه ای از سوالات خود را تهیه نموده و فرصت کافی را برای پاسخگویی را به مشتری بدهید. با اختصاص زمان کافی به مشتری می توانید رضایت مشتری را به دست آورید.

3. وب سایت جذاب

یک وب سایت با تصاویر جذاب و محتوای گیرا را تهیه کنید هنگامی که کاربری به سایت شما سر میزند شما زمان کمی برای جذب مشتری دارید( در حدود 10 ثانیه). با طراحی خوب سایت خود در کاربران ایجاد انگیزه کنید تا دوباره به سایت شما سربزنند.  میتوانید اطلاعات از شرکت، آدرس، شماره تماس و... را در وب سایت خود قرار دهید.
4. با چشم مشتریان بنگرید
مشتریان برای خرید کسانی را انتخاب میکنند که ارتباط بهتری با آنها برقرار کند. به حرف های مشتریان خوب گوش فرا دهید به گونه ای با آنها رفتار کنید که آنها را دوست و آشنای خود می دانید.

5. به مشتریان خود آموزش دهید

با در دسترس قرار دادن اخبار، اسناد و آدرس وبلاگ به مشتریان کمک می کنید تا شما را بهتر بشناسند. مقالاتی را تهیه کنید و در اختیار مشتریان قرار دهید با این مقالات شما میزان تخصص خود را به دیگران معرفی می کنید و به جلب اعتماد مشتری کمک میکند.
6. ارتقای اعتبار وب سایت
مشتریان تا به شرکتی اعتماد نکنند از وب سایت آن خرید نمی کنند و به آن وفادار نمی مانند. شما برای افزایش اعتبار خود می توانید در صفحه تماس با ما اطلاعات کاملی را از خود ارائه دهید. همچنین می توانید موقعیت خود را در نقشه مشخص نمائید و آدرس کاملی از شرکت خود را در سایت خود بنویسید. همچنین می توانید از سابقه کاری خود، تخصص، تیم کاری و... را ارئه نمائید.
7. در قیمت گذاری سیاست داشته باشید
در یک صفحه جدا اطلاعات کاملی در مورد نحوه خرید محصول، هزینه ها، نحوه تحویل، مدت زمان تحویل را قرار دهید. همه هزینه ها را محاسبه نموده و به صورت تک قیمتی ارائه نمائید. مشتریان از شنیدن قیمت های چندگانه به شما بی اعتماد خواهند شد.
8. سایت خود را تست کنید
سایت خود را همواره تست کنید و مطمئن شوید که سایت شما درست کار میکند. تعدادی سفارش تستی بر روی سایت خود قرار دهید و تست کنید که سایت درست کار میکند یا نه. بمنظور افزایش بازدیدکنندگان تجارت آنلاین شما نیاز دارد که بطور منظم هر هفته تغییراتی را ایجاد نمائید و تاثیر این تغییرا را ارزیابی نمائید.

 این موضع را همواره به یاد داشته باشید که هزینه نگه داشتن مشتریان قدیمی بسیار پایین تر از جذب مشتریان جدید می باشد. این کار ضمن از دست دادن وقت و زمان تضمینی برای وفادار شدن مشتریان جدید نیز نخواهد بود.

اگر مطالب ما مورد پسند شما واقع شده میتوانید این مطالب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی با یک کلیک به اشتراک بگذارید چهت استفاده به پایین همین صحفه مراجعه کنید با تشکر.

مجله اینترنتی پورتال یو تجارت

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 8 استراتژی برای ایجاد مشتریان وفادار نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: رضایت مشتری ، بازاریابی محتوا ، شبکه های اجتماعی ، بازار یابی آنلاین ، استراتژی بازاریابی ، استراتژی تبلیغاتی ، بازاریابی درون گرا ، موفقیت در کسب و کار ،