یو تجارت

دستورالعمل جدید کار و اشتغال

15 فروردین 95 ساعت 19:44
1 از 5 (1 رای)
دستورالعمل جدید کار و اشتغال

معاون وزیر کار، ساماندهی آزمون‌های عملی مهارت آموزی شغلی را برای اجرا از ابتدای سال ۹۵ ابلاغ کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدامین سازگارنژاد با ابلاغ دستورالعملی به ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان‌ها با تأکید بر اهمیت و نقش بسزای آزمون‌های عملی در فرایند ارزشیابی کارآموزان و ضرورت نظارت بر اجرای دقیق این آزمون تأکید کرد برنامه ساماندهی آزمون‌های عملی از ابتدای سال ۹۵ در اولویت اصلی دفتر ارزشیابی مهارت قرار گیرد و اداره سنجش استان با نظارت مدیر کل نسبت به پیش بینی تمهیدات مورد نظر اقدام نماید.
معاون وزیر کار اظهارداشت: در مکاتبه مذکور تأکید شده که تقویم آزمون‌های عملی در طول سال ۹۵ تهیه و به مراکز جهت اجرا ابلاغ شود. ضروری است حداکثر یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، زمان دقیق آزمون عملی کارآموز مشخص شده باشد. زمان‌بندی آزمون عملی باید طوری طراحی شود که حداکثر سه هفته پس از اعلام نتایج کتبی، آزمون عملی فرد اجرا و نمره وی وارد پورتال شود. این دستور شامل کلیه دوره های آموزشی مانند طرح ۱۸ ماهه نیز می شود.
سازگارنژاد افزود: از جمله تمهیداتی که به منظور ارتقای فرآیند برگزاری آزمون های عملی سنجش مهارت در نظر گرفته شده، آماده سازی و قابل استفاده بودن بانک اطلاعاتی آزمونگران درون و برون سازمانی آن اداره کل به تفکیک شهرستان و حرفه  و شناسایی افراد متعهد و متخصص جهت نظارت بر آزمون‌های عملی و تشیکل بانک اطلاعاتی مربوطه است.

دستورالعمل جدید کار و اشتغال
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دستورالعمل جدید کار و اشتغال نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: دستورالعمل ، کار ، اشتغال ، آزمون های عملی ، مهارت آموزی ، برگزار ، ارتقا