یو تجارت
بذر خیار هیبرید 111 امریکا

بذر خیار هیبرید 111 امریکا

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: اصفهان
نمودار قیمت قیمت برای شما: 12,000 تومان
برای خرید 5 عدد به بالا، 2 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

خیار نیاز به خاک سبک و آبیاری منظم دارد و کشت از طریق انتقال نشا انجام می شود. دمای جوانه زنی بذر خیار 17 تا 21 درجه سانتی گراد بوده و حساس به شوری خاک می باشد.

خیار گیاهی است یک ساله و بالارونده که طول آن تا 3 متر می رسد. خیار به صورت طبیعی یک پایه می باشد. ولی بذرهای اصلاح شده و گلخانه ای پارتنوکارپیک هستند در واریته های قدیمی تحت شرایط روز بلند و دمای بالا گل های نر بیشتری نسبت به گل های ماده تولید می کند و در شرایط روز کوتاه نسبت گل های ماده به گل های نر افزایش می یابد و گرده افشانی خیار معمولا توسط حشرات (زنبور) انجام می شود. در بذر خیار میوه های پارتنوکارپیک تولید کرده و نیازی به گرده افشانی برای تشکیل میوه ندارند. با وجود این که خیار بوته هیبرید از نظر گل دهی روز خنثی می باشد. ولی تحت شرایط روز بلند و دمای بالا، در این گیاه تولید گل های نر به گل های ماده افزایش می یابد. سبزیجات خانواده کدوییان از جمله خیار و کدو حساس به سرما هستند و محصول فصل گرم می باشند، اما خیار در هوای کمی خنک تر رشد بهتری دارند. دمای مناسب جوانه زنی بذر خیار هیبرید بین 17 تا 20 درجه می باشد. بنابراین زمانی اقدام به کشت بذر خیار هیبرید کرد که متوسط دمای روز 20 الی 24 درجه باشد. اگر حرارت شب کمتر از 5 درجه سانتی گراد باشد میوه ها درست تشکیل نمی شوند و یا دچار تغییرات فیزیولوژیک خواهند شد.

خاک مناسب برای کاشت بذر خیار هیبرید خاک های سبک و نرم با آب کافی حاصل می باشد. زمین های خیلی گرم و خیلی سرد برای کشت این گیاه مناسب نیستند. خیار به خاک های شور حساس است.

کاشت بذر خیار هیبرید:

زمین را پس از برطرف شدن خطر سرما به جوی پشته تبدیل و جوی ها را پر از آب کرده تا سطح داغ آب مشخص گردد، سپس بذور به صورت کپه ای در زمین کاشته می شود. نحوه ی عمل نیز به گونه ای است که بذور خیار باید 24 ساعت در آب خیسانده شوند. سپس بالای سطح داغ اب به عمق 3 سانتی سه الی 4 عدد بذر خیار هیبرید کاشته می شود . فاصله ی دو بوته روی خط کاشت 50 الی 70 سانتی متر بوده و دو خط کاشت 1/8 الی 2 متر می باشد. البته اگر برای تولید خیارشور کاشت می شوند میتوان فاصله ها را کمتر در نظر گرفت.

برخلاف دیگر میوه های این تیره که باید کامل رسیده برداشت شوند خیار را باید کمی قبل از رسیدن کامل برداشت کرد. معمولا اولین برداشت 60 الی 70 روز بعد از کاشت می باشد. اگر در هوای گرم و حوالی ظهر میوه را برداشت کنیم میوه شل و کم آب و بی کیفیت می شود و درصورت برداشت در صبح زود دارای طراوت، طعم و عطر ویژه ای خواهد بود.

میوه های خیار اگر در دمای پایین تر از 10 درجه سانتی گراد نگهداری شوند، سرما زده می شوند. دمای مناسب برای نگهداری خیار 18 تا 22 درجه سانتی گراد با رطوبت نسبی 65 درصد است. در دمای 15 درجه سانتی گراد، خیار می شود.

بذر انواع خیار مانند خیار چنبر، خیار سرخ، خیار پیرو، خیار مکزیکی، خیار سفید و انواع بسیاری دیگر از این صیفی پرطرفدار در سایت موجود می باشد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر خیار هیبرید 111 امریکا
محصول: بذر خیار هیبرید 111 امریکا
تاریخ به روزرسانی: 1400/1/8
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 12,000 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر خیار هیبرید 111 امریکا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: خیار هیبرید 111 امریکا ، خیار ، بذر خیار ، هیبرید ، خیار هیبرید ، بانک بذر ، صیفی جات ، بذرخونه ، بانک بذر ، فروشگاه بذر ، انواع خیار ، خیار اصل ، بذر ارگانیک ، بذر اصلی ،
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی