یو تجارت

راهنمای کاشت گل بنفشه قرمز

15 اردیبهشت 02 ساعت 17:44
1 از 5 (1 رای)
بنفشه قرمز گیاهی علفی و چند ساله است که از طریق بذر، قلمه، تقسیم ریشه و ساقه تکثیر می‌شود. گلهای زیبایی به رنگ قرمز تولید می‌کند. گل بنفشه قرمز خوراکی تزئینی از آن دسته گل هایی است که هم جنبه زینتی دارد و هم جنبه خوراکی.
راهنمای کاشت گل بنفشه قرمز

گل بنفشه با نام انگلیسی Pansy و نام علمیsp. Viola از خانواده بنفشگان (Violaceae)، گیاهی است علفی و چندساله که البته به صورت یکساله و یا دوساله کشت می شود. برگ های این گیاه قلبی شکل است که بر روی سطح زمین قرار گرفته اند. گل های این گیاه به رنگ های متنوع مانند زرشکی، ارغوانی، بنفش، آبی و به ندرت به رنگ سفید و سیاه است. این گل ها معطر بوده و یکی از گل های زینتی زیبایی هستند که گلدهی آن در اوایل بهار انجام می شود.

کاشت بذر گل بنفشه قرمز

بذر گل بنفشه قرمز را می توانید به صورت مستقیم در باغچه و یا گلدان یا اینکه به صورت نشا بکارید. اگر هوای منطقه شما سرد است بهتر است بذر گل بنفشه قرمز را در سینی کشت بکارید و سپس نشاها را به زمین اصلی منتقل کنید.

بنفشه در طیف وسیعی از خاک ها و مخلوط های خاک رشد می کند. باغبانان موفقیت آمیزترین پرورش بنفشه قرمز را با خاک با زهکشی خوب و هوادهی خوب که حاوی درصد بالایی از هوموس یا مواد آلی است به دست آورده اند. به طور کلی، مخلوطی از 1 قسمت خاکبرگ، 1 قسمت پیت ماس، 1 قسمت ماسه و 2 قسمت خاک لومی بهترین خاک برای رشد این گیاه زیباست.

مخلوط های مصنوعی مانند پیت – ورمیکولیت و پیت – پرلیت برای رشد بنفشه عالی هستند. این مخلوط ها نسبتاً تمیز هستند و عاری از حشرات و بیماری ها می باشند. این مخلوط ممکن است از قسمت های مساوی خاک، پیت ماس ​​و پرلیت باغبانی تشکیل شده باشد. ورمیکولیت نیزممکن است جایگزین پرلیت شود.

بذر گل بنفشه قرمز در دمای 32-18 درجه سانتی گراد رشد می کنند. گیاهانی که در دمای کمتر از 18 درجه سانتی گراد رشد می کنند تغییر شکل می دهند. برگ ها اغلب پیچ خورده، جمع شوند و شکننده شوند. گلها نیز ممکن است تغییر شکل و تغییر رنگ بدهند. برای داشتن گل های زیبا از قرار دادن گلدانی که بذر گل بنفشه قرمز را در آن کاشته اید در جایی که دمای آن بالاتر از 32 درجه سانتی گراد یا کمتر از 18 درجه سانتی گراد است خودداری کنید.

بذر گل بنفشه قرمز با دریافت نور مناسب گل های فراوانی تولید می کند. این گل زیبا به 8-6 ساعت نور مستقیم روزانه نیاز دارد. اگر بذر گل بنفشه قرمز را در گلدان کاشته اید در کنار یک پنجره آفتابی بهترین رشد را دارد.

پنجره های جنوبی یا غربی بهترین نور را در زمستان دارند. در فصول گرم تر، پنجره های شرقی یا شمالی برای رشد بذر گل بنفشه قرمز بهترین هستند.

.

* یکی از فروشگاه های معتبر برای خرید بذر فروشگاه بذر خونه می باشد .

.

نور ناکافی احتمالا شایع ترین دلیل عدم گلدهی گل بنفشه قرمز خوراکی تزئینی است. اگر بنفشه در نور کم رشد کند، برگ ها سبز تیره تر و نازک تر می شوند، دمبرگ ها یا ساقه های برگ ها بسیار بلند و ضعیف هستند و گیاهان گلدهی بسیار کمی دارند.

بنفشه هایی که بیش از حد در معرض نور خورشید قرار می گیرند، برگ های زرد مایل به سبز کم رنگی خواهند داشت. مناطق سفید شده، سوخته یا مرده نیز ممکن است وجود داشته باشد. ممکن است کمی مطالعه و آزمایش لازم باشد تا مشخص شود که آیا شدت یا مدت نور در خانه شما کافی است یا خیر. در جایی که گیاهان باید در پنجره هایی با نور روشن رشد کنند، ممکن است لازم باشد از یک پرده بسیار شفاف برای فیلتر کردن نور و کاهش نور ورودی به گیاهان استفاده کنید. در شدت نور بسیار زیاد، گیاهان سوخته می شوند.

رطوبت یا مقدار بخار آب موجود در هوا برای رشد خوب بنفشه مهم است. بنفشه در محدوده رطوبت خانه ها متوسط ​​رشد می کند و گل می دهد. پرگل ترین گیاهان در رطوبت بالاتر رشد می کنند.

.

.

.

برای ثبت سفارش می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید

خرید بذر بنفشه قرمز

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره راهنمای کاشت گل بنفشه قرمز نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب