یو تجارت

با بروزرسانی جدید، مترجم مایکروسافت در اندروید

نویسنده: فایل می
2 اردیبهشت 95 ساعت 18:04
1 از 5 (1 رای)
با بروزرسانی جدید، مترجم مایکروسافت در اندروید

مایکرو‌سافت امروز یک به‌روز‌رسانی برای برنامه مترجم مایکرو‌سافت در اندروید ارائه کرد. حالا این برنامه به کاربر اجازه می‌دهد که عکسی را با دوربین گوشی بگیرد یا در گوشی انتخاب کند و سپس ترجمه‌ای سریع از متن درون عکس، دریافت کند. در ادامه با بروزخبر  همراه باشید.

مایکرو‌سافت به‌روز‌رسانی جدیدی را برای برنامه اندرویدی، مترجم مایکرو‌سافت ارائه کرد تا به وسیله آن بتوان متون درون عکس را ترجمه کرد. برای مایکرو‌سافت این عمل فقط برای راحتی کاربر است.

تیم ترجمه مایکرو‌سافت در سایت خود نوشت: "با ویژگی ترجمه عکس جدید معرفی شده در برنامه اندرویدی، دیگر نیازی به تایپ متن یا خواندن زبان‌های خارجی با صدای بلند از روی علائم، منو‌ها و آگهی‌ها ندارید. به جای آن می‌توانید مستقیماً تصویر را از طریق گوشی خود ترجمه کنید. ترجمه در پوششی بالاتر از متن در عکس قرار می‌گیرد."

این ویژگی جدید در ماه فوریه (بهمن) برای سیستم عامل آی‌او‌اس معرفی شده بود. این ویژگی برای رقابت با برنامه مترجم گوگل به برنامه مایکروسافت اضافه شده است. برنامه مترجم گوگل در جولای گذشته به‌روز‌رسانی را دریافت کرد که مایکرو‌سافت هنور موفق به تکرار آن نشده است. با این امکان، دوربین را بر روی عکس می‌گرفتید و ترجمه را هم‌زمان دریافت می‌کردید. از آن جا می‌توانید متن را به زبان‌های دیگر ترجمه کنید (این کار در مترجم مایکروسافت قابل انجام است) یا می‌توانید متن را در کلیپ بورد کپی کنید، به اشتراک بگذارید یا متن را بزرگ کنید تا راحت‌تر خوانده شود (‌این کار‌ها در مترجم مایکرو‌سافت، غیر قابل انجام است).

به‌روز‌رسانی امروز، دو هفته بعد از اجرای پشتیبانی آفلاین برنامه مترجم مایکروسافت، برای آی‌او‌اس، انجام شد.

قابلیت جدید در اندروید برای زبان‌های چینی ساده، چینی سنتی، چک، دانمارکی، هلندی، انگلیسی، فنلاندی، فرانسوی، آلمانی، یونانی، مجارستانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، نروژی، لهستانی، پرتغالی، روسی، اسپانیایی، سوئدی و ترکی در دسترس است. بسته‌های زبان بیشتر برای ترجمه آفلاین در دسترس است که توسط هوش مصنوعی به نام یادگیری عمیق (Deep Learning) کار می‌کند.   

همچنین به‌روز‌رسانی امروز به کاربران اندروید مارشمالو و اندروید N امکان ترجمه در هر برنامه بدون تغییر برنامه را می‌دهد. تیم ترجمه مایکرو‌سافت توضیح داد: " اگر متنی را با زبان خارجی ببینید که نیاز به ترجمه آن دارید، آن را انتخاب کنید و more option (یا سه نقطه ) را انتخاب کنید ، مترجم را انتخاب کنید و می‌توانید متن را به بیش از پنجاه زبان موجود در مترجم مایکرو‌سافت، ترجمه کنید. " برنامه مترجم گوگل هم امکان مشابهی دارد اما برای انجام این کار باید وارد صفحه برنامه شوید.

منبع: بروزخبر

بازنشر : یو  تجارت

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره با بروزرسانی جدید، مترجم مایکروسافت در اندروید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: با بروزرسانی جدید ، مترجم مایکروسافت در اندروید متن عکس ها را ترجمه می‌کند ، بروزرسانی ، اندروید ، مایکروسافت ، موبالی ، تبلت ، ویندوز ، ترجمه ، مترجم ، مترجم گوگل