یو تجارت
بذر گل رعنا زرد

بذر گل رعنا زرد

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 38,700 تومان
برای خرید 5 عدد به بالا، 10 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

تعداد:20 عدد


گل رعنا یا شاد گل (پتوهندی) گیاهی گلدار از خانواده آفتابگردان Asteraceas گیاهی یک ساله یا دو ساله بومی آمریکا بوده که در طول تابستان و پاییز دارای گل می باشد، گلهای رعنا شباهت زیادی با آفتاب گردان دارد و رنگ آن زرد و قرمز می باشد.


برگ های گل رعنا موم دار بوده و کشیده با حاشیه دندانه دار می باشد. بعد از اتمام گلدهی بذرهای این گیاه بر روی زمین ریخته و مجدد تکثیر می یابند

گل رعنا به خشکی مقاوم بوده و محل کاشت آن نباید آبگیر و خیس باشد زیرا باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن آن می شود.

خصوصیات گل رعنا زیبا | Blanket Flower :

گل رعنا زیبا با نام علمی “Gaillardia aristata Pursh” گیاهی گلدار و زیبا که در فصل بهار و تابستان گلدهی دارد و هر چه به پاییز نزدیک شویم گلدهی کاهش پیدا می کند.

گل رعنا پاکوتاه مناسب فضای باز است به چند ساعت نور مستقیم برای گلدهی احتیاج دارد در غیر این صورت رشد علفی پیدا می کند و گلدهی متوقف می شود.

رعنا زیبا یا گل شاد، یک گل همیشه شاداب، مانند شکوفه بزرگ گل آفتابگردان است و از خانواده گل های آفتابگردان، داوودی و گل مینا هستند.

آن ها جزء گل های بومی آمریکا و کانادا هستند. امروزه، این گل های محبوب در سراسر ایالات متحده آمریکا یافت می شوند.

رنگ های این گل شامل نارنجی، قرمز و زرد است. شکوفه های این گل از اوایل تابستان شروع به ریختن می کنند، اما اگر به آن ها رسیدگی شود، بیشتر عمر می کنند.

گل رعنا به خشکی مقاوم بوده و محل کاشت آن نباید آبگیر و خیس باشد زیرا باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن آن می شود.

گل های رعنای زیبا، در باغ های پروانه و زمین های وسیع بسیار زیبا و دیدنی هستند.

آموزش کاشت بذر گل رعنا:

گل رعنا علاوه بر تکثیر از طریق کاشت بذر در پایان فصل گلدهی از طریق تقسیم بوته نیز تکثیر می یابد،


اولین قدم برای کاشت بذر گیاهان زینتی انتخاب خاک مناسب می باشد، برخی از خاک های باغچه ممکن است مانع سبز شدن بذر و مرگ جوانه بشود بهتر است از خاک های آماده و بسته بندی استفاده کنید.

انواع خاک های بسته بندی مناسب برای کاشت در سایت موجود بوده و از لینک زیر قابل سفارش می باشد.


بهترین ترکیب خاک برای کاشت این بذر شامل : 30 درصد کوکوپیت + 50 درصد پیت ماس یا ورمی کمپوست + 20 درصد پرلیت دانه ریز

درصورتی که امکان تامین ترکیب بالا را ندارید خاک مناسب برای کاشت بذر را از طریق همین سایت (گلس گاردن) تهیه کنید.


ابتدا بذر ها را داخل آب ولرم بریزید تا به مدت چند ساعت خیس بخورند .( حداقل 3 تا 10 ساعت ) این عمل باعث شده تا پوست خارجی بذرها نرم و شکسته شود و جوانه زنی تسریع شود. بذرها به طور طبیعی بعد از این مدت باید ته طرف بروند.


بذر گل را نشاء کنیم یا مستقیم بکاریم؟


برای اینکه تصمیم بگیریم بذرها را نشاء کنیم یا مستقیم بکاریم باید چند نکته را مد نظر داشته باشیم:


1. در چه فصلی قرار داریم؟ اگر هوا هنوز سرد است باید اقدام به نشاء کردن در محیطی گرم همانند منزل یا گلخانه کنیم و بعد از اتمام سرما به محل اصلی کاشت در فضای باز (باغچه یا باغ) منتقل کنیم، اگر نه در فصل گرم سال هستیم میتوانید به راحتی در فضای باز اقدام به کاشت مستقیم در گلدان و باغچه کنیم.


2. قصد کاشت در گلدان دارید یا باغچه؟ در صورتی که میخواهید اقدام به کاشت در گلدان کنید کاشت مستقیم مناسب است ولی برای کاشت در باغچه و برای اینکه فواصل کاشت منظم باشد نشاء کردن بذرها توصیه می شود.


بذر ها را میتوانید در گلدان یا سینی نشاء و یا حتی لیوان های یکبار مصرف نشا کنید یا اینکه مستقیم در محل اصلی بکارید، نشاء کردن نسبت به کاشت مستقیم مزایای بیشتری دارد.


نشاء کردن بذر گل رعنا :


ظرف کشت خود (لیوان یکبار مصرف یا سینی نشاء) را با خاک مورد نظر پر کنید، سپس اقدام به آبیاری کنید تا آب از انتهای ظرف کشت خارج شود و خاک نشست کند.

سپس سوراخی ریز به عمق 0٫5 تا 1 سانتی متر ایجاد کنید و یک یا دو عدد بذر را داخل آن قرار دهید و سپس با خاک ورمی کمپوست روی بذر ها بریزید، البته میتوانید از همان ترکیب خاک نیز بر روی بذر بریزید ولی استفاده از کمپوست باعث به وجود آمدن نشاء هایی قوی تر می شود.


دمای ایده آل برای کاشت بذر 15 تا 25 درجه می باشد و نیاز به محیطی خیلی گرم ندارد.

اکنون ظرف کاشت را به محیطی مناسب ببرید و با اسپری خوب آبیاری کنید تا آب به بذر ها برسد و خاک کاملاً مرطوب شود.


تا قبل از جوانه زدن بذرها نباید اجازه دهید سطح خاک خشک شود، اگر ظرف کاشت را در مقابل آفتاب مستقیم قرار داده اید مشکلی نیست ولی باید بیشتر مراقب بود تا خاک رطوبتش را از دست ندهد، چون بذر در عمق کمی کاشته شده که به سرعت ممکن است در مقابل آفتاب خشک شود و جوانه بمیرد.


بعد از اینکه نشاء چهار برگه شد و رشد کافی کرد آنها را به گلدان اصلی یا باغچه منتقل کنید.


اگر میخواهید گلدان را در منزل نگه داری کنید حتماً باید محیطی پرنور را برایش درنظر بگیرید، پشت پنجره ی جنوبی با حداقل 8 ساعت نور در روز ایده آل می باشد، اگر این شرایط را نمیتوانید فراهم کنید باید از نورهای کمکی (فلورسنت) استفاده کنید برای این کار باید چراغ فلورسنت را در فاصله ی 8 تا 10 سانتی متری گیاه قرار دهید.


کاشت مستقیم بذر گل رعنا در باغچه:


برای کاشت مستقیم بذر اولین نکته که باید به آن توجه نمود دمای محیط کاشت می باشد، برای کاشت مستقیم در گلدان و در منزل در هر فصلی میتوان اقدام نمود ولی برای کاشت مستقیم در گلدان و فضای باز یا در باغچه باید بعد از گرم شدن هوا و اتمام سرما اقدام به کاشت بذر کرد.


دمای محیط کاشت باید 15 تا 25 درجه باشد.


ابتدا کود دامی پوسیده را بر روی بستر باغچه میریزیم و به عمق 15 تا 20 سانتی متر زیر و رو می کنیم تا مخلوط شود سپس اقدام به آبیاری مناسب می کنیم تا خاک کاملاً خیس شود بعد از گذشت چند ساعت از آبیاری بذر ها را با فاصله ی 10 تا 20 سانتی متر از یکدیگر در عمق 2 تا 3 سانتی متری قرار می دهیم و بر روی آن خاک قرار می دهیم.


سپس به آرامی اقدام به آبیاری می کنیم به طوری که بذر ها جابجا نشود و منتظر سبز شدن آنها می مانیم.

تا قبل از جوانه زنی خاک هرگز خشک نشود.


کاشت مستقیم بذر گل رعنا در گلدان :


برای کاشت مستقیم بذر در گلدان ابتدا مطمئن می شویم که ته گلدان سوراخ های مناسبی برای خروج آب اضافی دارد سپس به ارتفاع 4 سانتی متر کف آن ماسه درشت میریزیم و سپس گلدان را با ترکیب خاکی که در بالا گفته شد پر میکنیم و خوب آبیاری میکنیم تا خاک نشست کند و آب از ته گلدان خارج شود.


اکنون بذر ها را در عمق 2 برابر طول بذر (حدوداً 0٫5 تا 1 سانتی متر) و در فواصل 5 تا 10 سانتی متری می کاریم و روی آن را با کمپوست پوسیده یا همان ترکیب خاک اصلی پر می کنیم و به آرامی آبیاری می کنیم، بهتر است با افشانه یا اسپری آبیاری شود تا بذر ها جابجا نشود.


تا قبل از جوانه زنی بذرها اجازه ندهید خاک خشک شود و همیشه مرطوب باشد، بعد از جوانه زنی بذرها باید گلدان در جای پر نور باشد .

اگر اقدام به نگهداری گلدان در آپارتمان میکنید باید توجه نمود که میزان نور دریافتی روزانه 7 تا 8 ساعت باشد.


آبیاری گیاه باید هر چند روز یک بار هنگامی که سطح خاک کمی خشک شد انجام شود.


تا قبل از جوانه زنی بذر ها و در صورتی که هوا خیلی گرم نبود میتوانید گلدان را با مشما شفاف کاور کنید (بپوشانید) تا با بالا رفتن رطوبت و دما جوانه زنی سریع تر اتفاق بیفتد.


» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر گل رعنا زرد
بذر گل رعنا زرد
بذر گل رعنا زرد
محصول: بذر گل رعنا زرد
تاریخ به روزرسانی: 1402/8/5
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 38,700 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر گل رعنا زرد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر گل رعنا زرد ، بذر ، انواع بذر ، بذر اورجینال ، بذر با کیفیت ، بذر اصلی ، بذر کمیاب ، بذر نایاب ، بذر بنسای ، بذر گل ، گل ، بونسای ، بذرخونه ، بانک بذر ، دکتر بذر ، فروشگاه بذر ، فروشگاه گل و گیاه
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی