یو تجارت
بذر گل گازانیا میکس

بذر گل گازانیا میکس

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 26,500 تومان
برای خرید 5 عدد به بالا، 10 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

تعداد:20 عدد

گازانیا گیاهی با قد کوتاه است که از آن به عنوان یک گیاه پوششی استفاده می کنند. این گیاه در دسته گل های زینتی قرار می گیرد و زیبایی های بسیاری با خود به ارمغان می آورد. بذر گل گازانیا میکس را باید با توجه به خصوصیات این گیاه بکارید. از این رو شما را تشویق به خواندن متن پیش رو می کنیم. با خواندن این متن اطلاعات کاملی در رابطه با این گیاه به دست می آورید.

معرفی بذر گل گازانیا میکس

گازانیا بومی آفریقای جنوبی است. این گیاه حدود 16 گونه مختلف دارد که همگی این گونه ها در دسته گیاهان علفی قرار می گیرند. گازانیا را از خانواده آفتابگردان ها می دانند که گل های مرکب دارد. روی نهنج این گل، گلچه هایی قرار گرفته است. همین طور گلچه های عقیم در حاشیه سطح گل و گلچه های کامل نیز در مرکز قرار دارند. این گیاهان در مناطق سردسیر به صورت یک ساله کشت می شوند. در حالی که در مناطقی با آب و هوای معتدل این گیاه را به صورت چندساله نیز می کارند. گل گازانیا میکس از 4 رنگ گل تشکیل شده است که تمام آن ها حلقه ای مشکی در قاعده خود دارند. بوته های این گیاه به صورت طوقه ای رشد می کنند. گل گازانیا میکس برای کاشت در حاشیه و گلدان گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

نوع بذر گل گازانیا میکس

بذر این گیاه از دسته بذر گل های زینتی نوع بذور سلکسیون است. این دسته از بذور را با گزینش بذر گیاهان سالم و پرگل به دست می آورند. به همین دلیل این بذرها عملکرد فوق العاده ای از خود نشان می دهند که بسیار مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است.

نحوه کاشت بذر گل گازانیا میکس

گل گازانیا در چهار رنگ در بازار موجود است که نحوه کاشت و برداشت این گیاهان شبیه به یکدیگر است. برای کاشت این گیاه علاوه بر روش مستقیم امکان استفاده از سینی کشت نیز وجود دارد. در کاشت مستقیم این گیاه باید ابتدا کود کند رها شونده را در زمستان به زمین اصلی اضافه کنید. سپس زمین را به خوبی بیل بزنید تا خاک به طور کامل همگن شود. سپس محل کاشت را کاملا با قارچکش و سم دیازینون سمپاشی کنید. در مرحله آخر نیز بذرها را روی خاک پاشیده و روی آن را با کود گاوی سرند شده بپوشانید. بذرها بعد از 5 الی 10 روز جوانه می زنند. زمانی که نشاهای گیاه 4 برگه شدند، زمین را علف کشی کنید. برای کاشت بذر گل گازانیا میکس در سینی نشا باید از خاک کوکوپیت به همراه پرلیت استفاده شود. بعد از ضدعفونی کردن خاک، بذرها را در سلول های جداگانه بکارید. زمانی که نشاها 4 برگه شدند، آن ها را به گلدانی با سایز 6 منتقل کنید. در کاشت این گیاه باید به موارد زیر توجه داشته باشید.
خاک: خاک های سبک و غنی باغچه برای این گیاه مناسب خواهند بود.
آبیاری: زمانی که بذر این گیاه را کاشتید، باید زمین را با آبپاش آبیاری کنید. زیرا عمق کاشت بذرها سطحی است و با این کار از جابه جا شدن بذرها جلوگیری کرده اید.
نور: این گیاه نیاز به آفتاب کامل دارد. در صورتی که این گیاه را در مکانی با نور کم قرار دهید، گلبرگ های آن بسته می شوند. نور زیاد نیز منجر به باز شدن گلبرگ ها می شود.

زمان مناسب کاشت بذر گل گازانیا میکس

این گیاه را باید در فصل زمستان و در خزانه کاشت. برای کاشت این گل زیبا باید در ماه آذر و دی اقدام کنید. به این ترتیب این گیاه در اسفند الی فروردین ماه گلدهی خواهد داشت. در این زمان گیاه را به گلدان منتقل می کنند و در بازار به فروش می رسانند. لازم به ذکر است که در زمستان روی این گل را کود می ریزند. به این ترتیب از آسیب هوای سرد به این گیاه جلوگیری می کنند. در نهایت این گیاه در بهار مجددا سبز می شود که در این زمان شاهد گیاهی پر هستیم.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر گل گازانیا میکس
بذر گل گازانیا میکس
محصول: بذر گل گازانیا میکس
تاریخ به روزرسانی: 1401/11/20
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 26,500 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر گل گازانیا میکس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر گل گازانیا میکس ، گل ، گل جدید ، بذر گل ، باغ بذر ، بذرخونه ، فروشگاه بذر ، بذرخونه ، بذر اورجینال ، بذر کمیاب ، بذر نایاب ، گازانیا ، گل ،
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی