یو تجارت

با این فرمول، ترشی و شور درست کنید

نویسنده: فایل می
14 تیر 95 ساعت 20:21
1 از 5 (1 رای)
با این فرمول، ترشی و شور درست کنید

ترشی درست کردن تخصص فوق العاده ای نمی خواهد. در واقع هر کسی می تواند ترشی مخصوص خود را با استفاده از میوه و سبزیجات محبوبش درست کند. برای مثال من از همه چیز استفاده می کنم، از لیمو و هندوانه گرفته تا سیب، پیاز، هویج، ترب و خیار.
جادوی کلمات : ترشی درست کردن تخصص فوق العاده ای نمی خواهد. در واقع هر کسی می تواند ترشی مخصوص خود را با استفاده از میوه و سبزیجات محبوبش درست کند. برای مثال من از همه چیز استفاده می کنم، از لیمو و هندوانه گرفته تا سیب، پیاز، هویج، ترب و خیار.

با این فرمول هر بار بهترین ترشی شور میوه و سبزیجات را درست کنید

روی اینترنت می توانید صدها دستور ساخت ترشی شور را پیدا کنید، و با اینکه می دانم همه آنها عالی و خوشمزه هستند، من دوست دارم با در نظر گرفتن برخی نسبت ها همه چیز را ساده نگه دارم. این نسبت بدون خطا را به راحتی می توانید با مقدار میوه و سبزیجاتی که می خواهید ترشی شور کنید تنظیم نمایید، همچنین می توانید با استفاده از انواع سرکه و یا ترکیب ادویه جات مخصوص خود سفارشی اش کنید. اگر یک شیشه با درپوش و مقداری میوه و سبزیجات دارید پس با درست کردن یک ترشی بسیار خوشمزه تنها چند گام ساده فاصله مانده.

نسبت آب نمک چند منظوره

پایه هر ترشی شوری آب نمک است که بدون آن مواد اولیه ناقص است. مواد اولیه شور انداختن از چهار عضو اصلی تشکیل می شود: سرکه برای اسیدی کردن، آب برای کاهش تیزی مزه اسید، شکر برای متعادل کردن اسید، و نمک برای طعم. مهم نیست چه چیزهایی را برای ترشی شور انتخاب می کنم، این چهار مورد همیشه به یک نسبت مشخص حضور دارند:

 •     یک فنجان سرکه
 •     یک فجان آب
 •     یک دوم فنجان شکر
 •     یک قاشق غذا خوری نمک

تا وقتی بتوانید قسمت های مساوی آب و سرکه، یک دوم فنجان شکر بعلاوه یک قاشق غذا خوری نمک در ازای هر دو فنجان مایع را به خاطر بسپارید، قادر خواهید بود به سادگی فرمول خود را با هر مقدار مواد و آب نمک تنظیم کنید. رای درست کردن آب نمک ترشی شور، کافیست چهار ماده اصلی را به همراه هر ادویه ای که دوست دارید را به جوش بیاورید.

با این فرمول هر بار بهترین ترشی شور میوه و سبزیجات را درست کنید

سپس کافیست این مایع را درون شیشه هر نوع شوری که دوست دارید درست کنید بریزید. همین که آب نمک هم دمای اتاق شد، درپوشش را بگذارید و داخل یخچال قرارش دهید.

با این فرمول هر بار بهترین ترشی شور میوه و سبزیجات را درست کنید

ترشی شور را تنها پس از ۲۴ ساعت داخل یخچال بودن می توانید استفاده کنید. با این حال هرچقدر مواد بیشتر در آب نمک بمانند، طعم بیشتری می گیرند و خوشمزه تر خواهند شد.

ادویه جات و طعم دهنده ها

ترشی های شور با انواع بسیاری از ادویه جات، دانه ها، و سبزیجات خشک شده طعم می گیرند. ترشی شور خود را می توانید با ادویه جات مخصوص ترشی که در فروشگاه ها عرضه می شود طعم دار کنید و یا می توانید خودتان در خانه یکی بسازید. دستور ثابتی برای درست کردن آب نمک طعم دار وجود ندارد. خود را محدود نکنید و از هرچه دوست دارید کمک بگیرید، سیر، علف لیمو، و حتی انواع مختلف نمک. ترکیباتی که می توانید با آنها طعم بسازید بی نهایت است.

با این فرمول هر بار بهترین ترشی شور میوه و سبزیجات را درست کنید

آنچه می توانید ترشی شور کنید

حالا که نسبت درست کردن آب نمک را می دانید و چند ایده خوب هم برای طعم دادن دارید باید انتخاب کنید که از چه چیزهایی برای شور درست کردن باید استفاده نمایید. برای اینکه کارتان را راحت تر کنم در ادامه می خواهم لیستی از ۲۰ ماده ( میوه و سبزیجات ) به شما معرفی کنم که برای ترشی درست کردن بسیار مناسب هستند.

میوه ها:

 •     ته پوسته های باقی مانده از هندوانه، برای ایجاد طعمی شور و شیرین.
 •     شور گلابی را می توانید به انواع سالاد اضافه کنید و یا مستقیم و به عنوان میان وعده از آن لذت ببرید.
 •     شور انجیر به همراه انواع گوشت کبابی فوق العاده می شود.
 •     از لیمو هم شور های بسیار خوش طعمی می توانید بسازید.
 •     از ترکیب انگور با دارچین و فلفل سیاه نیز شور خوبی می توانید درست کنید.
 •     به شور انبه زنجبیل پوست کنده و ادویه جات بو داده اضافه کنید.
 •     گوجه فرنگی های گوشتی را تبدیل به شور کنید تا دیگر هیچ وقت پول پای کچاپ ندهید.
 •     آناناس را نیز می توانید تبدیل به شور کنید.

سبزیجات:

 •     لوبیا سبزها را می توانید همراه با پوستشان تبدیل به شور کنید.
 •     سبزیجات پخته ای مانند فلفل دلمه ای های رنگارنگ نیز می توانند تبدیل به ترشی شوری زیبا و خوش طعم شوند.
 •     ترب های تازه نیز برای استفاده در شور مناسب هستند.
 •     شور گل کلم که یکی از معروف ترین ها است، گل کلم را با هویج و فلفل دلمه ای ترکیب کنید.
 •     اگر به دنبال شوری تند و سوزان هستید فلفل سبز های تند برای این کار عالی هستند.
 •     با تبدیل کردن کرفس به شور برای سالادهایتان دیگر نیازی به سس ندارید.
 •     ذرت را نیز به لیست شورهای خود اضافه کنید، ذرت را کامل و یا فقط با دانه می توانید تبدیل به شور کنید.

تنها با یک شیشه و چهار ماده اصلی می توانید تبدیل به یک شور انداز حرفه ای شوید، و با انواع و اقسام میوه ها و سبزیجات خوشمزه ترین و متفاوت ترین طعم ها را به وجود بیاورید.
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره با این فرمول، ترشی و شور درست کنید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: با این فرمول ، ترشی و شور درست کنید ، ترشی ، ساختن ترشی ، روش ساخت ترشی ، آشپزی ، آشپزی ترشی ، روش ترشی گذاشتن ، سایت آشپزی ، کتاب آشپزی