یو تجارت

راهنمای کاشت گل دلفینیوم

12 فروردین 02 ساعت 18:44
1 از 5 (1 رای)
گل دلفینیوم میکس چندساله گل های زیبایی را در رنگهای مختلف به صورت سنبله بر روی ساقه گیاه تولید می کند که از آن به عنوان گل شاخه بریده استفاده می کنند. از طریق بذر تکثیر می شود. گل های این گیاه جنبه زینتی دارند و معطر نیستند.
راهنمای کاشت گل دلفینیوم

گل دلفینیوم میکس چندساله با نام زبان در قفا نیز شناخته می شود که نام علمی و انگلیسی آن Delphinium cultorum که به صورت گیاهی چندساله رشد می کند. گلهای زیبای این گیاه همچون سنبله بر روی ساقه علفی گیاه ظاهر می شود، گلهای این گیاه در رنگهای مختلف قرمز، بنفش، صورتی، آبی و … هستند که به هنگام شکفتن رنگین کمانی از رنگ ها را به نمایش می گذارد. گلهای این گیاه بسیار زیبا و زینتی هستند به همین دلیل بسیار پر طرفدار و محبوب است که از گلهای آن به عنوان گل شاخه بریده نیز استفاده می شود.

به دلیل شباهت ظاهری این گیاه به دلفین به گل دلفینیوم معروف شده است. دارای ریشه گوشتی است که ساقه آن منشعب از پایین به سمت بالا است. توجه داشته باشید که این گیاه در بیشتر مناطق به هنگام گلکاری به صورت گیاهی یکساله کاشت می شود. گیاهی از خانواده آلالگان است. نکته ای که وجود دارد این است که دانه های جوان این گیاه سمی هستند. برای کاشت در گلخانه و باغچه مناسب است. گلها این گیاه معطر نیستند.
طرز کاشت بذر گل دلفینیوم میکس چندساله:

گل دلفینیوم میکس چندساله از طریق بذر تکثیر می شود. در کاشت بذری ابتدا بذرها را در خزانه بکارید و سپس به زمین اصلی منتقل کنید. برای این منظور بذرها را در عمق مناسبی از خاک مورد کاشت در خزانه بکارید و روی آن را با مقداری از خاک نرم و کود بپوشانید. گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید. روی خزانه را با نایلون بپوشانید و چندین سوراخ برای تهویه هوا ایجاد کنید. پس از گذشت مدتی بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند. این گیاه از رشد خوبی برخوردار است طوریکه پس از گذشت 70 تا 80 روز بالغ و شروع به گلدهی می کند.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذر اوایل فصل بهار است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه متغیر و بین 60 تا 160 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 35 تا 50 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 8 تا 15 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک سبک و اسیدی با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب 15 تا 22 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه اواخر فصل بهار و اوایل تابستان است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور: گیاهی آفتاب دوست به شمار می رود که برای رشد به نور کامل خورشید نیاز دارد.برای ثبت سفارش به لینک زیر مراجعه فرمائید


خرید بذر دلفینیوم الوان

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره راهنمای کاشت گل دلفینیوم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب