یو تجارت
بذر گل زنبق معطر

بذر گل زنبق معطر

1 از 5 (1 رای)
وضعیت:
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت : نمودار قیمت

معرفی محصول:

گل زنبق گیاهی سرما دوست بوده و با شروع فصل سرما کشت می شود.ریشه زنبق علاوه بر صنعت عطرسازی در داروسازی و در پخت و پز هم استفاده می شود. .گنتار به معنی رایحه و بو در پارسی کهن بوده است.

زنبق ها گونه های مختلفی دارن که فقط از دو گونه اون توی عطرسازی استفاده میشه که شامل Iris germanica و یا گونه (Iris pallida (Dalmatian iris or Sweet iris هستش . روغن اسانس ریشه زنبق حدود 0.1 تا 0.2 درصد از کل وزن ریشه است که از طریق روش تقطیر بخار بدست می آید. وقتی ریشه زنبق را از گیاه 3 ساله آن بیرون می آورند می بایست چیزی حدود دو تا هفت سال بماند تا خشک شود. هر چقدر که ریشه بیشتر بماند درصد ماده اصلی معطر آن بنام Irone در آن افزایش می یابد که روی قیمت فروش آن اثر می گذارد.

اسانس ریشه زنبق را میتوان جزو گرانترین اسانس های طبیعی موجود در بازار برای صنعت عطر سازی در نظر گرفت، تنها رقیب اون شاید اسانس انواعی از چوب عود باشن، اسانس این ماده بالای 10 برابر رز و حدود 30 برابر اسانس بهار نارنج ارزش دارد. ریشه زنبق علاوه بر صنعت عطرسازی در داروسازی و در پخت و پز هم استفاده می شود. .گنتار به معنی رایحه و بو در پارسی کهن بوده است.

اسانس ریشه زنبق یک رایحه ای با شیرینی ملایم، گرم با زیر نت ملایم چوبی و یادآور گل بنفشه دارد. از این ماده بعنوان بیس نوت و فیکسیتیو در عطرها استفاده میشه.

از عطرای شاخصی که درش اسانس ریشه زنبق استفاده شده میشه از :

Orris Ochre by Soivohle
American Beauty (Rose No. 1) by DSH Perfumes
Scent of Hope by DSH Perfumes
Iridum by DSH Perfumes
Orris Root D.S. & Durga
Les Exclusifs de Chanel 28 La Pausa
نام برد.

طبق معمول کشورهای حوضه دریای مدیترانه نظیر ایتالیا ، فرانسه و مراکش جزو تولید کننده های عمده این ماده هستن.

کاشت بذر گل زنبق گنتار:

زمان کاشت بذر گل زنبق گنتار در پاییز بعد از شروع سرما می باشد. قبل از کاشت، بذرها را در یک ظرف آب بگذارید و اجازه دهید به مدت 3 تا 5 روز در آب بمانند. برای جلوگیری از بیماری های قارچی، هر روز آب را عوض کنید. بعد از گذشت 3 تا 5 روز، بذرها را به مدت 20 دقیقه روی حوله کاغذی قرار دهید تا خشک شوند. یک گلدان 15 سانتی متری را با ترکیبی از 3 قسمت کمپوست، 2 قسمت پیت ماس و یک قسمت پرلیت پر کنید. سپس بذرها را به عمق 1 سانتی‎متر در این ترکیب بکارید. گلدان را خارج از خانه در یک مکان سایه دار قرار دهید تا بذرها به صورت طبیعی دوره سرما را بگذرانند. بعد از کاشت بذر، به طور کامل آب دهید.

هر زمان که 6 میلی متر از سطح کمپوست خشک شد، آن را مرطوب نمایید. از آبیاری بیش از حد اجتناب کنید، در شرایط خیس بذرها پوسیده می‎شوند. جوانه زنی معمولا دو تا سه ماه بعد از کاشت بذر انجام می شود ولی ممکن است بیشتر طول بکشد بنابراین نا امید نشوید. بعد از جوانه زنی، گلدان را به یک مکان آفتابی منتقل کنید. به طور منظم به گیاه آب دهید ولی بین هر بار آبیاری اجازه دهید یک سانتی متر از قسمت بالایی ترکیب کاشت، خشک شود. نهال گل زنبق گنتار را شش هفته بعد از رفع سرما، در بهار می توانید به زمین منتقل کنید. نهال ها را در یک مکان آفتابی و خاک دارای زهکشی خوب بکارید. فاصله بین نهال ها را 30 تا 60 سانتی‎متر در نظر بگیرید. بعد از کاشت نهال، یک کود کم نیتروژن به خاک اضافه کنید. هر سال بهار بعد از مشاهده رشد جدید، یک کود کم نیتروژن مانند کود NPK 5-10-10 به خاک اضافه نمایید و کوددهی را در اوایل تابستان حدودا یک ماه بعد از گل دهی تکرار کنید.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر گل زنبق معطر
محصول: بذر گل زنبق معطر
تاریخ به روزرسانی: 1400/1/3
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر گل زنبق معطر نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (1)
ترتیب
جوادشرافت کد: 137

سلام لطفا بفرمایید در هر بسته چه تعدادبذر وجود دارد

پاسخ
1400/3/4
فروشگاه بذر خونه (فروشنده) کد: 138

باسلام و ادب
موجودی این محصول امروز صفر شد
باسپاس

پاسخ
1400/3/4
ans_result_138
ans_result_137
کلمات کلیدی: گل زنبق معطر ، بذر گل زنبق معطر ، بذر گل زنبق گنتار معطر فرانسوی ، زنبق ، گل ، انواع گل ، گل معطر ، بذر گل معطر ، فروشگاه گل و گیاه ، بازاتر گل و گیاه ، نمایشگاه گل و گیاه ، گل خارجی ، گل کمیاب ، بذر اورجینال کمیاب ، بنسای ،