یو تجارت
بذر گل فراموشم مکن

بذر گل فراموشم مکن

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 30,000 تومان

معرفی محصول:

تعداد:20 عدد

اگر تا به حال اسم گل فراموشم نکن به گوش شما نخورده است، باید بدانید این گل زیبا کاربردهای گوناگونی دارد. به عنوان مثال در باغچه های وحشی، باغ صخره ای و حاشیه کاری از آن استفاده می شود. علاوه بر این از شاخه های این گل زیبا به عنوان گل شاخه بریده استفاده می کنند که زیبایی خاصی در دسته گل ها به همراه دارد. به همین دلیل پیش از هر چیز جهت تزئین باغچه خود با این گل زیبا باید با بذر گل فراموشم نکن آشنا شوید. به همین منظور تا انتهای این متن با ما همراه باشید..

معرفی بذر گل فراموشم نکن

گل فراموشم نکن با نام علمی Myosotis از جمله گیاهان بومی اروپا است. تاکنون 50 گونه مختلف از این گیاه شناخته شده است که شامل گیاهان یک ساله، دوساله و چند ساله می شوند. M.Alpestris یکی از گونه های گل فراموشم نکن است که گیاهی چندساله کوتاه عمر به حساب می آید. این گیاه رشد توده ای دارد و از خصوصیات ظاهری آن باید به شکل برگ ها اشاره کنیم. زیرا برگ های این گل زیبا بیضوی شکل، به رنگ سبز روشن و دارای طول 8 سانتی متر است.

فراموشم مکن گل های زیبا و کوچکی در هفت رنگ مختلف دارد که از طریق بذر و تقسیم بوته تکثیر می شود. به صورت گیاهی چندساله رشد می کند. گلهای این گیاه معطر نیستند و جنبه زینتی دارند که برای کاشت در باغچه و گلدان مناسب هستند.

مشخصات گیاهی گل فراموشم مکن هفت رنگ:

گل فراموشم مکن هفت رنگ بومی مناطقی از اروپا است که به صورت گیاهی چندساله با گل های زیبا و کوچک رشد می کند. گلهای این گیاه در هفت رنگ مختلف ظاهر می شوند که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می کند. نام علمی و انگلیسی این گیاه mix Myosotis alpestris است. در بیشتر مناطق رشد می کند. برای کاشت در باغچه و همچنین گلدان مناسب است و فضای زیبایی را به وجود می آورد.

گلهای این گیاه جنبه زینتی دارند و معطر نیستند. گلهای این گیاه چند گلبرگی هستند که رنگ مرکز آن متفاوت از گلبرگ ها است. برگهای سبز رنگی دارد. گلهای این گیاه در انتهای ساقه گیاه ظاهر می شوند. از گیاهان کمیاب به شمار می آید. از گلدهی مطلوبی برخوردار است طوریکه بوته گیاه را به طور کامل می پوشاند که برای رشد آب و هوای مناطق معتدل و گرم را می پسندد.

طرز کاشت بذر گل فراموشم مکن هفت رنگ:

گل فراموشم مکن از طریق بذر و تقسیم بوته تکثیر می شود. در کشت بذری ابتدا یک گلدان با زهکشی مناسب برای کاشت بذر تهیه کنید و سپس آن را با استفاده از خاک مناسب و غنی پر کنید و بستر مورد کاشت را مرطوب کنید. بذر گیاه را در عمق مناسب بکارید و گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید چرا که رطوبت باعث می شود تا گیاه زودتر جوانه بزند، گلدان را به محیطی با دمای 20 تا 25 درجه سانتی گراد منتقل کنید، در این دما پس از گذشت سه تا چهار هفته بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند. از رشد خوبی برخوردار است و پس از چند ماه بالغ و گلهای رنگارنگ آن ظاهر می شوند.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار و پاییز است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه 30 تا 50 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 25 تا 30 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 10 تا 15 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک غنی و حاصلخیز با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 18 تا 30 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه چند ماه پس از کاشت بذر و در فصل بهار و تابستان است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد.

نور: آفتاب کامل و نیمه سایه را می پسندد.


» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر گل فراموشم مکن
بذر گل فراموشم مکن
محصول: بذر گل فراموشم مکن
تاریخ به روزرسانی: 1402/6/18
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 30,000 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر گل فراموشم مکن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر گل فراموشم مکن ، بذر ، بذر گل ، گل ، فراموشم مکن ، خانه بذر ، بذرخونه ، فروشگاه بذر ، باغبانی ، کشاورز ، باغ بذر ، باغبانی ، کشاورزی نوین ، فروشگاه گل و گیاه ، بذر اورجینال ، بذر کمیاب
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی