یو تجارت
بذر فلفل دلمه زرد قناری

بذر فلفل دلمه زرد قناری

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 28,000 تومان
برای خرید 5 عدد به بالا، 2 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

تعداد :10عدد

کشت بذر فلفل دلمه زرد قناری آمریکایی از خزانه شروع می شود. بذر فلفل نسبت به گوجه فرنگی و بادمجان جوانه زنی کندتری دارد. چنانچه میزان نوردهی و دمای خزانه مطلوب و درست باشد نشاء پس از 16 روز آماده انتقال به زمین اصلی است ، مشروط به آن که دمای محیط خزانه در شب و روز بین15تا 20 درجه سانتی گراد باشد و برای جوانه زدن بذر فلفل دلمه زرد قناری آمریکایی رطوبتی در حد30 درصد ایجاد گردد.
با این شرایط می توان امیدوار بود که بذر فلفل دلمه زرد قناری آمریکایی بین 5تا20 روز جوانه بزنند در این مرحله میزان نور برای باروری بهینه جوانه ها بین 12 تا 14ساعت در روز است.
وقتی جوانه ها سر از خاک بیرون آورند دمای محیط را باید بین 15تا 18درجه سانتی گراد و رطوبت محل را بین 50تا 70درصد تنظیم کرد در صورتی که دمای بستر هم در حد 42 درجه سانتی گراد باشد یک دوره دو هفته ای را به انتظار می نشینیم.

در محل خزانه تراکم بوته باید به گونه ای باشد که بر روی یکدیگر سایه نینداخته و از طرفی با رشد نشا همواره جای بیشتری را برای آنها در نظر گرفت از هفته پنجم دمای محیط را بر روی 30درجه در روز و 50درجه در شب تنظیم کرده و دمای محیط بستر را به 32 درجه سانتی گراد می رسانیم چنانچه مقدار نور از12 ساعت به 14ساعت در روز تغییر یابد با توجه به وضعیت اقلیمی پس از گذشت3 تا4هفته گیاه جوان به اندازه 16 سانتی متر ارتفاع یافته و 2 برگ حقیقی بر روی ساقه نمایان می شود.
در این حالت نشاء فلفل آماده انتقال به زمین است. فراموش نکنیم که قبل از انتقال نشاء گلخانه از هر حیث مهیا باشد تا به راحتی بتوان شرایط رشد گیاه را مهیا نمود. در اینجا باید تاکید کرد که نباید در انتقال نشاء به زمین اصلی زمان را از دست داد و تاخیر نمود.زیرا این بی توجهی باعث مشکلاتی در طول دوره رشد و باروری ایجاد می کند.از طرفی شرایط محیطی گلخانه باید از نظر نور و دما مطلوب و قابل کنترل بوده و فضای خزانه عاری از هر گونه علف های هرز و آفات و بیماریها باشد تا گیاه جوان بتواند مراحل اولیه رشد خود را در شرایط مساعدی انجام دهد زیرا گیاهی که در وضعیت نامطلوب متولد می شود در ابتدا با مشکلات عمده ای مواجه خواهد شد و در صورتی که این گیاه زنده بماند هرگز نمی تواند یک گیاه سالم و قوی در دوره رشد خود باشد.

حال می توان با آرامش خاطر نشاء را در متر مربع کشت نمود در این شرایط یعنی پس از انتقال نشاء به گلخانه دمای بستر بین 18 تا20 درجه و دمای فضای گلخانه در شب 30 درجه و در روز 15 درجه سانتی گراد و رطوبت محل بین 12 تا 14درصد باید باشد با توجه به زمان کشت پس از گذشت3 تا 7هفته بوته دارای شاخه و برگ و گل می شود و ارتفاع آن به 35 سانتی متر می رسد.
شایان ذکر است اولین گلی که بر روی شاخه های فرعی رویش کرده است باید حذف شود زیرا با تبدیل این گل به میوه با توجه به اینکه در بین دو شاخه فرعی شکل گرفته و رشد کرده است علاوه بر اینکه به صورت بد شکل در می آید آسیب جدی به خود بوته نیز وارد می نماید.

به عبارت دیگر به علت رشد میوه و فشاری که به واسطه این باروری به دو یا سه شاخه اولیه وارد می شود اولین گل شاخه های فرعی باید حذف شود. در صورتی که بوته فلفل به اندازه کافی رشد کرده باشد اجازه می دهیم گل دوم به میوه تبدیل شود و اگر تمایلی به این کار نداشته باشیم فرصت مناسبی برای رشد بیشتر شاخ و برگ و ریشه بوته را فراهم ساخته ایم و از طرف دیگر موقعیت را برای تبدیل گل سوم به میوه مهیا وآماده می کنیم.
بدیهی است که بر روی 2یا 5 شاخه مذکور تعدادی شاخه های فرعی رویش می کند که به علت هجم برگ ها می توانیم جوانه انتهایی این شاخه های فرعی را بعد از برگ اول حذف کنیم.

فلفل های رنگی در طول زمان رشد خود دچار دگرگونی هایی می شود که لازم است گلخانه داران عزیز در این مورد هم اطلاعاتی داشته باشند. شایان ذکر است که واریته های دیگر فلفل های رنگی در ابتدا سبز هستند و رفته رفته به رنگ های زرد ٫ نارنجی ٫ قرمز و شکلاتی تبدیل می گردد.

برای خرید بذر فلفل دلمه زرد قناری و سایر انواع فلفل دلمه دیگر نظیر فلفل دلمه سبز پی اس،فلفل دلمه قرمز به صورت عمده با ما در تماس باشید!

چند نکته مهم :

  1. این بذر استاندارد است و مناسب کاشت در منزل و باغچه می باشد. جهت تولید تجاری بایستی از بذرهای هیبرید استفاده کنید.
  2. کاشت فلفل دلمه رنگی جهت مصارف تجاری می بایستی فقط در گلخانه و در مقیاس هکتار به بالا باشد تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

خزانه کردن یا تولید نشا چیست ؟

برخی از گیاهان مثل انواع گوجه،بادمجان ،فلفل ،کاهو،کلم و خیلی از گل هارا بهتر است مستقیم نکاشته و ابتدا اقدام به خزانه کردن و تولید نشا کنیم .

یک گلدان کوچک معمولی را در نظر بگیرید. در آن ترکیبی از خاک باغچه بعلاوه حالا یا (ورمی کمپوست یا پیت ماس یا کود حیوانی حتما پوسیده) میریزیم و ترکیب می کنیم.

بر روی سطح اصلی و بالای بستر کاشتمون اگه پیت ماس یا ورمی کمپوست یا خاک برگ یا کمپوست گیاهی اگه باشه خیلی بهتره. 10 عدد از بذرها در یه گلدون میریزیم.

روی بذرها لایه نازکی از خاک بستر میریزیم. و ملایم آب میدیم. مرتب چک می کنیم که بستر ما رطوبتش را از دست ندهد.

بعد از یه هفته تا ده روز شاهد جوانه زدن بذرها خواهیم بود. بهشون رسیدگی می کنیم از جمله موارد مهم اینه که نور فراوانی داشته باشه محیط کشت ما چرا که اگه نور نداشته باشه نشاهای ما علفی میشن و خیلی نازک و بد فرم میشن.

بعد از اینکه نشاها 5 برگی شدن (حدود یه ماه بعد) هر نشا را به یه گلدون یا فاصله مورد نظر در باغچه انتقال میدیم.

به جای گلدون از سینی نشا هم میتونیم استفاده کنیم. مستقیم در گوشه ای از باغچه هم میتونیم خزانه کردن رو انجام بدیم.

نکات مهم تولید نشا:

رطوبت بستر حفظ شود.
بذرها رو عمیق نکاریم که خفه بشن
از کود حیوانی تازه استفاده نشه.
نور محیط کافی باشه.
در خزانه هم بهتره از هیچ کود تقویتی استفاده نکنیم.
» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر فلفل دلمه زرد قناری
بذر فلفل دلمه زرد قناری
محصول: بذر فلفل دلمه زرد قناری
تاریخ به روزرسانی: 1401/11/20
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 28,000 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر فلفل دلمه زرد قناری نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فلفل دلمه زرد قناری ، بذر فلفل دلمه زرد قناری ، بذر ، فلفل ، بذر فلفل ، فلفل دلمه ، بذرخون ، باغ بذر ، بذرفلفل ، فلفل دلمه بذر ، بانک بذر ، باغ بذر ، بذرسرا ، دلمه فلفل
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی