یو تجارت

حذف دائم پیج رنک گوگل, برسی 0 شدن پیج رنک

نویسنده: فایل می
17 اردیبهشت 95 ساعت 16:22
1 از 5 (1 رای)
حذف دائم پیج رنک گوگل, برسی 0 شدن پیج رنک

گوگل api بخش toolbarqueries.google.com را به طور کلی غیر فعال کرده است و هیچ سروری نمیتواند از این سایت درخواست چک کردن پیج رنک بدهد. البته هنوز سایت هایی مثل http://www.prchecker.info/check_page_rank.php پیج رنک را نشان میدهند اما موضوع مشخص این هست که پیج رنک به پایان عمر خود رسیده است.

به طور کلی پیج رنک چیست؟

پیج رنک یک ابزار گوگل برای سنجش و ارزشیابی دامنه ها بوده است. در روزهای اولیه گوگل آن را یک عامل مهم برای رتبه بندی نتایج جستجو استفاده میکرد، اما تا چند مدت قبل تنها بخشی از الگوریتم رتبه بندی گوگل بود و   بسیاری از مردم  آن را یک معیار بسیار مهم برای خرید دامنه محسوب می نمودند.

چرا پیج رنک برای همه دامنه ها ۰ نمایش داده میشود؟

گوگل دو نسخه پیج رنک به هر سایت اختصاصی میداد. یک پیج رنک مخصوص گوگل بود که کسی قادر به دیدنش نبود و فقط خود گوگل آن را مشاهده میکرد. و دیگری همین پیج رنک بود که در همه سایت های چک پیج رنک نمایش میدادند و شما معیار خود قرار میدادید. گوگل از ۱۴ آوریل پیج رنک شماره ۲ که برای مشاهده عموم بود را غیر فعال کرد.

توجه: احتمالا سایت هایی که هنوز پیج رنک را عددی غیر از ۰ نشان میدهد از لیست کش شده خود استفاده میکنند و لیست این سایت ها بروز نیست!

بازتاب حذف پیج رنک در سایر وبسایت ها:

چرا بعضی از پیج رنک ها -۱ نمایش داده میشوند؟

پیج رنک از ۰ تا ۱۰ بود اما دامنه هایی که در سرور پیج رنک گوگل ناشناخته بودند -۱ نمایش داده میشدند.

در آخر این مطلب اشاره میکنم که در حال حاظر معیار هایی همچون رتبه الکسا و پیج اتوریتی دارای اعتبار هستند که در مطالب بعدی سعی میکنم به پیج اتوریتی  و الکسا بپردازم. و مطالبی در این باره خدمت شما عرض نمایم.

منبع:  مجله برتر

بازنشر : یو  تجارت

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره حذف دائم پیج رنک گوگل, برسی 0 شدن پیج رنک نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: حذف دائم پیج رنک گوگل ، برسی 0 شدن پیج رنک ، پیج رنک ، رمک]رنک سایت ، رتبه ، رتبه سایت ، بررسی پیج رنک ، رتبه گوگل ، جستجوی پیج رنک