یو تجارت

بعد از اصلاح باید مواظب پوست خود باشیم

نویسنده: فایل می
22 تیر 95 ساعت 21:23
1 از 5 (1 رای)
بعد از اصلاح باید مواظب پوست خود باشیم

بعد از اصلاح باید مواظب پوست خود باشیم 

بعد از اصلاح صورت در مردان باید به پوست رسیدگی شود,البته اگر زیبایی و ظرافت پوست برایتان مهم باشد قطعا این کار را انجام می دهید. بدون شک اگر می خواهید تاثیرگذار باشید باید به ظاهر خود اهمیت بدهید و مهم ترین قسمت در وهله اول پوست شما است.

بسیاری از مردان تصور می کنند که استفاده از ژیلت های یکبار مصرف ، صابون و برخی از روش های قدیمی برای زیبایی و سلامت پوست آنها کفایت می کند. اما توجه داشته باشید که پوست شما به مراقبت بیشتری نیاز دارد. بعد از اصلاح استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب در آقایان توصیه می شود.

نتراشیدن صورت برخلاف ریشه های مو

اشتباهی که بسیاری از آقایان به آن دچار هستند همین است ، آنها موهای صورت خود را برخلاف ریشه آن می تراشند. که این امر سبب می شود تیغه تیز شکاف هایی را در سطح پوست ایجاد کند که با التهاب همراه است.

اصلاح در جهت رویش مو سبب ایجاد حساسیت پوستی نمی شود. بعلاوه سعی کنید هر ناحیه را یک مرتبه تیغ بکشید و از یک ناحیه چندین بار عبور نکنید.

خیس کردن صورت با آب

مسلما اصلاح صورت بدون کف به پوست شما آسیب می زند. زیرا این امر سبب ایجاد اصطکاک برای تیغه ها شده که در نتیجه بریدگی هایی را بهمراه خواهد داشت و رویش موهای زیر پوستی بیشتر می شود. حتی استفاده از کرم اصلاح به تنهایی کارساز نخواهد بود.

متخصصین به کسانی که پوست حساسی دارند توصیه می کنند که زیر دوش و یا بلافاصله بعد از حمام اصلاح کنند. علت این است که مو و پوست نرم تر و انعطاف پذیرتر هستند و راحت تر می توانید اصلاح کنید. می توانید از ژل های اصلاح و کرم های اصلاح نیز استفاده کنید. برخی از آنها پوست و مو را نرم تر کرده و در نتیجه امر تراشیدن مو آسانتر می شود.

انتخاب تیغ مناسب

تیغ های چهارپره یا پنج پره ، ماشین های اصلاح بنظر می رسد که هرساله شرکت های بزرگ به دستاوردهایی در این زمینه دست یافته اند. اما برای کسانی که پوست های حساس ، مستعد آکنه و موهای زیر پوستی دارند ، آیا می دانند که چگونه باید تیغ اصلاح انتخاب کنند.

برای این افراد توصیه می شود که از ریش تراش های چند تیغه استفاده کنند که اصلاح صورت براحتی صورت گیرد. اما برای افرادی که موهای زیرپوستی دارند بهتر است از یک تیغ دو تیغه استفاده کنند که زیاد نزدیک به پوست نباشد.

عدم استفاده از افتر شیو و محصولات معطر

این محصولات آرایشی که در قفسه های داروخانه ها یافت می شود بیشتر حاوی مواد معطر هستند که سبب تشدید پوست مردان می شود.

درج اصلاح بدون بو و یا عاری از عطر به این معنا نیست که می توانید از این نوع آنها استفاده کنید بلکه در کارخانه از مواد بنام پوشش عطر استفاده می کنند که بوی موجود در این محصولات را خنثی می کند. این محصولات به هیچ وجه برای پوست های حساس توصیه نمی شوند و شما بهتر است از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

اجتناب از استعمال مرطوب کننده بیش از حد

بسیاری از افراد می پرسند که چه نوع مرطوب کننده ای باید استفاده کنیم ؟! اگر پوست شما خشک است باید در انتخاب مرطوب کننده دقت داشته باشید. مرطوب کننده باید زمانی مصرف شود که پوست هنوز مرطوب است پس توصیه می شود که بعد از دوش گرفتن از آن استفاده کنید.

ترجیحا از یک لوسیون مرطوب کننده بدون روغن استفاده کنید. زیرا کرم های سنگین سبب مسدود شدن منافذ پوست می شوند.

مجله جادوی کلمات

مجله یو تجارت

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بعد از اصلاح باید مواظب پوست خود باشیم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بعد از اصلاح باید مواظب پوست خود باشیم ، مواظبت پوست ، مراقب بودن ، اطلاح ، روش هیا اصلاح کردن ، اصلاح صورت ، اصلاح سر و صورت