یو تجارت

راهنمای کاشت بذر افرا قرمز پالماتوم

1 اردیبهشت 02 ساعت 15:59
5 از 5 (1 رای)
افرا پالماتوم با نام علمی Acer Palmatum یکی از زیباترین و جذاب‌ترین درختان است. این درخت به حالت بونسای نیز قابل کشت است که زیبایی آن دوچندان می‌باشد. به طوری کلی افرا بومی آسیاست اما در اروپا، آفریقا و آمریکای شمالی نیز قابل رشد است.
راهنمای کاشت بذر افرا قرمز پالماتوم

افرا پالماتوم را می توان از دو طریق کاشت بذر و قلمه تکثیر کرد. برای کشت به روش بذری ابتدا بذرها را به مدت 24 تا 48 ساعت در آب ولرم خیس کنید، سپس آن ها را در درون کیسه پلاستیکی در بسته ای که چندین سوراخ بر روی آن ایجاد کرده اید قرار دهید و آن را در آن خاک گلدان حاوی، پیت ماس، شن و ماسه قرار دهید و سپس تا زمان جوانه زنی مرطوب نگه دارید.

پس از گذشت چند وقت که بذرها جوانه زدند آن ها را به گلدان منتقل کنید. حتی می توانید بذرها را به صورت مستقیم در گلدان نیز کشت کنید و پس از آنکه نهال به اندازه کافی رشد کرد آن را به آرامی به زمین اصلی و یا گلدان بزرگی انتقال دهید.

درخت افرا پالماتوم جهت رشد بهتر به خاک حاصلخیر و غنی که از زهکشی مناسبی برخوردار باشد و آبیاری متوسط کم و مرطوب و همینطور به نور کافی خورشید نیاز دارد. با فراهم نمودن این شرایط می توانید شاهد گلدهی آن در فصل بهار باشید .

توجه داشته باشید که این درخت برای بونسای مناسب می باشد.

راهنمای کاشت بذر افرا قرمز

1. بذر درخت افرا را در یک ظرف که حرارت را نگه می دارد قرار دهید و آب داغ روی آن ها بریزید. دمای آب باید بالاتر از 44 درجه سانتی گراد باشد.

2. اجازه دهید بذرها به مدت 24 ساعت تا دو روز در آب خیس بخورند. بعد از گذشت این زمان بذرها را از آب خارج کنید و آن ها را در یک پلاستیک حاوی کوکوپیت و ورمی کولایت قرار دهید. مخلوط خاک را با آب مرطوب کنید. برای گردش هوا، چند سوراخ کوچک در کیسه پلاستیکی ایجاد کنید.

3. اضافه کردن آب به بستر کشت آماده شده.

4. برای جلوگیری از قارچ زدگی و آفات، تهیه محلول قارچ کش و اسپری روی بستر کشت.

5. بذرها را داخل کیسه قرار دهید. بهتر است بذرها روی سطح بستر کشت باشند.

6. کیسه پلاستیکی را به مدت 100 روز در یخچال قرار دهید. انجام این فرآیند برای جوانه زنی بذر نیاز است. جوانه زدن از 40 تا 120 روز متغیر است بهتر است 2 هفته یکبار بذرها را چک کنید. در این مدت اگر بذری جوانه زد از بسته خارج و به یک ظرف کوچک منتقل کنید.

7. بعد از جوانه زدن بذرها زمان انتقال به ظرف دیگر است. پیشنهاد ما انتقال به سینی نشا است.

خاک : بهترین خاک ترکیب پیت ماس، کوکوپیت، ورمی کولایت و شن و ماسه درشت است

آبیاری : بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید قبل از آبیاری مجدد اجازه دهید خاک کمی خشک شود تا ریشه گیاه پوسیده نشود

دمای مناسب : برای جوانه زنی بذر افرا سرخ 20 تا 24 درجه سانتی گراد است

نور مناسب : سینی نشا را در یک مکان دارای نور و سایه قرار دهید تا از سوختن نهال جلوگیری کنید.
برای ثبت سفارش به لینک زیر مراجعه فرمائید

خرید بذر افرا قرمز پالماتوم

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره راهنمای کاشت بذر افرا قرمز پالماتوم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب