یو تجارت
بذر بادمجان سفید امریکایی

بذر بادمجان سفید امریکایی

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 21,500 تومان

معرفی محصول:

بادمجان گیاهیست یک ساله با ساقه های قوی ، خشن و شاخه شاخه . این گیاه دارای برگ های پهن و کشیده و رنگ متمایل به خاکستری می باشد و برگها گاهی دارای خار هستند بادمجان حساس به سرما می باشد بنابراین برای حداکثر برداشت باید این گیاه را در نواحی گرمسیری و یا مناطقی که دارای تابستان طولانی می باشند کاشت ولی با کاشتن بذر بادمجان در نواحی سرد معتدل نیز می توان به کشت این گیاه اقدام کرد. بادمجان انواع مختلفی دارد بادمجان کشیده, بادمجان سفید و … اما از آنجایی که اغلب کشاورزان ایرانی بذر مورد نیاز را از محصول سال قبل تهیه میکنند، در بازار همیشه شاهد بادمجان سیاه هستیم. اما شما میتوانید با تهیه بذر بادمجان سفید از فردین کشت، تجربه جدیدی را در کاشت و مصرف این محصول پر خاصیت به دست اورید.

کاشت بذر بادمجان سفید:

بذر بادمجان سفید (مانند هر بادمجان دیگری) را در هر خاکی می توان کاشت ولی بهترین زمین برای کاشت این گیاه زمینهای دارای شن و رس که PH آن کمتر از 5/6 نباشد می باشد. تنها دو عامل در انتخاب زمین در زراعت بادمجان مهم است یکی نمدار بودن خاک یا قدرت نگاهداری رطوبت است و دیگری حاصلخیزی زیاد آن.

بادمجان برای رشد مناسب و حصول حداکثر محصول احتیاج به حاصلخیزی خاک و تغذیه کافی دارد زمین بادمجان باید دائم نم دار و مرطوب باشد. بهترین خاک برای بادمجان خاکهای شنی لومی (sandy Loam) است. همچنین خاک آن باید عمیق ، حاصلخیز و زهکشی خوبی داشته باشد. بادمجان از جمله سبزیهایی است که مواد غذایی زیادی از زمین جذب می کند، به همین دلیل استفاده از کودهای دامی به میزان 30 تا 40 تن در هکتار توصیه می شود چنانچه زمین شنی و یا ضعیف باشد باید به میزان 40 تا 50 تن و حتی 70 تن در هکتار کود دامی به زمین داد چنانچه کود دامی در دسترس نباشد می توان برای تقویت خاک به کاشت گیاهان خانواده بقولات به عنوان کود سبز در سال قبل از کاشت اقدام نمود

استفاده از کودهای کامل ازت فسفر و پتاسیم باید در برنامه کودی و آماده کردن زمین قرار گیرد. در آمریکا کودهای شیمیایی کامل را تا میزان 800 تا 1100 کیلوگرم در هکتار قبل از آماده نمودن خاک در زمین پخش می کنند از طرفی چون این گیاه زمین را برای مدت طولانی اشغال می کند و محصول می دهد لذا مصرف کودهای ازته به صورت سرک 2 تا 3 نوبت برای آن توصیه می گردد میزان مصرف کود ازته سرک در هر نوبت حدود 30 تا 40 کیلوگرم در هکتار می باشد. اولین نوبت کود ازته سرک 3 تا 4 هفته بعد از کاشت است. pH مناسب خاک بین 5/5 تا 8/6 می باشد.

بادمجان سفید معمولا به صورت نشا در زمین اصلی کشت می شود. نشاها از تولید کنندگان تجاری خریداری شده و باید حداقل 10 هفته قبل از کاشت نسبت به سفارش آن اقدام کرد. نشاها در زمان کاشت باید 6 تا 7 برگ و 10 تا 12 سانتی متر ارتفاع داشته باشند.

اگر خودتان نشاها را تولید می کنید به موارد زیر توجه کنید:

از بستر های کشت استریل یا ضدعفونی شده استفاده کنید یا بستر کشت بذر را توسط قارچ کش ها یا بخار آب ضد عفونی کنید.
سعی کنید دمای بستر کشت کمتر از 24 درجه سانتیگراد نباشد.
بهترین روش برای تولید نشا استفاده از سینی نشا و پیت ماس به همراه ورمی کولایت به عنوان بستر کشت است. 100 تا 150 نشا از یک گرم بذر به دست می آید.
از نشا ها در طول رشد باید در برابر شته ها و دیگر حشرات محافظت شود تا مانع از انتقال بیماری های ویروسی نیز شد.
8 تا 10 هفته بعد از کشت بذر بادمجان سفید می توان نشاها را در زمین اصلی کشت نمود.

آماده سازی زمین باید ماه ها قبل از کشت نشا در زمین آغاز میشده است. کشت به صورت جوی پشته به علت زهکشی بهتر مرسوم است. از مالچ پلاستیک سیاه نیز می توان جهت کنترل علف های هرز و گرم نگه داشتن خاک استفاده کرد.

فاصله بین ردیف ها و گیاهان بستگی به بنیه گیاه و رقم دارد. ارقامی که شاخ و برگ زیادی تولید می کنند نیاز به فضای بیشتری دارند. برای ارقام معمولی فاصله ردیف 100-80 سانتی متری و فاصله بوته 70-60 سانتی متری توصیه می شود.

آبیاری در طول فصل رشد طولانی ضروری است. یک دوره خشکی شدید باعث ریزش گل ها و میوه ها می شود. مقدار آبیاری بستگی به نوع خاک، شرایط رشد و نوع کاشت گیاه دارد. شوری مطلوب آب آبیاری باید کمتر از 2 دسی زیمنس بر سانتی متر با شد.

در هنگام انتقال نشاء به زمین آبیاری اهمیت زیادی دارد زیرا نشاهای بادمجان نسبت به تنش های آبی بسیار حساس هستند. کمی پس از انتقال نشا به مزرعه باید عمل آبیاری را به طور روزانه انجام داد. پس از آن بسته به نوع خاک و شرایط آب و هوایی هر 4 – 2 روز یکبار باید آبیاری صورت پذیرد. نوع خاک برمیزان کل آب مورد نیاز تاثیری ندارد اما بر دفعات آبیاری موثر است. خاک های سبک تر نیاز به دفعات بیشتر و مقادیر کمتر آب در هر آبیاری دارند. در صورت مناسب بودن شرایط کاهش میزان آبیاری برای چند هفته پس زا کاشت باعث باعث بهبود توسعه ریشه می شود.

تامین رطوبت به طور منظم برای تامین مواد غذایی، سلامت گیاه و کیفیت میوه ها بسیار مهم است. آبیاری می تواند بصورت قطره ای یا غرقابی باشد. مزایا و معایب استفاده از سیستم های مختلف آبیاری را باید قبل از کشت ارگانیک بادمجان ارزیابی نمود. برای مثال آبیاری غرقابی می تواند باعث افزایش بیماری های خاکزاد و آبیاری قطره ای می تواند باعث افزایش غلظت نمک ها در لایه سطحی خاک شود. بسته به شرایط مکانیکی و اقلیمی منطقه، پوشاندن خاک با خاک پوش می تواند در حفظ رطوبت خاک کمک نماید.

در مناطق گرمسیر بذر بادمجان سفید را در بهمن ماه و در مناطق معتدل در فروردین ماه در خزانه گرم و یا شاسی می کارند . پس از آن که بوته های آن چهاربرگه شدند آنها را از خزانه خارج ساخته و در زمینی که قبلا آماده ساخته اند به فاصله 75 سانتیمتر از یکدیگر روی ردیف ها نشاء می کنند .

برداشت بادمجان سفید ، از اواخر خردادماه آغاز می شود و تا اواخر مهرماه ادامه خواهد داشت .

برنامه های پخت

بادمجان های سفید برای کاربردهای پخته شده مانند، تفت دادن ، سرخ کردن ، کباب کردن و پخت مناسب هستند. پوست آنها نسبت به انواع بنفش سفت تر است و باید قبل از پخت پوست آنها را پوست بگیرید. می توان آنها را تکه تکه و کباب کرد ، در سیب زمینی سرخ شده استفاده کرد و یا با سبزیجات دیگر به عنوان غذای فر تفت داد. آنها همچنین می توانند قطعه قطعه شده و به عنوان جایگزین گوشت در غذاهای ماکارونی استفاده شوند. بادمجان های سفید به خوبی با فلفل قرمز ، گوجه فرنگی ، کدو ، گوشت خورشتی ، ماهی کبابی و پخته ، مرغ ، نخود ، عدس ، گیاهانی مانند ریحان ، نعناع ، گشنیز و جعفری ، پنیرهایی مانند شیر تازه گاو ، پارمزان و پنیر گوسفندی پیر جفت می شوند ، میزو ، زنجبیل ، یوزو ، سیر ، و فلفل دلمه ای. بادم جان های سفید در مکانی خشک و خنک نگهداری می شوند تا سه روز طول می کشد.

اطلاعات

بادمجان سفید به طور سنتی در طب آسیایی مورد استفاده قرار می گیرد که قدمت آن به سال 1330 برمی گردد. رساله ای چینی معروف به Yinshan Zhengyao توسط هو سیهوی اصول غذای سالم را نشان می دهد و متن و تصاویر بادمجان ها را ذکر می کند. در هند ، داروی آیورودا از بادمجان برای کمک به درمان بیماری استفاده می کند و از ریشه آن برای کاهش علائم آسم استفاده می شود.» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر بادمجان سفید امریکایی
محصول: بذر بادمجان سفید امریکایی
تاریخ به روزرسانی: 1401/11/20
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 21,500 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر بادمجان سفید امریکایی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر بادمجان سفید امریکایی ، بذرخونه ، بذر بادمجان سفید کاسپر ، بذر بادمجان سفید خارجی ، بادمجان ، بادمجان کمیاب ، انواع بذر ، فروشگاه بذر ، بذرفروش ، بذرخونه ، بانک بذر ، بذرسرا ، باغ بذر ،
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی