یو تجارت
بذر گل تاج الملوک

بذر گل تاج الملوک

1 از 5 (1 رای)
وضعیت:
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت : نمودار قیمت

معرفی محصول:

تعداد:20عدد

رنگ گل ها در گونه های مختلف، متفاوت است برخی گونه ها، گل هایی به رنگ بنفش دارند مانند گونه تاج الملوک ناپل (A. napellus). برخی نیز گل هایی به رنگ آبی روشن دارند مانند گونه A. variegates که گونه هایی از آن دو رنگ بوده و رنگ سفید در آن وارد شده است. گونه زینتی تاج الملوک به نام Aquilegia chrysantha بیشتر مورد توجه واقع شده است.

برای کاشت و تکثیر آن از بذر استفاده می شود که در اواسط بهار در خزانه می کارند و در اوایل پائیز به محل اصلی انتقال می دهند. همچنین می توان با تقسیم ریشه ها در بهار یا پائیز نسبت به تکثیر آن اقدام کرد. از سایر گونه های تاج الملوک می توان تاج الملوک صورتی، تاج الملوک جنگلی و تاج الملوک قفقازیرا نام برد.

نوع بستانی آن گلهایش سر به بالا است و نوع وحشی آن گلهایی افتاده دارد به رنگهای مختلف در دشت های آمریکا فراوان می روید و در کلورادو آمریکا به رنگ آبی است (گل نشان ایالتی کلرادو است) از تخم هم به عمل می آید و در سال دوم گل می دهد گیاهی چند ساله یا دائمی است.

طرز کاشت بذر گل تاج الملوک:

تکثیر یا کشت این گیاه به دو روش تقسیم بوته و کاشت بذر انجام انجام می شود. در روش بذری ابتدا بذرها را در خزانه ای می کارند و پس از آنکه گیاه جوانه زد، در فصل بهار به زمین اصلی منتقل می کنند. همچنین شما می توانید بذرهای این گیاه را به صورت مستقیم پس از پایان فصل سرما در بهار در زمین اصلی مورد کشت قرار دهید. در روش تقسیم بوته نیز که معمولا در بهار و یا اوایل پاییز انجام می شود شما بوته را ازخاک بیرون آورده و برگ های اضافی را قطع و در زمین مورد نظر می کارید. توجه داشته باشید که در فصل زمستان همانند همه گیاهان برگ های این گیاه می ریزد و فقط ریشه باقی می ماند و پس از گذر از زمستان با شروع فصل بهار دوباره سبز می شود.

عمق کاشت بذر: بذر را پس از آنکه کاشتید روی آن را مقداری نازکی خاک نرم بریزید.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بسته به گونه های مختلف و شرایط اقلیمی متفاوت است.

خاک مناسب رشد: خاک مناسب کاشت گل تاج الملوک خاکی است که از زهکشی خوبی برخوردار است، بنابراین خاکهایی که قلیایی یا مرطوب هستند مناسب رشد این گیاه می باشند.

دوره بلوغ و گلدهی: گلدهی این گیاه معمولا از اواسط بهار شروع می شود و تا اواسط تابستان ادامه دارد.

دمای مناسب رشد: بهترین دمای رشد این گیاه 19 تا 25 درجه سانتیگراد می باشد. این گیاه در برابر سرما مقاوم است.

مقدار آبدهی: این گیاه به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد.

نور لازم: این گیاه در شرایط نیمه سایه رشد مناسبی دارد بنابراین می توانید در زیر سایه درختان این گیاه را بکارید.
» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر گل تاج الملوک
محصول: بذر گل تاج الملوک
تاریخ به روزرسانی: 1401/11/20
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر گل تاج الملوک نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر گل تاج الملوک ، گل ، بذر گل ، فروشگاه گل و گیاه ، بذرخونه ، بذرسرا ، بذرفروش ، باغ بذر ، باغبانی ، بذر باکیفیت ، بذر اورجینال ، بذر کمیاب ، بذر نایاب ، انواع بذر ، گل ، نمایشگاه گل ،