یو تجارت

90درصدخودروهابه اینترنت متصل می شوند

22 اسفند 94 ساعت 09:03
1 از 5 (1 رای)
90درصدخودروهابه اینترنت متصل می شوند

اولین همایش خدمات دستگاه به دستگاه و اینترنت اشیاء امروز با همت اپراتور دوم ارتباطی کشور و حضور نمایندگانی از بخش‌های مختلف صنعت جهت آشنایی با M2M در محل کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
در این همایش یک روزه که با رویکرد فرهنگ‌سازی و بازاریابی برگزار شد، تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت در حال حاضر ۲۰ میلیارد و به عبارتی هفت برابر جمعیت کره زمین تخمین زده شد؛ مسئولان راهکارهای سازمانی ایرانسل گزارشی از آمارهای ارائه شده در ارتباط با روند توسعه خدمات M2M ارائه دادند و گفتند که براساس آمارها تا سال ۲۰۰۸ میلادی تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت از جمعیت کل جهان بیشتر شد.
آنها باز هم با تکیه بر آمار پیش‌بینی کردند که تا سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه‌های هوشمند متصل به شبکه بالغ بر ۵۰ میلیارد شود؛ همچنین تعداد خودروهای مجهز به اینترنت که تا سال ۲۰۱۲ تنها ۱۰ درصد بود تا سال ۲۰۲۰ به ۹۰ درصد افزایش خواهد یافت.
بر همین اساس برآورد شده که تا سال ۲۰۲۰ درآمدهای مربوط به خدمات M2M و IOT در بخش ابزار به ۳۶ میلیارد دلار، در بخش لوازم الکترونیک به ۴۴۵ میلیارد دلار، سلامت ۶۹ میلیارد دلار و اتومبیل به ۲۰۲ میلیارد دلار برسد.

90درصدخودروهابه اینترنت متصل می شوند
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 90درصدخودروهابه اینترنت متصل می شوند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: خودرو ، اینترنت ، اپراتوردوم ، فرهنگ سازی ، دستگاه های متصل ، راهکارهای سازمانی ، ارتباط ، خدمات ، هوشمند ، اتومبیل ، شبکه