یو تجارت

حقایقی جالب در مورد حیوانات

نویسنده: نیک کانتنت
5 اردیبهشت 02 ساعت 02:58
1 از 5 (1 رای)
در این مطلب، به حقایق جالبی از برخی موجودات، پرداخته شده است تا شما با قطره ای از دریای خلقت موجودات عالم، آشنا شوید و بدانید که هر موجود برای بقاء و زندگی در این دنیای بی کران،چه شگفتی هایی را می آفریند و انسان را به حیرت وا می‌دارد.
حقایقی جالب در مورد حیوانات

آیا می دانستید ؟؟؟!!!

1-یک "کَک"، می تواند 350 برابر اندازه قدّ خودش، بپرد.

2-"مرغ مگس خوار"، تنها پرنده ای است که می تواند به سمت عقب پرواز کند.

3-"ستارگان دریایی"، مغز ندارند.

4-فقط "پشه های ماده" نیش می زنند.

5- بلندترین صدا را در بین همه موجودات دنیا، یک جانور آبزی به نام "میگوی تپانچه ای" یا "میگوی هفت تیر کش"، دارد(درتصویر بالا، شکل این حیوان مشخص است).این جانور با به هم زدن سریع چنگال های بزرگش به یکدیگر، حبابی از بخار آب تولید می کند. ترکیدن این حباب سبب ایجاد صدای بلندی می شود که شبیه صدای "شلیک گلوله" است، از این رو، به این میگو، "میگوی هفت تیر کش" می گویند.

6-"دلفین ها" با استفاده از "سَمّ " یک ماهی به نام " بادکنک ماهی "، خود را به " خلسه " می برند(نشئه می کنند) !!! این نوع ماهی دارای سمّ خطرناکی به نام " تترودوتوکسین "است که " 120 برابر " کشنده تر از "سیانور " است. سمّ موجود در یک بادکنک ماهی، می تواند جان 30 نفر را بگیرد.اما این سمّ در دلفین ها حالتی شبیه به خلسه ایجاد می کند. دلفین ها کاملاً با احتیاط ماهی بادکنکی را می جوند(در تصویر مشخص است) و آن (ماهی بادکنکی) را در بین خودشان منتقل می کنند.در این زمان، ماهی بادکنکی سمّ خود را خارج می کند. ترشح این سمّ از ماهی بادکنکی، سبب ایجاد "نشئگی " و حالت خلسه در دلفین ها می شود.

7-مرگبارترین موجودات در دنیا " پشه ها " هستند. بر اساس آمار " سازمان بهداشت جهانی "(WHO)، سالانه 725000 نفر در اثر بیماری هایی که پشه ها با نیش خود منتقل می کنند( بیماری هایی مانند" مالاریا "،" تب دانگ " ویا " تب زرد ")، از بین می روند

امیدوارم که این مطلب، برای شما مفید واقع گردد


امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره حقایقی جالب در مورد حیوانات نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب