یو تجارت

بونسای سرو کوهی

21 فروردین 00 ساعت 22:07
1 از 5 (1 رای)
درخت بونسای تکمیل شده مناطق آرامش بخش را از فضای منفی بوجود می آورد و همچنین ریتم عالی ایجاد می کند.انعطاف­ پذیری و مراقبت آسان باعث شده که درخت سرو کوهی به عنوان یک درخت محبوب برای بنسای باشد
بونسای سرو کوهی

درخت بونسای تکمیل شده مناطق آرامش بخش را از فضای منفی بوجود می آورد و همچنین ریتم عالی ایجاد می کند. انعطاف­ پذیری و مراقبت آسان باعث شده که درخت سرو کوهی به عنوان یک درخت محبوب برای بنسای باشد، زیرا به سرعت به درخت جالب تبدیل می­ شود. این درخت در سخت­ ترین شرایط محیطی زندگی می ­کند، بنابراین یک درخت مطلوب برای بن سای شدن است.

انتخاب درخت سرو کوهی

تعدادی از سرو های کوهی برای کشت بونسای مناسب هستند، اما بسیاری از گونه ­های باغی برای تهیه بونسای ایده ­آل نیستند. برای بهترین نتیجه، انتخاب یکی از انواع دارای شاخ و برگ فشرده، مانند سرو کوهی چینی (Juniperus chinensis) است. از تنه و شاخه­ های جوان می ­توان به راحتی استفاده نمود و زمانی که درخت پیر است می­ توان از تکنیک ­های پیشرفته برای این منظور استفاده کرد، بنابراین، ممکن است ساختار تغییر کند.

شاخه­ های بلند، با ضخامت کم و مقدار زیاد شاخ و برگ نشانه ­ای از رشد قوی است. همچنین ساقه ­های قوی امکان دستکاری را فراهم می­ کند. شاخ و برگ بایستی به رنگ سبز عمیق و در انتها به رنگ سبز روشن باشند. سرو کوهی ممکن است از توسط کنه تارعنکبونی آسیب ببیند و یا ممکن است نوک شاخ و برگ داخلی یا نوک شاخه­ های سالم پژمرده شود. شاخ و برگ داخلی سالم به رنگ سبز تیره است. شاخ و برگ سبز عمیق و نوک سبز روشن بیانگر سلامتی درخت است.

تنه دارای قابلیت حرکت بوده و یا ممکن است چوب مرده باشد. تنه دوقلو توسط حرکت قوی به یک سمت، اندازه و توده شاخ و برگ را متعادل می ­کند.

مدیریت شاخ و برگ سرو کوهی

درخت سرو کوهی مناسب از شاخه­ های فعال و سال بدست می ­آیند؛ اگر این شاخه ­ها بطور چشم­گیر کاهش یابند، شوک باعث القاء رشد جوانه ­های شبه سوزن می ­شود. هرگز بیش از 40 درصد شاخ و برگ­ها را حذف نکنید، مطمئن باشید که شاخ و برگ باقی­مانده به رنگ سبز روشن و فعال هستند.

افزایش جوانه ­های نابجا توسط هرس نوک شاخه­ ها، تنها در صورتی کی که بیش از چندین شاخه وجود داشته و باهم رقابت کنند. این رقابت باعث می ­شود که جایگزین جوانه­ های انتهایی شوند.

محصول مرتبط : بذر سرو کوهی ویرجینیا ارگانیک

منبع: تحریریه خانه بذر

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، از فروشگاه ما دیدن کنید

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بونسای سرو کوهی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب