یو تجارت
بذر گل گندم

بذر گل گندم

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 25,100 تومان

معرفی محصول:

تعداد 20 عدد

گیاه گلدار از خانواده Asteraceae این گیاه از گیاهان دارویی یک یا دوساله است که دارای ساقه منشعب و به ارتفاع 25 تا 80 سانتیمتر است. ساقه این گیاه سبز مایل به سفید است، گل های این گیاه اغلب آبی پر رنگ هستند. بیشتر در مزارع گندم و غلات می روید و به همین علت به گل گندم معروف است. این گل بومی اروپا بوده .ارتفاع آن به 16 الی 35 اینچ (هر اینچ جدود 2.5 سانتی متر می باشد) می رسد.گل ساقه ها سبز رنگ بود، برگ های حالت نیزه ای شکل و حدود 1 الی 4 سانتی متر مکی باشد.گلها اغلب یک رنگ آبی پر رنگ و بسیار زیبائی می باشد و اندازه گلها به قطر 1.5 الی 3 سانتی کتر رشد می کند .گلها به صورت شعاعی به اطراف رشد کرده .این گل در گذشته بعنوان یک علف هرز شناخته میشده که واقعا برای من عجیبه گلی به این زیبائی چرا؟ ولی بعد از مدتی بخاطر انقراض آن و حفاظت از آن این روند کاهش یافت و هم اکنو بعنوان یک گل زیبای زینتی استفاده می شود که واقعا باید گفت حق الانصاف گل زیبائی است

بذرهای گل گندم را قبل از شروع سرما در پاییز یا در بهار به فواصل 15 تا 30 سانتی متر از هم می کارند. اگر بذرهای گل گندم ابتدا در خانه کاشته شوند، حدود یک هفته تا یک ماه طول می کشد تا جوانه بزنند. بعد از گذشت 6 تا 7 هفته، در اواخر بهار آن ها را به زمین یا باغ منتقل می کنند. اگر گل گندم در خانه نگه داری می شود، دمای مناسب برای رشد آن 15 تا 21 درجه سانتی گراد می باشد.
گل گندم را باید در جایی که آفتاب کامل به آن می رسد کاشت. خاکی که گل گندم در آن کاشته می شود باید زهکشی خوبی داشته باشد. PH مناسب برای رشد گل گندم 5/5 تا 7 است. در بهار باید به این گیاه مواد مغذی داده شود. گل گندم باید به طور مرتب آبیاری شود. ریشه گل گندم چند ساله را در مناطق گرم در پاییز و در مناطق سرد در بهار تقسیم می کنند و آن ها را می کارند و از این طریق این گل را زیاد می کنند.

نحوه کاشت گل گندم :

نشا کاری: در اواسط بهـار نهال ها را از خزانه دوم برداشته و در محل اصلی به فاصلـه 25 *20 سانتیمتر نشا می کنیم.

کاشت مستقیم: در اسفند و فروردین و یا در پاییز می توان بذر گل گندم را مستقیما در محل اصلی کاشت.

آب و هوا: به گرما و نور کامل آفتاب و رطوبت معمولی به طوری که آب در خاک جمع نشود ، احتیاج دارد.

خاک: خاک شنی یا ماسه ای خوب زهکشی شده با ph بین 6٫5 تا 7٫5 و قلیایی ، خاک مناسب می باشد.

بهتر است بذرها را ابتدا در گلدان بکارید و زمانی که جوانه های گل به 5 الی 8 سانتیمتر رسید آنها را به زمین اصلی منتقل نمایید.

در صورتی که می خواهید این بذر را در گلدان یا فضای کمتری کشت نمایید باید ترکیبی از خاک مناسب بذرهای گلهای زینتی را در گلدان خود بریزید و گلدان خود را با این خاک پر نمایید.

ابتدا بذر مورد نظر را مدت 24 تا 48 ساعت در آب ولرم قرار دهید.

سپس در خاکی نرم و کاملا خیس در عمق 0٫5 سانتی دفن کنید و یک نایلون روی لبه گلدان قرار دهید تا رطوبت حفظ شود.

محیط بهتر است روشن باشد اما بدور از نور مستقیم آفتاب و دما نیز بالای 24 درجه باشد.

هر زمان سطح خاک خشک شد کمی با آبپاش مرطوب کنید و تا زمان سبز شدن بذرها مرطوب نگاه دارید.

زمان سبز شدن هر گل و گیاهی متفاوت است و از یک هفته تا 2 ماه متغیر است.

پس از سبز شدن کامل بذرها نایلون را بردارید و گلدان را کنار پنجره یا جایی که نور بیشتری دریافت کند ببرید اما باز هم بدور از نور مستقیم آفتاب باشد.

گیاهانی که باید بیرون از خانه نگهداری شوند را تا حداقل 4-5 برگه شدن نهال و مساعد شدن هوای بیرون در داخل خانه نگه دارید و پس از آماده شدن شرایط به حیاط انتقال دهید.

در بهار باید به این گیاه مواد مغذی داده شود. گل گندم باید به طور مرتب آبیاری شود.

خاک مناسب برای کاشت بذرهای گلهای زینتی و فصلی: خاک بیشتر گلهای زینتی و فصلی ترکیبی از 60 درصد خاک باغچه، 20 درصد کود حیوانی و 20 درصد ماسه است.

از کود دامی تازه برای کاشت بذر استفاده نکنید اگر کود دامی در دسترس نبود می توانید از کمپوست استفاده نمایید کود دهی برای بذر اهمیت زیادی دارد زیرا باعث رشد بهتر جوانه ها می شود.

نکته: برخی ها بذر را روی محلی که مورد نظرشان هست می پاشند تا همان جا سبز شود اما این روش درست نیست دلیلش این است که زمان بذر پاشی بذرها نامنظم روی زمین می افتند و وقتی سبز می شوند خیلی از آنها ممکن است کنار هم سبز شوند اما زمانی که بذر را درون خزانه بکارید بعد می توانید به صورت منظم بوته های این گل را به هر طریقی و به هر فاصله ای که می خواهید بکارید.

خواص گل گندم :

این گیاه قرنها پیش برای بیماری هایی که در بیشتر موارد مربوط به چشم می شود قابل استفاده بوده است. معجزه ای که این گیاه در درمان ورم ملتحمه چشم و پف کردن آن و همچنین درد چشم می کند، توسط متخصصان گیاه شناسی به خوبی شناخته شده است.

ساقه گل گندم درد سوزش ناشی از پارگی و بریدگی ها را التیام می دهد. بهتر است قسمت انتهایی ساقه آن را اطراف نواحی آسیب دیده بمالید. همچنین از گیاه می توانید برای کمپرس چشم استفاده کنید. یک تکه پنبه را در جوشانده این گیاه خیس کرده و چشمتان را با آن کمپرس نمایید.

جوشانده این گیاه برای ماساژ صورت و درمان جوش ها و آکنه نیز مفید است. می توانید برگ ها و گل های این گیاه را بجوشانید هنگامی که در حال جوشیدن است حوله ای را روی سر خود بیندازید و صورت خود را بالای ظرفی که گیاه می جوشد به مدت 15 دقیقه نگه دارید بعد از آن صورتتان را با آب سرد بشویید متوجه می شوید که پوست صورتتان تغییر کرده است.

گل های این گیاه دارای اثر مدر(ادرارآور) است و برای سرماخوردگی، رفع سرفه و بیماری های سینه استفاده می شود. میوه این گیاه مسهل است. تمام اندام این گیاه تب بر، تصفیه کننده خون و ضد رماتیسم هستند و برای درمان بیماری های کبدی ، پوستی و زردی به کار میروند.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر تا 24 ساعت پس از واریز وجه در روزهای غیر تعطیل توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر گل گندم
بذر گل گندم
محصول: بذر گل گندم
تاریخ به روزرسانی: 1402/8/5
ابعاد: 200 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 25,100 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر گل گندم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: گل گندم ، بذر ، گل گندم ، بانک بذر ، دکتر بذر ، باغ بذر ، بذرخونه ، بذرفروش ، بذر اورجینال ، بذر کمیاب و نایاب ، بذر ایرانی ، بذر خارجی ، بذر با کیفیت ، کشاورزی نوین ، گل ، بذر گل ، بنسای
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی