یو تجارت
بذر قرنفل الوان

بذر قرنفل الوان

1 از 5 (1 رای)
وضعیت:
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت : نمودار قیمت

معرفی محصول:

قرنفل با نام علمی “Dianthus barbatus”بصورت بوته ای متراکم رشد می کند که گلبرگ های آن حاشیه ای به رنگ بنفش ، قرمز مایل به زرد سفید میباشند . قرنفل گیاهی است بوته ای، با گل های معطر که در باغ ها به عنوان گیاه زینتی کشت می شود. قرنفل و میخک را گاه یکی می گیرند.این گل بومی نواحی اروپا و مناطقی آسیاست . قرنفل در رشد کامل گاه به ارتفاع 30 تا 45 سانتیمتر نیز می رسد . این گیاه دوسالانه و یا چند سالانه می باشد .بذر گل قرنفل ارائه شده به شما هموطنان یکی از باکیفیت ترین و خوش عطرترین واریته های موجود در دنیا به صورت درختچه های پاکوتاه و رنگارنگ می باشد.

معنی قرنفل : اصل نام آن کَرَن پهول از زبان هندی و به معنای «گل گوش» است که صورت عربی شدهٔ آن به شکل قرنفل درآمده است. کرن در هندی به معنای گوش و پهول به معنای گل است. زنان اهل هند آن را در سوراخ گوشواره در گوش می کردند تا بسته نشود. واژه کرن پهول در هندی بعداً به معنای عام گوشواره نیز به کار رفت.

نگهداری از گل قرنفل و نیازها:
آبیاری: به آبیاری منظم و متوسط نیاز دارد. زمانی که سطح خاک خشک شد می توان گیاه را آبیاری کرد. آبیاری بیش از اندازه این گیاه و ماندگاری آب در خاک پای گیاه موجب پوسیدگی طوقه(ناحیه اتصال ساقه به ریشه) ، زردی برگها و از بین رفتن گیاه می شود.هر چند قارچ کش ارگانیک کالیبان بسته 100 گرمی می تونخ اینجور موقع ها خیلی به کمکتون بیاد اما با رعایت مدار آبیاری میتوان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.در زمان کاشت بذر گل قرنفل این دقت رو هم باید داشت که آبیاری کم نیز در ابتدا موجب کاهش گلدهی گیاه، عدم رشد ، خشک شدن برگها و کوچک ماندن گیاه می شود.

نور: در مکانی با نور کامل آفتاب (حداقل 8 -6 ساعت نور مستقیم ) به خوبی رشد می کند.نور کم محیط از جمله دلایل عدم گلدهی مناسب این گیاه و رشد ضعیف آن است. در مناطقی که دمای تابستان بالا است وجود سایه در بعد از ظهر به شادابی و رشد و گلدهی بیشتر این گیاه کمک می کند.

دما: وجود دمای خنک شبانه در حدود 15 درجه برای گلدهی این گیاه بسیار مطلوب است. به طور کل زمانی که بذر گل قرنفل را در سال جاری بکاریم، گلدهی گیاهان حاصل از رشد بذرها بعد از گذران پاییز و زمستان و در سال بعد روی خواهد داد.به بیان دیگر این گیاهان نیازمند یک دوره سرما هستند تا بتوانند توانایی گلدهی را بیابند.اگر در منطقه ای گرم زندگی می کنید بذر گل قرنفل را در مکانی بکارید که از بعد از ظهر به بعد در سایه قرار بگیرد.

خاک: خاک با زهکش خوب و مواد ارگانیک مانند خاک برگ و یا کود پوسیده دامی رشد و گلدهی این گیاه را تضمین می کند بنابراین می توان از مخلوطی همانند خاک معمولی+خاک برگ استفاده کرد و یا اینکه مخلوطی همانند خاک برگ+کوکوپیت+پرلایت را بکار برد.

کوددهی: برای کوددهی این گیاه نیز می توان از کود کامل موجود در سایت با نام کود کامل 20-20-20 بسته 50 گرمی هر 4-3 هفته یکبار استفاده کرد.

هرس: برای تشویق گیاه به گلدهی بیشتر و طولانی تر کردن فصل گلدهی، گلهای خشک را مرتبا از گیاه جدا کنید تا انرژی گیاه به جای اینکه صرف تولید بذر گل قرنفل شود، صرف تولید گلهای جدید شود. همچنین ساقه هایی را که گلدهی داشته اند می توان تا حدود نیمی از ارتفاع آنان قطع کرد تا تولید ساقه های جدید تشویق شود.

تکثیر گل قرنفل :
کاشت قرنفل : ساده ترین روش تکثیر این گیاه از طریق کاشت بذر گل قرنفل است.

زمان کاشت بذر گل قرنفل : به طور کل و در رابطه با کاشتن بذرهای این گیاه اگر بذرها را در اواخر بهار و یا تابستان بکاریم گلدهی این گیاه به بعد از یک دوره سرما موکول می شود یعنی این گیاه در سال آینده، گل خواهد داد . همچنین گیاهچه های قرنفل را به شکل آماده می توان از نهالستانها در اوایل پاییز خریداری کرد اما این گیاهان باز هم سال آینده گل خوهند داد. اما گیاهچه هایی که در اول بهار ارائه می شوند توانایی گلدهی در همان سال را دارند.

گیاهانی که نیاز سرمایی آنان برآورده شده باشد می توانند حدود 7-6 هفته بعد از برطرف شدن نیاز سرمایی و زمانی که دمای هوا به 18 درجه رسید گل بدهند در حالیکه گیاهانی که این سرما را دریافت نکرده اند اولا دیرتر گل می دهند و دوما گلدهی به خوبی نمونه های اولی نخواهند داشت.

جدا از زمان کاشت بذرها نحوه کاشت بدین صورت است که بذرها در میحطی سبک و نرم همانند خاک برگ کاشته می شوند. روی بذرها را با خاکی به ضخامت 0٫3 میلیمتر پوشانده می شوند. کاشتن عمیق بذرها مانع از جوانه زنی آنان می شوند.دمای مناسب برای جوانه زنی بذرها 20-18 درجه سانتیگراد است.

زمانی که گیاهان جوان 6-4 برگ داشتند آمادگی جابجایی و کاشتن در مکان دیگر را دارند. زمانی که قصد کاشت گیاه را در بستر باغچه دارید بهتر است که بین هر دو گیاه 30-25 سانتیمتر فاصله در نظر بگیرید.» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر قرنفل الوان
بذر قرنفل الوان
محصول: بذر قرنفل الوان
تاریخ به روزرسانی: 1402/2/31
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر قرنفل الوان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر قرنفل الوان ، بذر ، فروشگاه بذر ، قرنفل ، قرنفل الوان ، بذر الوان ، بانک بذر ، باغ بذر ، بذرخونه ، فروشگاه ، بانک بذر ، باغ ، باغ بذر ، گل ، فروشگاه گل ، گل و گیاه ، آموزش کاشت بذر قرنفل ، بذر گل ، بذر گل پاکوتاه ، بذر گل