یو تجارت

راهنمای کاشت گل هسپریس بانوان

12 فروردین 02 ساعت 09:49
1 از 5 (1 رای)
گل هسپریس گیاهی علفی و چندساله است که گل های زیبایی در رنگهای مختلف تولید می کند. از طریق بذر تکثیر می شود. برای کاشت در باغ و باغچه مناسب است. هسپریس در زبان یونانی به معنای عصر است. گل های خوشبویی دارد.
راهنمای کاشت گل هسپریس بانوان


گل هسپریس گیاهی زیبا و زینتی است که به صورت گیاهی علفی در بیشتر مناطق رشد می کند. هسیریس در زبان یونانی به معنای عصر است و چون گلهای این گیاه به هنگام عصر عطر خاصی دارند به آن گل هسپریس یا گل عصر می گویند. گل های خوشبویی دارد و برای کاشت در باغ و باغچه مناسب است. گیاهی چندساله است.

نام علمی و انگلیسی این گیاه Hesperis matronalis است که گل های زیبای 4 تا 6 گلبرگی در رنگهای مختلف تولید می کند که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می کند. برگ های سبز رنگی دارد و ساقه آن نیز علفی است. توجه داشته باشید که این گیاه در بیشتر مناطق به صورت خودرو رشد می کند. ساقه ای این گیاه به صورت چندگانه و قائم و به صورت کرکدار است. این گیاه در سال اول رشد شاخ و برگ زیادی را تولید می کند. گلهای زیبا و خوش رنگ این گیاه در انتهای ساقه گل دهنده گیاه ظاهر می شوند.


راهنمای کاشت بذر گل هسپریس بانوان / گل عصر

گل هسپریس بانوان یا گل عصر از طریق بذر تکثیر می شود. در کاشت بذری ابتدا بذرهای این گیاه را در گلدانی مناسب بکارید و توجه داشته باشید که گلدان دارای زهکشی خوبی باشد. پس از کاشت بذر روی آن را با خاک نرمی بپوشانید. گیاه را آبیاری کنید و روی آن را با نایلون روشنی بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود، چرا که رطوبت سبب تسریع در جوانه زنی گیاه می شود. پس از گذشت 10 تا 20 روز در دما 20 تا 25 درجه سانتی گراد بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند، از رشد سریعی برخوردار است و پس از گذشت دو ماه شروع به گلدهی می کند.


برای ثبت سفارش می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید

خرید بذر گل هیسپریس زیباامتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره راهنمای کاشت گل هسپریس بانوان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب