یو تجارت

دیابتی ها از میوه نترسید و به راحتی میوه بخورید!!

نویسنده: یو تجارت
14 آذر 94 ساعت 10:56
1 از 5 (1 رای)
دیابتی ها از میوه نترسید و به راحتی میوه بخورید!!

افراد دیابتی به دلیل بیماری خاصی که دارند ممکن است در خوردن و آشامیدن بیشتر چیزها منع داشته باشند. یکی از آن موارد شاید میوه ها باشند. در این مقاله دلایلی آورده ایم که افراد دیابتی هم باید در رژیم غذایی شان میوه را قرار دهند.

چرا افراد دیابتی باید میوه بخورند؟

به طور معمول تصور بر این است که افراد مبتلا به دیابت باید از خوردن میوه پرهیز کنند؛ اما علم تغذیه ادعا می کند که مصرف میوه برای این دسته از بیماران مشکلی ایجاد نمی کند. در رژیم های غذایی کم کربوهیدرات، خوردن میوه منع و ادعا می شود که قند موجود در میوه در بدن همانند قند تصفیه شده عمل می کند.  این واقعیت دارد که تمامی کربوهیدرات ها که از مواد غذایی به دست می آید در نهایت به گلوکز خون تبدیل می شود از جمله کربوهیدرات میوه ها. اما میوه تأثیر کمتری روی میزان قندخون دارد تا مواد غذایی که واقعاً مضر است مانند شکلات، نوشابه و... زیرا همانندسبزیجات، میوه به طور عمده از آب و فیبر تشکیل شده استفیبر روند افزایش قند میوه را در جریان خون کند می کند در نتیجه به جای افزایش ناگهانی، قند خون به آرامی بالا می رود. میوه نه تنها مضر نیست، بلکه برای مبتلایان به دیابت مفید هم است. به چند دلیل:

میوه با عفونت مقابله می کند

به نقل از سیمرغ هلو، آلو و شلیل حاوی ماده مغذی خاص هستند که خواص ضد التهابی دارند. این ترکیب به جریان خون و سپس به سلول ها  راه پیدا می کند و آن جا تأثیر مثبتی روی ژن ها و پروتئین های مختلف می گذارد.

میوه از بروز دیابت پیش گیری می کند

فلاوانوئید نوعی ماده مغذی موجود در گیاهان و به ویژه بسیاری از انواع میوه هاست. نتایج بررسی ها نشان می دهد که این ترکیب می تواند خطر بروز دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

 باز نشر: سایت یو تجارت

مصرف میوه باعث لاغری می شود

نتایج بررسی ها نشان می دهد، برای کاهش وزن طولانی مدت، مصرف میوه از سبزی مهم تر است. محققان آمریکایی عادت غذایی ۷۷ فرد چاق یا دچار اضافه وزن را بررسی کردند تا به تأثیر مصرف میوه روی وزن آن ها پی ببرند. ماه ها بعد مشخص شد هرچه میوه بیشتر مصرف شود کاهش وزن نیز بیشتر است. نتایج ۱۶ بررسی نشان داد که مصرف میوه باعث کاهش وزن می شود.

میوه از افسردگی پیش گیری می کند

همراه با سبزیجات، میوه از بدن در برابر بیماری قلبی، سکته و سرطان معده و کولون محافظت می کند. علاوه بر آن از بروز افسردگی که در مبتلایان به دیابت شایع است، پیش گیری می کند.

باز نشر :سایت یو تجارت

دیابتی ها از میوه نترسید و به راحتی میوه بخورید!!
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دیابتی ها از میوه نترسید و به راحتی میوه بخورید!! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: افسردگی ، لاغری ، تغذیه سالم ، دیابت ، فیبر ، میوه ، بروز دیابت ،