یو تجارت

تولید محتوا یعنی چه؟

نویسنده: یو تجارت
7 مرداد 95 ساعت 09:45
1 از 5 (1 رای)
تولید محتوا یعنی چه؟

✳️تولید محتوا دو اصل اساسی دارد که دانستن آن به درک مفهوم محتوا کمک شایانی می کند.

1.کپی نباشد
2.حاوی مطالب (علمی ، فنی و...) معتبر وصحیح باشد.

✅هر محتوایی اعم ازمتن، تصویر،فیلم ،صوت و... که به منظور انتقال مفاهیم در یک وب سایت قرار می گیرد و یا به اصطلاح علمی آپلود می شود محتوا نام دارد فرایندی که به تولید این محتوا می انجامد تولید محتوا می گویند. تولید محتوایی که مرتبط با اهداف سایت بوده و از نظر مخاطب ارزش مطالعه را داشته باشد مهمترین هدف یک سایت است.

✅تولید محتوای مرتبط و ارزشمند کار آسانی نیست و زمان و هزینه زیادی را می طلبد. اما از یاد نبرید که یک محتوای خوب منجر به این خواهد شد که مخاطب لحظه ای توقف کند ، بخواند ، فکر کند و ... به شکلی متفاوت رفتار کند.

✅کارشناس تولید محتوا چیزی بسیار بیشتر از تنها یک وارد کننده اطلاعات است! حتی ممکن است کارشناس تولید محتوا، خود ورود اطلاعات به وبسایت را نیز برعهده نداشته باشد. در تولید محتوا باید یک نکته اساسی را مد نظر داشته باشید مخاطب همه چیز است و برای اوست که شما مشغول تولید محتوای سایت هستید. بنابراین تمایلات، سلایق، نظرها و برآوردن نیازهای او اولویت اصلی متخصصان تولید محتوا است.

✅بسیاری نهاد ها و سازمان ها این اصل اساسی را نادیده گرفته و اهمیت آن را درک نمی کنند شیوه مرسوم در این سازمان ها تولید محتوای خود ساخته (من درآوردی) در جهت تعریف و تمجید از عملکرد خودشان است که براساس ضرب المثل اصیل ایرانی که کسی نمی گوید ماست من ترش است اجرایی می شود اما این دسته از سازمان ها انقدر در تعریف و تمجید از خودشان و محصولاتشان زیاده روی و غلو می کنند که مخاطب نه تنها از سایت فراری می شود بلکه از خرید محصولات این شرکت منصرف شده و در خصوص اعتبار این مجموعه با تردید مواجه می شود.

✅تولید و انتشار محتوا های خود ساخته (من درآوردی)، باعث انحراف مخاطبان شما گردیده و نسبت به شما بدبین می شود. خیلی از سازمان ها به این موضوع پی برده اند،‌ اما بعضی ها هنوز دنبال چارت سازمانی و محتوا های از رده خارج، برای ارضای تمایلات شخصی و درون سازمانی خودشان یا مدیران ارشدشان هستند.

✅محتوای خوب با مخاطب ارتباط برقرار کرده به نحوی که مخاطب احساس می کند با شخص او صحبت می کند تعامل برقرار کرده و به مخاطب ارزش می دهد به نحوی که مخاطب به متن و نگارنده اعتماد کرده و از مشاوره و نظراتش استفاده می کند.

✅محتوایی دارای این مشخصات است که ساده نگاشته شده باشد و حجم معقولی داشته باشد از هر نوع تعریف و تملق گل درشت !عاری بوده وداری مشاوره و تجربیات کاربردی برای مخاطب باشد.

✅صحبت کردن در مورد این اصول خیلی راحت است اما اجرای علمی آن کاربسیار دشواری است که نیاز به تخصص و صرف زمان وهزینه دارد. این درحالیست که متاسفانه بسیاری مجموعه ها بدون در نظر گرفتن این تخصص تولید محتوای سایتشان را به کسانی می سپارند که در شرکت مشغله کمتری دارند و وقتشان آزاد است. حال آنکه به روزکردن سایتی که هیچ بازدید کننده ای ندارد چه نفعی برای یک شرکت یا سازمان می تواند داشته باشد؟!!!

مجله اینترنتی پورتال یو تجارت

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره تولید محتوا یعنی چه؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: محتوا ، سئو ، تولید محتوا ، وبلاگ نویسی ، روش های افزایش بازدید سایت ، رتبه سایت ، خلاقیت ، مطالب خوب