یو تجارت
بذر پیچک آلامو  اورجینال

بذر پیچک آلامو اورجینال

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 51,900 تومان

معرفی محصول:

تعداد : 5 عدد

پیچک آلامو سفید با نام علمی Merremia dissecta یک گیاه رونده و چند ساله از خانواده نیلوفر پیچ است. این گیاه می تواند به ارتفاع 2/5 تا 3 متر رشد کند. پیچک آلامو، گل های سفید ترومپت شکل بزرگی تولید می کند. قسمت مرکزی گل ها قرمز رنگ است. قطر گل ها 5 سانتی متر می باشد، گل ها صبح باز هستند و نزدیک غروب بسته می شوند. شاخ و برگ گیاه نیز به رنگ سبز تیره می باشد. این گیاه بومی مناطق خشک تگزاس می باشد.

پیچک آلامو سفید یک گیاه رونده و چند ساله از خانواده نیلوفر پیچ است. این گیاه می تواند به ارتفاع 2/5 تا 3 متر رشد کند. پیچک آلامو، گل های سفید ترومپت شکل بزرگی تولید می کند. قسمت مرکزی گل ها قرمز رنگ است. قطر گل ها 5 سانتی متر می باشد، گل ها صبح باز هستند و نزدیک غروب بسته می شوند. شاخ و برگ گیاه نیز به رنگ سبز تیره می باشد. زمان گل دهی اواسط بهار تا اواخر پاییز است. این گیاه بومی مناطق خشک تگزاس می باشد و خاک های خشک را ترجیح می دهد. پیچک آلامو یکی از زیباترین پیچک ها و گیاهان بالارونده می باشد. بعد از گل دهی غلاف های قهوه ای رنگی حاوی دانه در گیاه شکل می گیرد. برای جلوگیری از گسترش این گیاه، باید غلاف ها از گیاه جدا شوند. پیچک آلامو جذب کننده حشرات گرده افشان نیز می باشد. این گیاه در مناطقی که دمای هوا در زمستان 9- تا 10 درجه سانتی گراد است رشد می کند. برگ ها و ریشه این گیاه خاصیت دارویی دارند و بیشتر قسمت های گیاه دارای رایحه ای شبیه بادام هستند. دانه های گیاه سمی بوده و نباید خورده شوند..

کاشت بذر پیچک آلامو سفید

بذرهای پیچک آلامو در بهار بعد از رفع سرما به طور مستقیم در زمین کاشته می شوند. همچنین می توان 4 تا 6 هفته قبل از پایان سرما بذرها را در گلدان کاشت سپس بعد از رفع سرما نهال را به زمین منتقل کرد. از یک خاک غنی با زهکشی خوب برای کاشت بذر استفاده کنید. قبل از کاشت، بذرها را به مدت یک شب در آب بخیسانید. سپس بذرها را در خاک بکارید و آن ها را با خاک بپوشانید. برای کاشت بذر می توان از کمپوست نیز استفاده نمود. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید، تا زمان جوانه زنی خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. در دمای 25 درجه سانتی گراد جوانه زنی کمتر از یک ماه انجام می شود. بذرها را با فاصله 5 سانتی متر از هم بکارید. بعد از اینکه اندازه نهال ها به 7 سانتی متر رسید، فاصله بین نهال ها را به 15 تا 30 سانتی متر برسانید. نهال ها را در آفتاب کامل یا سایه آفتاب بکارید. گیاه پیچک آلامودر انواع خاک ها شامل شنی، لومی و رسی رشد می کند. این گیاه خشکی را تحمل می کند و به آب زیادی نیاز ندارد.

طرز کاشت بذر پیچک آلامو:

پیچک آلامو از طریق بذر به طور مستقیم تکثیر می شود. در کشت بذری ابتدا بستر مورد کاشت را آماده و خاک را خوب نرم کنید از خاک و حاصلخیز استفاده کنید برای تسریع در جوانه زنی بذرها را به مدت 12 تا 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید. بذر گیاه پیچک را در عمق مناسبی از خاک بکارید و سپس روی آن را بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید، پس از گذشت یک تا دو هفته بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند. این گیاه رشد سریعی دارد، زمانی که گیاه رشد کرد ساقه علفی گیاه را به محافظ وصل کنید تا گیاه رشد کند و بالا برود. زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه متغیر و بین 2 تا 3 متر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر بین 15 تا 30 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 8 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: در گستره وسیعی از خاکهای شنی، لومی، رسی رشد می کند، خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب بین 20 تا 32 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه 30 تا 40 روز پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و کمی نیاز دارد، نسبت به خشکی مقاوم است.

نور مناسب: برای رشد به آفتاب کامل و نیمه سایه نیاز دارد.


» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه در روزهای غیر تعطیل توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر پیچک آلامو  اورجینال
بذر پیچک آلامو  اورجینال
محصول: بذر پیچک آلامو اورجینال
تاریخ به روزرسانی: 1402/8/5
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 51,900 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر پیچک آلامو اورجینال نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر پیچک آلامو اورجینال ، اورجینالبذر ، بذر اورجینال ، بذرفروش ، بذرخونه ، باغ بذر ، باغبانی ، بذرسرا ، فروشگاه بذر ، سایت بذر ، انواع بذر ، پیچک ، انواع پیچک ، پیچ ، گل ، بذر گل ، گل زیبا ، گل آپارتمانی ، گل باغچه
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی