یو تجارت

پرورش گیاه در بستر مرتفع

8 فروردین 00 ساعت 16:09
1 از 5 (1 رای)
برای پرورش گیاهان در یک بستر مرتفع نیازی نیست که متخصص باشید. حتی تازه واردان کاملاً می توانند این کار را انجام دهند! کافیست این 6 مرحله ساده را دنبال کنید.
پرورش گیاه در بستر مرتفع

برای پرورش گیاهان در یک بستر مرتفع نیازی نیست که متخصص باشید. حتی تازه واردان کاملاً می توانند این کار را انجام دهند! کافیست این 6 مرحله ساده را دنبال کنید. برای شروع کاشت سبزیجات و گیاهان معطر، گیاهان جوان قوی از گیاهان بونی را در بستر خود بکارید. دیگر منتظر جوانه زدن دانه ها نباشید.

با خاک عالی شروع کنید:

با یک بستر مرتفع، شما این فرصت را دارید که به ریشه گیاه دقیقاً همان چیزی را که آنها می خواهند، بدهید: خاک میان وزن که رطوبت را به خوبی نگه می دارد، فضای هوایی زیادی دارد و مملو از مواد آلی است. این همان چیزی است که آنها از Miracle-Gro® Performance Organics® Raised Bed Mix می گیرند، بنابراین بستر مرتفع خود را با آن پر کنید. (دریابید که چند کیسه را باید برای اینجا تهیه کنید)

اگر یک باغ بستر مرتفع موجود دارید و فصل رشد را با خاک جدید شروع نمی کنید، از Miracle-Gro® Refresh ™ Soil Revitalizer برای احیای خاک قدیمی خود استفاده کنید. هنگامی که طبق دستور استفاده شود، به تجدید مواد مغذی، بازیابی ساختار خاک و تجدید احتباس آب کمک می کند.

وقتی خاک خشک است آبیاری کنید:

خاک در بستر های بلند شده سریعتر از خاک درون زمین تخلیه می شود، این فقط به دلیل جاذبه است (بسترهای بلندتر نیز سریعتر تخلیه می شوند). خاک را اغلب با قرار دادن انگشت در آن بررسی کنید. وقتی 2.5 سانتی متر بالایی خشک شد، وقت آن است که کاملاً بستر را آبیاری کنید.

شما می توانید با استفاده از قوطی یا شلنگ یک آبیاری (“دوش”را در تنظیمات نازل انتخاب کنید)، و یا شما می توانید زندگی خود را ساده تر با دستگاه های آبیاری هوشمند مانند گرو ™ باغ سمپاش با گرو ™ سنسور آب کیت شروع کنید. با چنین تنظیماتی هوشمندانه، سنسور هنگام تشنگی گیاهان هشدار را به تلفن شما می فرستد، سپس شما فقط شیر آب را روشن کرده و آب در جایی که گیاهان شما بیشترین نیاز را دارند تحویل داده می شود. ماهرانه.


یک لایه کود گیاهی اضافه کنید:

اگر خاک اطراف گیاهان را در بستر مرتفع خود با یک لایه گیاه خاک 5 تا 8 سانتی متر بپوشانید، احتمالاً نیاز به آبیاری کمتر و کشیدن علف های هرز کمتری خواهید داشت. مالچ با محافظت از آن در برابر اشعه گرم خورشید به مرطوب نگه داشتن خاک کمک می کند و با جلوگیری از دسترسی آنها به همان نور خورشید، از رشد علف های هرز جلوگیری می کند. شما می توانید از مالچ کیسه ای (مانند Miracle-Gro® Garden Mulch، ساخته شده از پوست کمپوست) کاه، برگ های خرد شده، نی کاج، یا بریده های علف اصلاح نشده استفاده کنید کاملاً به خود شما بستگی دارد.

به گیاهان خود غذا دهید:

شما می دانید که وقتی مدتی غذا نخورده اید چطور احساس گرسنگی و بی نظمی می کنید؟ گیاهان نیز به این صورت هستند. آنها برای رشد بهتر خود نیاز به تغذیه منظم دارند، به خصوص در بستر مرتفع، جایی که ممکن است کمی نزدیکتر از آنچه در زمین هستند کاشته شوند. برای شاد نگه داشتن گیاهان بستر مرتفع خود، یک ماه پس از کاشت با گرانول های تغذیه گیاه Miracle-Gro® Performance Organics® Raised Bed Plant شروع به تغذیه آنها کنید. علاوه بر این، اگر از گیاهان Miracle-Gro® Raised Bed خاک و Miracle-Gro® برای پرورش گیاهان بونی® خود استفاده کنید، طبق همه دستورالعمل ها، در فصل رشد نسبت به گیاهان تغذیه نشده 3 برابربیشتر محصول برداشت خواهید کرد!


مراقب علف های هرز باشید:

به محض مشاهده علف های هرز در باغ بستر خود، چشمهای تیز داشته باشید و آن ها را بیرون بکشید. کشیدن آنها در سنین جوانی آسان تر است و شما قطعاً می خواهید این کار را قبل از دانه دادن و شروع به تخم ریزی علف های هرز کوچک در سراسر بستر خود کنید.

به کشت آفات بروید:

روزانه به باغ بستر مرتفع شده خود سر بزنید و وقت بگذارید تا هر گیاه که علائم آفت یا بیماری را داشت زود شناسایی کنید و کنترل کنید.

پاداش:

اگر در حال پرورش سبزیجات، گیاهان یا میوه جات هستید، اگر هر روز در آنجا باشید، شانس بیشتری برای هرس کردن محصول خود در اوج رسیدن خواهید داشت.


منبع: تحریریه خانه بذر


امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، از فروشگاه ما دیدن کنید


امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره پرورش گیاه در بستر مرتفع نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب