یو تجارت

درباره گل سلوی یا مریم گلی پاکوتاه قرمز

12 فروردین 02 ساعت 17:13
1 از 5 (1 رای)
گل سلوی یا مریم گلی با نام Salvia می باشد. این گل علاوه بر زیبایی دارای خواص دارویی نیز می باشد و بذر مریم گلی قرمز موجود رقم پاکوتاه می باشد.این گیاه از خانواده نعنا می باشد. دارای گل های زیبا و معطر و خوشبو است که طعم تلخی دارد.
درباره گل سلوی یا مریم گلی پاکوتاه قرمز

کاشت بذر گل سلوی قرمز به دو روش کاشت از طریق بذر (روش کاشت مستقیم) یا تقسیم بوته (روش کاشت غیرمستقیم) انجام می شود. در روش کشت مستقیم بذر گل سلوی قرمز را در اواخر آبان ماه با فاصله ی 50 سانتی متر از هم و در عمق 4 سانتی متر کاشته می شود. در این روش مقدار بذر مورد نیاز برای هر هکتار زمین 15 تا 20 کیلوگرم است. در روش کشت غیر مستقیم، بذور را در خزانه هوای آزاد که بستر آن برای کاشت گل سلوی آماده است، کشت می کنند و برای هر هکتار زمین به 250 تا 300 متر مربع خزانه و 1.5 تا 2 کیلو گرم بذر با کیفیت نیاز است . زمانی که ارتفاع جوانه ها به 15 تا 20 سانتی متر رسید، به زمین اصلی منتقل می شوند. زمان مناسب برای کشت در خزانه آزاد فصل بهار است.

بطور کلی کاشت گل سلوی با رعایت کردن 3 فاکتور به راحتی صورت می گیرد:

1- نور فراوان 2- زهکشی خوب خاک 3- گردش خوب هوا

زمان گلدهی: گلدهی آن از تابستان تا پائیز ادامه دارد.

آبیاری: گل سلوی از گیاهان مقاوم به خشکی است و به آبیاری کمی نیاز دارد. زمانی که گیاه جوان است، لازم است محیط کاشت گیاه همواره مرطوب باشد

دما: دمای مناسب برای کاشت گیاه گل سلوی، 22 درجه سانتی گراد است.

نور: گل سلوی نیاز به نور کامل خورشید دارد، ولی توصیه می شود اگر گیاه شما در گلدان است در تابستان گیاه را در برابر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.و در مناطق گرمسیری در مناطق سایه آفتاب کشت شود.

مراقبت و نگهداری: بهار سال دوم برای تسریع در رویش و افزایش عملکرد ، ساقه گیاهان از فاصله 8 تا 10 سانتی متری زمین بریده می شوند. پس از آن، گیاه به سرعت رشد می کند و شاخه های جدید با برگ های انبوه که سرشار از اسانس اندبه وجود می آیند. در طول رویش گل سلوی ، وجین علف های هرز لازم است و تأثیر فراوانی در رشد و افزایش مواد موثره گیاه دارد. علاوه بر برداشت مکانیکی علف های هرز، مبارزه شیمیایی با آن ها نیز ضرورت دارد.از بیماری های قارچیگل سلوی می توان از قارچ کله برگی و سفیدک سطحی نام برد. استعمال قارچ کش های مناسب و استفاده از روش ها به زراعی مناسب نقش عمده ای در کنترل بیماری های قارچی دارد.


برای ثبت سفارش به لینک زیر مراجعه فرمائید

خرید بذر سلوی یا مریم گلی

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره درباره گل سلوی یا مریم گلی پاکوتاه قرمز نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب