یو تجارت
مصارف خاص زئولیت (Zeolite)

مصارف خاص زئولیت (Zeolite)


1 از 5 (1 رای)
تاریخ بروزرسانی: 6 ماه قبل
صاحب آگهی: zaminkav
ایمیل: zaminkav1 at gmail.com
گفتگوی خصوصی با صاحب آگهی

خصوصیات زئولیت باعث شده است تا کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلفی از جمله کشاورزی، پزشکی، دام و طیور و آبزیان، تصفیه و غیره داشته باشد. اما در برخی از صنایع خاص نیز مصارفی دارد که در زیر به تعدادی از آن اشاره می شود.

انرژی خورشیدی: از زئولیت ها به ویژه شابازیت و کلینوپتالیت در ذخیره سازی انرژی خورشیدی استفاده می شود. زئولیت های نامبرده در طول روز، آب خود را از دست می دهند و در فاصله شب و به هنگام جذب رطوبت می توانند انرژی ذخیره شده در طول روز را آزاد نمایند.

تهیه حشره کش ها: زئولیت ها را در کشاورزی برای بهبود کیفیت خاک ، تهیه خوراک حیوانات و همچنین در تهیه حشره کشها به کار می برند.

کنترل آلودگی: کلینوپتیولیت به علت داشتن خاصیت جانشینی یونی، می تواند ایزوتوپ های سزیم و استرانسیم را که دارای خاصیت رادیواکتیویته هستند، به خود جذب نماید. محلول های حاوی کاتیون های رادیواکتیو را از ستون حاوی کلینوپتالیت عبور می دهند، آنگاه مواد رادیواکتیو جذب کلینوپتالیت می شوند.

مصارف دیگر: پیش از این زئولیت ها به دلیل وزن مخصوص پایین آن ها به عنوان مصالح سبک وزن استفاده می شده است. اینک زئولیت ها را به عنوان ماده پر کننده در کاغذ استفاده می کنند. مزایای زئولیت نسبت به کائولین درصد اوپاکی بیشتر، سهولت برش و کاهش وزن آن است. در خمیر دندان از زئولیت به دلیل قابلیت پویش بهتر نسبت به CaHPO۴ و باقی ماندن فلورید به صورت یونی استفاده می شود.

مصارف خاص زئولیت (Zeolite)
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره مصارف خاص زئولیت (Zeolite) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: : زئولیت ، کاربرد زئولیت ، انرژی خورشیدی ، آلودگی ، تبادل یونی ، جذب آمونیوم ، کاهش نیترات ، Zeolite ،