یو تجارت

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت یک جایزۀ آمریکایی شد

25 فروردین 95 ساعت 22:07
1 از 5 (1 رای)
هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت یک جایزۀ آمریکایی شد

کتاب «خمره» که در ایران بیش از 20 بار تجدید چاپ شده از آثار مطرح هوشنگ مرادی کرمانی است. این کتاب به 14 زبان‌ مختلف دنیا ترجمه شده است.

کتاب «خمره» هوشنگ مرادی کرمانی با ترجمه‌ کارولین کراسکری نامزد جایزه‌ موسسه توسعه ادبیات خاورمیانه آمریکا 2016 شد.

به گزارش سرویس فرهنگی پایتخت، موسسه انتشاراتی شمع و مه که مسئولیت نشر این کتاب به زبان انگلیسی را بر عهده داشته، خبر نامزد شدن این کتاب در جایزه موسسه توسعه ادبیات خاورمیانه آمریکا را اعلام کرده است.

کتاب «خمره» که در ایران بیش از 20 بار تجدید چاپ شده از آثار مطرح هوشنگ مرادی کرمانی است. این کتاب به 14 زبان‌ مختلف دنیا ترجمه شده و جایزه‌های بین‌المللی زیادی را از آن خود کرده است. همچنین از روی این کتاب یک اقتباس سینمایی به کارگردانی ابراهیم فروزش تهیه شده که جایزه پلنگ طلایی جشنواره لوکارنو را برده است.

داستان این کتاب در یک روستا می‌گذرد. خمره ای که بچه های مدرسه روستا در آن آب می نوشیدند، شکسته است و دیگر قابل استفاده نیست. مدیر مدرسه، دانش آموزان و برخی از اهالی تلاش می کنند تا به نحوی این مشکل را حل کنند. این داستان شرح ماجراهایی است که در این مسیر رخ می دهد.

«خمره» اولین اثر از آثار هوشنگ مرادی کرمانی است که توسط کارولین کراسکری مترجم و ایران‌شناس آمریکایی ترجمه شده است. از این مترجم دو کتاب دیگر این نویسنده یعنی «شما که غریبه نیستید» و «مربای شیرین» نیز توسط انتشارات بین‌المللی شمع و مه منتشر شده است.

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت یک جایزۀ آمریکایی شد
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت یک جایزۀ آمریکایی شد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: هوشنگ مرادی ، نامزد ، جایزه امریکایی ، موسسه ، انتشارات ، خمره ، آثار ، کارولین کراسکری ، مترجم ، نویسنده