یو تجارت
دستان خود را مشت کنید حافظه تان زیاد شود

دستان خود را مشت کنید حافظه تان زیاد شود

ویرایش: 1394/12/16
نویسنده: mrmashuof

روانشناسی,تست ,موفقیت,مجله روانشناسی,برتر

دستان خود را مشت کنید حافظه تان زیاد شود

طبق پژوهشی نو در آمریکا، مشت کردن دست راست فرایند یادآوری آموخته های پیشین را بهبود می بخشد. آزمایشی تجربی نشان می دهد که کارایی حافظه با فشردن یک توپ کوچک افزایش می یابد. تا کنون مشت کردن دست، نشانه ای از عصبانیت فرض می شد. اما روانشناسان آمریکایی اینک به این نتیجه رسیده اند که مشت کردن دست راست باعث می شود حافظه بهتر کار کند و فرایند یادآوری بهبود یابد. تیم تحقیقاتی روث پراپر (Ruth Propper)، روانشناس آمریکایی از دانشگاه مونت کلیر آمریکا این نتیجه را با تحقیق بر روی ۵۱ راست دست به دست آورده است.

طبق گزارش منتشره در اشپیگل آنلاین آلمان، شرکت کنندگان در این آزمون باید بر روی صفحه ای تمرکز می کردند که بر روی آن ۳۶ کلمه به نمایش در آمده بود.

طبق این گزارش که در وب سایت مجله تخصصی PloS ONE منتشر شده است، در این تحقیق از آزمون شوندگان خواسته شد، یک بار بدون مشت کردن دست و دو بار هر بار به مدت ۴۵ ثانیه با دست مشت کرده کلمات را به خاطر بسپارند. برای مشت کردن دست توپی کوچک به آنها داده شد تا آن را در دست خود بفشارند.

دستان خود را مشت کنید حافظه تان زیاد شود

نتایج آزمون

بهترین نتیجه را گروهی به دست داد که به هنگام تمرکز بر روی صفحه مورد نظر، دست راست و به هنگام یادآوری کلمات دست چپ خود را مشت می کرد. آنها توانستند به طور متوسط ۱۱ کلمه را به یاد آورند که ۹ تای آن صحیح بود. کارایی این گروه دوبرابر گروهی بود که هم به هنگام تمرکز و هم به هنگام یادآوری دست چپ را مشت کرده بود.

گروهی که اصلا دست خود را مشت نکرده بود نتایجی بدتر از دو گروه دیگر به دست داد. روث پراپر می گوید: این نتیجه نشان می دهد که حرکات ساده از طریق ایجاد تغییراتی موقت در فعالیت های مغزی حافظه را بهبود می بخشد. او با بیان اینکه فعالیت های مغزی آزمون شوندگان در این تجربه انداز ه گیری نشده است افزود، اما از این تجربه می توان دریافت که با استفاده از روش های ساده اما ارزشمند می توان قابلیت های متفاوت دو نیمکره مغز را مورد تحقیق قرار داد.

محققان می گویند، با وجود کم شماری آزمون شوندگان در این تحقیق نتایج به دست آمده از ارزش بالایی برخوردار است. نیمکره چپ مغز مسئول حرکات نیمه راست و نیمکره راست مغز مسئول حرکات نیمه چپ بدن است.

منبع: مجله اینترنتی روانشناسی برتر »


منبع:

http://www.ravanshenasibartar.com/زیاد-شدن-حافظه-با-مشت-کردن-دست/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دستان خود را مشت کنید حافظه تان زیاد شود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دستان خود را مشت کنید حافظه تان زیاد شود ، حافظه ، افزایش حافظه ، ذهن ، ذهن بیدار ، فهمیدن ، درک ، درک بالاتر ، بهتر دیدن ، دید بهتر