یو تجارت

گوگل در حال ساخت یک کیبورد سوم شخص برای ios است

4 فروردین 95 ساعت 17:43
1 از 5 (1 رای)
گوگل در حال ساخت یک کیبورد سوم شخص برای ios است

گوگل در حال ساخت یک کیبورد سوم شخص برای پلتفرم iOS است که موتور جستجوی این شرکت را توسط رابط کاربری این کیبورد جدید مورد استفاده قرار می دهد. این کیبورد با گزینه های جستجوی مختلفی کار می کند و گوگل ماه ها برای توسعه چنین قابلیتی تلاش کرده است. هنوز مشخص نیست که گوگل دقیقاً در چه تاریخی این کیبورد را عرضه خواهد کرد.

کیبورد گوگل به همراه قابلیت های کلیدی بسیاری روی کار خواهد آمد که بتوان به راحتی نحوه کار این کیبورد را از کیبورد اصلی iOS تشخیص داد. کیبورد iOS گوگل مانند نمونه های اندرویدی خود از تایپ مبتنی بر ژست های حرکتی بهره می برد، بنابراین کاربران می توانند با کشیدن انگشت خود از یک حرف به حرف بعدی، به گوگل اجازه دهند تا کلمه مورد نظر آنها را حدس بزند. کاربران با لمس لوگوی گوگل نیز می توانند به جستجوی سنتی وب دسترسی داشته باشند. همچنین یک دکمه اختصاصی برای تصاویر و جستجوی فایل های GIF نیز در این کیبورد گنجانده شده که هر دوی آنها پیش از این توسط جستجوی تصویری گوگل انجام می شدند. این کیبورد از لحاظ شکل ظاهری نیز با کیبوردهای اندرویدی متفاوت است و جستجوی صوتی را نیز شامل می شود اما جستجوی تصویری و متنی را در خود جای نداده است.

این کیبورد که برای ماه ها در میان کاربران در گردش بوده است، برای افزایش تعداد جستجوهای گوگل در iOS طراحی شده است. با وجود اینکه گوگل در بازار جستجوهای جهانی به عنوان اولین سرویس شناخته می شود، اما شواهد حاکی از آن است که جستجوهای موبایلی گوگل بسیار کمتر از جستجوهای دسکتاپی ست. بر اساس آمارهای اخیری که خبرنگاری به نام Charles Arthur در ماه اکتبر آنها را به نمایش گذاشت، نیمی از کاربران اسمارت فون ها در طول روز هیچ جستجویی انجام نمی دهند اما بر اساس همین آمارها، کاربران دستکتاب به طور میانگین حدود 1.23جستجو در طول روز انجام می دهند.

حتی اگر این آمارها دقیق و درست هم نباشد، باز هم این روند بسیار بحث برانگیز است. درصد بالایی از جستجوهای دسکتاپی با کلمات کلیدی فیس بوک و جیمیل اتفاق می افتد که در گوشی های موبایل، نیازی به جستجوی چنین کلماتی نیست چرا که کاربران می توانند مستقیماً به اپلیکیشن های مربوطه این سرویس ها مراجعه کنند.

مشکل گوگل و البته مشکل آلفابت با کاهش تعداد جستجوها این است که صفحات جستجو صفحاتی هستند که گوگل تبلیغات گران قیمت خود را برای کاربران به نمایش می گذارد و هر افتی در آمار جستجوهای گوگل می تواند یک تهدید بزرگ برای این شرکت به حساب بیاید. با این اوصاف ساخت یک کیبورد برای کاربران iOS اجتناب ناپذیر به نظر می رسد اما باید دید که آیا کاربران iOS تمایلی به استفاده از کیبورد گوگل دارند یا خیر. هنگامی که کاربران بیش از یک کیبورد را روی دستگاه خود نصب کرده باشند، باید مدام بین آنها در چرخش باشند. بسیاری از کیبوردهای سوم شخص نیز از کندی و سایر مشکلات عملکردی رنج می برند. اما کیبورد گوگل می تواند برای کاربرانی که به تایپ حرکتی نیاز دارند بسیار مناسب باشد علاوه بر اینکه گوگل یک برند معتبر است و کاربران در طول روز بسیاری از جستجوهای خود را از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می دهند.

گوگل در حال ساخت یک کیبورد سوم شخص برای ios است
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره گوگل در حال ساخت یک کیبورد سوم شخص برای ios است نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: گوگل ، کیبورد ، ios ، موتورجستجو ، کیبورد اصلی ios ، اسمارت فون ، اپلیکیشن ، کاربران ، قابلیت