یو تجارت

بیایید زندگی را از نو بسازیم

نویسنده: فایل می
22 تیر 95 ساعت 22:04
1 از 5 (1 رای)
بیایید زندگی را از نو بسازیم

بیایید زندگی را از نو بسازیم 

برخی مواقع احساس میکنیم زندگی مان به هم ریخته و هیچ چیزی سر جای خودش نیست.خسته میشویم و مستاصل و سعی در بهبود اوضاع داریم اما نمیتوانیم کاری انجام دهیم. خیلی وقت‌ها لازم است تغییراتی اساسی در زندگی‌مان ایجاد کرده و برنامه‌های عادی و همیشگی زندگی را عوض کنیم تا شادی بیشتری هم به زندگی‌مان راه یابد.

بهتر : البته دلیل این کار هر چه که باشد، چندان مهم نیست چون بالاخره چنین وضعی باید اتفاق بیفتد، ولی گاهی ایجاد این تغییرات اینقدر سخت و دشوار به نظر می‌رسد که بعضی‌ها را پشیمان می‌کند.

در صورتی که روان‌شناسان می‌گویند نباید در زندگی گرفتار روزمرگی‌ها بشویم و براساس نظر آنها خوب است با تغییراتی هر چند کوچک و جزئی، حال و هوای زندگی را دگرگون کنیم. پس اگر شما هم نگران ایجاد چنین تغییراتی هستید یا می‌ترسید نتوانید با آنها کنار بیایید، خوب است این مراحل را امتحان کنید:

_ عواقب ناشی از ایجاد تغییرات در زندگی را بررسی کنید و آنها را به طور دقیق و کامل در نظر داشته باشید گاهی ممکن است این تغییرات بشدت زندگی‌تان را عوض کند و مسیر جدیدی را پیش‌روی شما قرار دهد. به همین دلیل هم حتماً باید درباره تصمیم‌هایی که گرفته‌اید، فکر کنید و با اطمینان آنها را اجرا نمایید. یعنی اول باید مطمئن شوید و پس از آن اقدام کنید.

_ پس از این که از درست بودن تصمیم‌ها مطمئن شدید، زندگی‌تان را بعد از اجرای آنها تصور کنید؛ البته با در نظر گرفتن تمام جزئیات مثلا باید بدانید پس از ایجاد تغییرات دلخواه‌تان، کجا زندگی خواهید کرد؟ روابطی که با دیگران برقرار می‌کنید، چطور خواهد بود؟

در آن موقعیت چه شغلی خواهید داشت؟ و… به عبارت دیگر باید آنچه را که می‌خواهید در عمل به آن برسید، در ذهن‌تان به طور دقیق مشخص کنید و نسبت به آن آگاهی کافی داشته باشید.

_ نباید به اشتباه فکر کنید زندگی‌تان فقط در صورتی تغییر خواهد کرد که همه جزئیات آن را تغییر دهید گاهی با یک یا دو تغییر کوچک و کم‌اهمیت هم می‌توانید به هدف‌تان برسید. مثلا خوب است تزئینات خانه یا حتی ظاهر خودتان را کمی عوض کنید.

البته منظور این نیست که کلاً مانند فرد دیگری خانه‌تان را بچینید یا همانند شخصی غریبه لباس بپوشید، بلکه فقط خوب است کمی از عادت‌های همیشگی‌تان فاصله بگیرید و نوع دیگری از زندگی را امتحان کنید. این تغییرات ساده می‌تواند اثراتی فوق‌العاده بر روحیه شما هم داشته باشد.

_ نگرش‌تان را اصلاح کنید افکار نادرستی را که تا کنون داشته‌اید و شما را از طی کردن ادامه مسیر بازداشته است، دور بریزید و نگذارید راه موفقیت شما را ببندد. یادتان باشد قرار است زندگی جدیدی برای خودتان بسازید و محدودیت‌ها و اشتباهات زندگی گذشته را از بین ببرید.

پس با اعتماد به نفس در این راه قدم بردارید و مطمئن باشید اگر بخواهید به موفقیت هم دست خواهید یافت. پس اطلاعات‌تان را افزایش دهید و نکات مثبت و درست زندگی را بیاموزید تا به کمک آنها بتوانید نوع دیگری از زندگی را تجربه کنید.

_ اتفاقات ناخوشایند گذشته را فراموش کنید و نگذارید تجربه‌های تلخ گذشته، شما را از ادامه زندگی بازدارد البته درس گرفتن از شکست‌هایی که در طول زندگی داشته‌اید، تجربه خوبی است اما این نبود موفقیت‌ها نباید باعث شود نسبت به آینده هم بدبین باشید.

پس همان‌طور که از گذشته‌تان درس‌هایی را آموخته‌اید و به کار می‌گیرید، ناراحتی‌ها و دشواری‌های گذشته‌ را از ذهن‌تان پاک کنید و منتظر آینده‌ای بهتر باشید.

_ برنامه‌ها و تصمیم‌هایی را که برای زندگی آینده‌تان دارید، باید به طور دقیق و مشخص برای خودتان تعیین شده باشد تا حرف‌ها و نظرات متفاوت اطرافیان نیز شما را مردد نسازد پس قبل از این که کارتان را شروع کنید، تمام برنامه‌ها را به طور دقیق برای خودتان مشخص کرده و براساس آنها پیش بروید.

یادتان باشد برای تغییردادن زندگی نمی‌توانید بدون برنامه را فقط منتظر رخ دادن اتفاقات بنشینید.

مجله روان شناسی و مشاوره برتر

مجله یو تجارت

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بیایید زندگی را از نو بسازیم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بیایید زندگی را از نو بسازیم ، زندگی نو ، شروع ، شروع دوباره ، زندگی بهتر ، اغاز زندگی ، اغزار ، امتحان ، زندگی بهتر