یو تجارت

ثبت سایت در گوگل وبمستر

نویسنده: فایل می
16 اسفند 94 ساعت 16:39
1 از 5 (1 رای)
ثبت سایت در گوگل وبمستر

ثبت سایت در گوگل وبمستر

ببینید چه سایت هایی را می توانید به گوگل وبمسترمعرفی کنید

شما می توانید تا هزار سایت اعم از سایت اخبار و موبایل را به حساب کاربری خود اضافه کنید.علاوه بر آن ابزار گوگل وبمستر از شما درخواست می کند تا مالکیت سایت خود را تصدیق کنید این به این خاطر است که گوگل مطمئن شود شما صاحب سایت مورد نظر هستید تا بتواند اطلاعات سایت را در اختیارتان قرار دهد و اجازه دهد تا شما از ابزار آن استفاده کنید.تایید سایت بر رتبه سایت شما در گوگل و نتیجه ی جستجوی گوگل تاثیری ندارد(همچنین دستورالعمل هایی برای معرفی وبلاگ اضافه شده و وبسایت هایی که با استفاده از سایت های گوگل ساخته شده اند وجود دارد.)
اگر با استفاده از بلا گر یک وبلاگ ساخته اید می توانید با فعال کردن ابزار داشبورد بلاگر به طور خودکار آن را اضافه و تایید کنید.

مراحل عضویت و تایید سایت درگوگل وبمستر

 1. با استفاده از حساب کاربری خود در گوگل درگوگل وبمسترر وارد شوید
 2. بر روی دکمه ی Add a site کلیک کنید و آدرس url مورد نظر را که می خواهید اضافه کنید تایپ کنید.مطمئن شوید که آدرس url را کامل تایپ کرده اید
 3. بر روی continue کلیک کنید تا صفحه ی تایید سایت باز شود.
 4.  این مرحله اختیاری است شما می توانید در بخش نام یک اسم برای سایت خود تایپ کنید، برای مثال: My Blog

عضویت در ابزار وب مستر گوگل

5.. روش تایید خود را انتخاب کنید و از دستورالعمل های آن پیروی کنید

در این مرحله شما باید هویت خود را بعنوان صاحب اصلی سایت تایید کنید. ثبت سایت در گوگل و تایید هویت از چند روش قابل انجام است که مهمترین آنها دانلود فایل ازگوگل وبمستر است. مطابق با تصویر زیر شما باید فایل مورد نظر را از وبمستر دانلود کرده و برروی هاست خود و در ریشه اصلی آپلود کنید. از طریق مراجعه به آدرسی که جهت تایید هویت در اختیار شما قرار گرفته میتوانید از انجام صحیح این بخش مطمئن شوید. در نهایت با فشردن دکمه Verify و در صورت انجام صحیح مراحل با پیامی مبنی بر ثبت سایت در گوگل مواجه خواهید شد و از این به بعد به کلیه امکانات وبمستر دسترسی خواهید داشت. شما نباید حتی بعد از تایید هویت این فایل را از روی سایت خود پاک کنید.

تایید مالکیت سایت درابزار وب مستر گوگل

استفاده از HTML Tag

اگر به هردلیل شما دسترسی به سرور یا هاست خود ندارید یا امکان آپلود فایل برای شما فراهم نیست دو راه دیگر وجود دارد که میتواند در ثبت سایت در گوگل به شما کمک کند.
بر روی تب “Alternate methods” کلیک کرده و دایره کنار گزینه HTML tag را انتخاب کنید. در این بخش یک خط کد HTML به شما داده خواهد شد که باید آن را در هدر سایت خود و قبل از بسته شدن دستور قرار دهید. پس از قرار گرفتن این کد در فایل هدر سایت شما و فشردن دکمه Verify کار ثبت سایت در گوگل به پایان رسیده و دسترسی به امکانات برای شما باز خواهد شد.

ثبت سایت به وسیله ی تگ html

ثبت سایت با HTML tag

استفاده از Google Analytics

روش دیگری که بسیار ساده نیز می باشد استفاده از اکانت گوگل آنالینیکز برای ثبت سایت در گوگل و تایید هویت شماست. اگر از آمارگیر گوگل آنالیتیکز برای سایت خود استفاده میکنید و کد مربوط به آن در سایت شما قرار دارد میتواند با انتخاب گزینه Google Analytics و فشردن دکمه Verify خیلی سریع هویت خود را تایید کنید. البته تنها در صورتی ثبت سایت در گوگل وبمستر انجام میشود که اکانت آنالیتیکز خود را نیز با همین آدرس Gmail ساخته باشید.

ثبت سایت در ابزار وب مستر گوگل به وسیله ی آنالیزگر گوگل

در اینجا لیستی از انواع url است که شما می توانید به عنوان یک سایت آن را اضافه کنید

 •  http://example.com/
 •   https://example.com/
 •   ftp://ftp.example.com/
 •   http://bar.example.com/
 •   http://foo.bar.example.com/
 • http://www.example.com/foo/
 • http://www.example.com/foo/bar/
 •   http://foo.bar.example.com/catalog/dresses/

اطلاعات و گزارش های ابزار وب مستر در سطح سایت بسیار خوب عمل می کند.برای مثال اگر سایت شما یک بخش جداگانه برای یک کشور دیگر را داشته باشد ما به شما توصیه می کنیم که هرکدام از این زیر سایت ها را به عنوان یک سایت جداگانه معرفی کنید.برای مثال اگر شما یک سایت مسافرتی با subfolder هایی دارید که ایرلند،فرانسه و اسپانیا را پوشش می دهد می توانید به روش زیر سایت ها را درابزار وب مستر گوگل معرفی کنید.

 •   http://www.example.com
 •   http://www.example.com/france
 •   http://www.example.com/ireland
 • http://www.example.com/spain

به طور مشابه اگر سایت شما مدل http و https را دارا می باشد، می بایست هرکدام را به عنوان سایت جداگانه معرفی کنید. ابزارگوگل وبمستراز نام دامنه ی بین المللی(IDNA ) پشتیبانی می کند به همین دلیل برای مثال اگر شما http://bücher.example.com را در بخش مربوطه وارد کنید، به طور خودکار دیکته ی آن را تصحیح می کند که البته این کار را فقط برای هاست انجام می دهند.بنابراین توصیه ما به شما این است که هنگام ساخت آدرس url از کاراکترهای ASCII استفاده کنید

منبع: رسانه جادوی کلمات

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره ثبت سایت در گوگل وبمستر نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: ثبت سایت در گوگل وبمستر ، گوگل ، گوگل وبمستر ، ثبت سایت ، ثبت در گوگل ، جستجوگر ، 150 جستجوگر ، ثبت لینک سایت ، الکسا ، رتبه سایت