یو تجارت
بذر فیسالیس سبز اورجینال

بذر فیسالیس سبز اورجینال

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: تضمین کیفیت
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: گیلان - بندرانزلی
نمودار قیمت قیمت برای شما: 28,200 تومان

معرفی محصول:

تعداد :10 عددی

معرفی بذر فیسالیس سبز توماتیلو

این گیاه همانند گوجه فرنگی گرد و نام علمی این گیاه physalis peruviana است. برخی مردم این گیاه را عروسک پشت پرده می نامیدند. در مناطق بومی گرمسیری رشد می کند. مردم انگلیس با نام pich berry آن را می شناسند. این گیاه در مکزیک رواج داشته است.طعمی همانند توت فرنگی و آناناس دارد. چون هم اندازه و هم شکل گوجه فرنگی است برخی آن را گوجه پوست شده نامیده اند. گل های این گیاه سفید و کوچک است. وقتی کاسه گل گرده افشانی می کند رنگ آن به نارنجی تبدیل می شود. ریشه این گیاه سطحی است. میوه این گیاه رنگ های مختلفی اعم از طلایی، نارنجی و قرمز دارد. این گیاه خواص فراوانی دارد. همچنین طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این خواص شامل:

دارای ویتامین c فراوان ؛
بیماری هایی مثل زخم های مجاری ادرار، رماتیسم و آسم را درمان می کند؛
منبع اصلی آنتی اکسیدان است که باعث مقاوت بدن انسان می شود.

نوع بذر فیسالیس سبز توماتیلو

امروزه بذرهای اصلاح شده جای بذرهای بی کیفیت را گرفته اند. کمتر کسی را می یابید که از بذر اصلاح شده استفاده نمی کند.این بذرها با پیشرفت تکنولوژی پا به عرصه کاشت و پرورش گیاه شدند. بذرهای اصلاح شده به فرایند رشد کمک بسزایی می کنند. بذر فیسالیس از نوع هیبرید نسل اول است. به همین خاطر است که در برابر بیماری ها مقاومت بیشتری دارد.
بذر فیسالیس سبز توماتیلو
نحوه کاشت بذر فیسالیس سبز توماتیلو

این گیاه در 2 محل قابل رشد است؛ یکی در منزل و دیگری در محل های وسیع همچون باغ. ابتدا بذر را به مدت 24 ساعت در آب خیس کنید سپس آن را در سینی کشت قرار دهید و خاک را روی آن بریزید. بعد از جوانه زدن بذرها، هرکدام از بذرها را در گلدان یا باغچه انتخابی خود قرار دهید. سعی کنید محلی را انتخاب کنید که باد زیادی در آنجا وجود نداشته باشد. زیرا این گیاه به باد و سرما حساس است و واکنش نشان می دهد. قبل از کاشت این گیاه، زمین را قارچ کشی کنید. بهترین روش کاشت، از طریق نهال است. این نکته را بدانید که سینی کشت باید قبل از جوانه زدن همیشه مرطوب بماند.

کاشت بذر فیسالیس سبز توماتیلو

خاک: برای کاشت بذر فیسالیس سبز توماتیلو خاک بدون کود مناسب است. همچنین خاک باید سبک و غنی باشد. خاک غنی فرایند جوانه زنی گیاه را تسریع می بخشد.
نور: این گیاه مانند دیگر گیاهان کمی بیشتر به نور نیاز دارد. بنابراین در محلی که پر از نور است، بکارید.
دما: دمای مورد نیاز این گیاه پر خاصیت 21 الی 23 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شده است.
آبیاری: گیاه فیسالیس به آبیاری پی در پی نیاز دارد که رشد خوبی داشته باشد. زمانی که گیاه گلدهی را آغاز کرد باید آبیاری را قطع کنید. این گیاه اگر خشک شود، حس خفگی به آن دست می دهد، در نتیجه رشد خوبی نخواهد داشت.
زمان کاشت بذر فیسالیس سبز توماتیلو

با توجه به اینکه این گیاه به سرما و باد حساسیت دارد و رشد درستی ندارد، بهترین زمان برای کاشت این گل در اواسط بهار معین شده است. چون در این زمان خبری از باد و سرما نیست که گل را اذیت کند. زمان گلدهی این گیاه فصل پاییز اعلام شده است.
قیمت بذر فیسالیس سبز توماتیلو
نحوه تشخیص بذر فیسالیس سبز توماتیلو مرغوب

سوالاتی در رابطه با بذر برای هر فردی ممکن است مطرح شود، چه بذری را خریداری کنیم که کیفیت عالی داشته باشد؟ اگر این سوال را دارید، این بخش را از دست ندهید. بذر فیسالیس سبز توماتیلو باید مرغوب باشد که خروجی خوبی داشته باشد. نشانه های بذر مرغوب به شرح ذیل است.

عاری از برای رکود فیزیکی وشیمیایی ؛
دارای قوه نامیه بالای 80 درصد؛
عاری از هرگونه رنگ و بو غیر طبیعی؛
مساوی بودن اندازه های بذر ؛
عاری از هرگونه حشرات، تخم آن ها یا مواردی از این قبیل.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

بذر فیسالیس سبز اورجینال
بذر فیسالیس سبز اورجینال
بذر فیسالیس سبز اورجینال
بذر فیسالیس سبز اورجینال
محصول: بذر فیسالیس سبز اورجینال
تاریخ به روزرسانی: 1402/8/5
ابعاد: 150 * 180 * 200 سانتیمتر
وزن: 200 گرم
گارانتی: تضمین کیفیت
قیمت: 28,200 تومان
تلفن فروشنده: 09032797641 - 09032797641
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بذر فیسالیس سبز اورجینال نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بذر فیسالیس سبز اورجینال ، فیسالیس ، بذر ، بذرخونه ، باغ ، باغبانی ، کشاورزی ، زراعت ، بذر فیسالیس سبز ، گوجه فرنگی گرد ، physalis peruviana ، عروسک پشت پرده
پشتیبانی: فروشگاه بذر خونه
09032797641 - 09032797641
پشتیبانی
پشتیبانی