یو تجارت
بذر کدو تنبل سفید

بذر کدو تنبل سفید

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 28,000 تومان

معرفی محصول:

اغلب در زمستان و فصل سرما که بیماری هایی همچون سرماخوردگی رایج می شود، استفاده از کدو تنبل نیز رواج پیدا می کند؛ زیرا دارای خواص فراوانی برای درمان سرفه و گلو درد بوده و ضد التهاب است. خانم های ایرانی زیادی به دنبال کاشت بذر کدو تنبل سفید در باغچه خود هستند که علاوه بر استفاده های دارویی، برای هالووین نیز از آن بهره بگیرند.

کدو تنبل سفید با نام علمی Cucurbita maxima یا Pumpkins Lumina یکی از انواع کدوهای زمستانی است که به دلیل آنکه پوست نرمی دارد، از کدو حلوایی جدا می شود. میوه این کدو، سفید، خاکستری و زرد بوده که شکلی کروی نیز دارند. گوشت آن نیز زرد مایل به کرم است. وزن هر یک از میوه ها 10 الی 50 کیلوگرم بوده که اندازه متوسط آن همانند دیگر کدوها خوش خوراک و شیرین تر است. جالب است بدانید هدف از اصلاح نژاد این میوه، رنگ سفید آن بوده که حالت تزئینی و زیبا پیدا کرده و برای جشن هالووین بسیار پرطرفدار است.

امروزه شرکت های بزرگی به همکاری با دانشگاه های معتبر کشاورزی اقدام به اصلاح بذرها کرده اند. بذر کدو تنبل از نوع هیبرید نسل اول، طبیعی و غیر تراریخته است. از همین رو در برابر انواع آفات و بیماری ها مقاوم شده و کاشت آن ها در تمامی فصل ها امکان پذیر بوده و بسیار ساده است. این بذرها قوه نامیه بالایی دارند و جوانه های سالمی را به بار می آورند.

برای کاشت باید محلی از باغ یا باغچه را انتخاب کنید که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشد؛ زیرا کدو در خاک های خیلی گرم یا سرد رشد نکرده و تغییر فیزیولوژیک می دهد. بذر کدو را نیز همانند دیگر بذر صیفی جات باید پس از رفع سرما در زمین اصلی کاشت. برای کاشت بذر کدو تنبل سفید به صورت مستقیم، باید گودال هایی به عمق 3 سانتی متر ایجاد کنید که فاصله گودال ها 75 سانتی متر و فاصله ردیف ها 90 سانتی باشد. سپس در هر گودال دو یا سه بذر کدو را قرار دهید. زمانی که جوانه ها سبز شدند، بهتر است آن ها را تنک کرده و تنها بوته ای قوی را نگه دارید.
توصیه می کنیم کوددهی و آبیاری را به طور مرتب انجام دهید و زمانی که بوته ها 30 سانتی متر شدند، آن ها را در پشته قرار دهید. برای برداشت باید تا 2 ماه پس از کاشت صبر کنید. زمانی که برگ ها خشک شده و 75 درصد میوه ها رسیدند، آن ها را برداشت کنید. کدو قلیانی با اندازه 5 تا 8 سانتی متر قابل برداشت بوده و کدو حلوایی زمانی که پوست سختی دارد، بهترین زمان برداشت است. کدوها را با یک چاقوی تیز از ساقه نزدیک به ریشه قطع کنید.
آبیاری: آبیاری گیاه به طور منظم و کافی انجام شود.
خاک: گیاه برای رشد به خاکی سبک و غنی مانند خاک باغچه و خاک لومی نیاز دارد که به سرعت رطوبت را جذب کرده و گرم شود. PH مورد نیاز بین 5.5 تا 6.7 است.
دما: بهترین دما برای کاشت بذر 13 درجه، هنگام شب 5 درجه و برای گلدهی 20 درجه سانتی گراد است.
نور: گیاه برای رشد به آفتاب کافی نیاز دارد.

با توجه به آنکه نوع این گیاه هیبرید و اصلاح شده بوده، در تمامی فصل ها به صورت گلخانه ای قابل کاشت است. البته این گیاه به آب و هوای معتدل و گرم نیاز دارد و بهتر است در فصل بهار کاشته شود. برای جوانه زنی 5 الی 8 روز زمان برای جوانه زنی نیاز دارد. فصل گل دهی بذر کدو تنبل در فصل رشد بوده و برای رسیدن میوه ها و گل 100 تا 120 روز زمان می برد؛ زیرا سرعت رشد متوسطی دارد.

بذرهای اصلاح شده و هیبرید همگی سالم و خالص هستند؛ زیرا در ژنتیک آن ها تغییراتی رخ داده اند که محصولات مرغوبی را تولید کنند. به طور کلی برای تشخیص بذر کدو تنبل سفید مرغوب باید قوه نامیه آن ها را امتحان کرد. از همین رو بهتر است تعدادی بذر را به طور امتحانی کاشته و میزان جوانه زنی را سنجید. هرچه تعداد جوانه های سالم بیشتر باشد، محصولات با کیفیت و مرغوبی تولید می شوند. همچنین باید به ظاهر و فیزیک بذرها نیز توجه کرد. آن ها باید یک دست، یک رنگ و دارای عطر و بوی خوبی باشند. هرچه تعداد ناخالصی ها کمتر باشد، بذرها مرغوب تر هستند.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر کدو تنبل سفید
بذر کدو تنبل سفید
محصول: بذر کدو تنبل سفید
تاریخ به روزرسانی: 1401/11/20
ابعاد: 150 * 180 * 200 میلیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 28,000 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر کدو تنبل سفید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر کدو تنبل سفید ، کدو ، بذر ، کدو تنبل ، بذرخونه ، باغ ؛باغ بذر ، بذرسرا ، بذر ارگانیک ، بذر اورجینال ، فروشگاه بذر ، نمایشگاه بذر ، بازار بذر ، بذر کدو تنبل سفید
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی