یو تجارت

گل خانه خانگی

22 بهمن 99 ساعت 22:05
1 از 5 (1 رای)
گلخانه خانگی ایده نوینی است که متناسب با زندگی شهرنشینی بروز شده است طوری که شما می توانید در آپارتمان محل زندگی خود به راحتی یک گلخانه کوچک تاسیس کنید و علاوه بر ایجاد اشتغال، از محصولات متنوع آن بهره مند شوید
گل خانه خانگی

گلخانه خانگی ایده نوینی است که متناسب با زندگی شهرنشینی بروز شده است طوری که شما می توانید در آپارتمان محل زندگی خود به راحتی یک گلخانه کوچک تاسیس کنید و علاوه بر ایجاد اشتغال، از محصولات متنوع آن بهره مند شوید و طبیعت را به خانه خود دعوت کنید. این نوع از گلخانه قابلیت نصب در حیاط خانه، بالا پشت بام، تراس، بالکن و … را دارد. جای کمی را اشغال می کند و از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد.
گلخانه چیست:

گلخانه یا گیاه خانه محلی برای کشت گیاهان مختلف می باشد که دارای سقف و دیواره های شفافی می باشد. سقف و دیواره های گلخانه را با پوششی شفاف می پوشانند چرا که استفاده از این پوشش شفاف سبب دریافت نور و دمای خورشید می شود؛ همچنین از گیاهان شما در برابر سرما و شرایط جوی مختلف محافظت و نگهداری می کند. بسیاری از گلخانه ها به صورت پیش ساخته می باشند که به راحتی با پیچ و مهره به هم وصل می شوند و نیاز به دانش فنی زیادی برای نصب ندارند.

در کشت گلخانه ای شما می توانید از حداکثر محیط مورد کشت خود استفاده کنید و در تمام طول سال از محصولات مورد نیاز خود به صورت تازه بهره مند شوید بدون آنکه از کیفیت محصولات شما کاسته شود. توجه داشته باشید که گلخانه دارای انواع مختلفی می باشد که به طور کلی به دو دسته گلخانه صنعتی و گلخانه خانگی تقسیم می شود که هر کدام از این گلخانه ها نیز با توجه به ابعاد و سایز خود به مدلهای مختلفی تقسیم می شوند؛ در یک تقسیم بندی دیگر گلخانه را با توجه به مصالح مورد استفاده به دو دسته گلخانه ثابت و متحرک تقسیم می کنند.

استفاده از گلخانه باعث افزایش کیفیت محصولات تولیدی می شود و از محصولات شما در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند. در مناطقی که امکان کشت محصول وجود ندارد با احداث گلخانه می توانید محصولات مورد نیاز بازار را تولید و عرضه کنید و از این طریق برای خود شغلی پر سود ایجاد کنید.
تعریف گلخانه خانگی:

گلخانه خانگی همانطور که از نامش پیداست نوعی گلخانه برای استفاده در خانه می باشد، این نوع گلخانه قابلیت نصب در حیاط خانه، تراس، پشت بام، بالکن و … را دارد. در زندگی آپارتمانی و شهری شما محیط چندانی برای ایجاد باغچه و کشت گیاهان مورد علاقه خود ندارید به همین منظور ایجاد گلخانه خانگی می تواند ایده مناسبی برای این منظور باشد تا بتوانید در کوچکترین فضای خانه اعم از بالکن یا تراس بتوانید گلخانه ای متناسب با سلیقه خود در ابعاد و اندازه های مختلف ایجاد کنید و محصولات دلخواه خود اعم از انواع گل و گیاه، سبزیجات و صیفی جات را پرورش و از آنها در طول سال استفاده کنید. علاوه بر تغییر دکوراسون خانه خود می توانید طبیعت را به خانه خود هدیه دهید و از آن بهره مند شوید. گلخانه های خانگی در ابعاد و اندازه های مختلفی عرضه می شوند.

ویژگی ها و مزایای گلخانه خانگی:

طول عمر بالایی دارد و سالهای سال می توانید از آن بهره مند شوید و از محصولات تر و تازه آن برخوردار شوید.
خانه های آپارتمانی معمولا از باغچه و حیاط بی بهره هستند، بنابراین با احداث گلخانه خانگی می توانید طبیعت را به خانه خود هدیه دهید و از آن در طراحی دکوراسیون خانه خود بهره مند شوید.
گلخانه خانگی متناسب با محل قرارگیری می تواند در حیاط خانه، تراس، پشت بام و بالکن باشد.
برای کشت گیاهان مختلف منجمله انواع گلهای زینتی ، صیفی جات و سبزیجات مناسب می باشد.
در یک محل کوچک یک تا دو متری می توانید گیاهان مختلفی را کشت کنید و در تمام طول سال از مزایای آن بهره مند شوید.
این گلخانه ها به صورت پیش ساخته می باشند که به راحتی با تعدادی پیچ و مهره نصب می شوند و در کمترین زمان نصب و اجرا می شوند، راندمان کاری بالایی دارند.
در بیشتر مناطق قابل استفاده است. قابل جابجایی نیز می باشد.
گلخانه جای کمی را اشغال می کند.
گلخانه خانگی ایده نوینی برای استفاده حداکثری از محیط خانه برای کشت محصولات مورد نیاز متناسب با سلیقه افراد می باشد.
گلخانه باعث کاهش مصرف آب می شود.
در تهیه تجهیزات گلخانه از بهترین لوازم و متریال ها استفاده شده است که مقاومت بالایی در برابر شرایطی محیطی و … دارد.
در برابر سرما، گرما، رطوبت و نور مستقیم خورشید مقاوم است و از محصولات شما محافطت می کند.
به صورت کاملا پیش ساخته می باشد که قابلیت نصب مجدد را نیز دارد.
دارای قیمت مناسبی می باشد.
امکان تولید و نگهداری گیاهان مختلف را به شما می دهد.


انواع گلخانه خانگی

گلخانه های خانگی دارای مدلهای مختلفی به قرار زیر می باشد.
گلخانه خانگی مدل وستا

این نوع گلخانه برای اجرا در مکان های کوچک مناسب است و یکی از پرفروش ترین نوع گلخانه های خانگی می باشد که از محبویت زیادی برخوردار است. این نوع گلخانه فضای کافی را برای قرار دادن میز و طبقه در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید گیاهان مختلف را کشت کنید. قابلیت اجرا و نصب تمامی لوازم جانبی گلخانه را دارد. این نوع گلخانه نیز خود دارای ابعاد و مدلهای مختلفی می باشد و نوعی گلخانه خانگی کوچک می باشد.

گلخانه خانگی سری فلورا

گلخانه خانگی سری فلورا نسبت به سری وستا کمی بزرگتر می باشد که نصب آسانی نیز دارد. طبقات مختلفی دارد که برای کشت انواع گل و گیاه مناسب می باشد. فضای کافی را برای رشد در اختیار گیاه قرار می دهد. برای کلیه فصول سال مناسب می باشد. قابلیت نصب در حیاط خانه، بالکن، تراس و … را دارد. این نوع گلخانه نیز دارای مدلهای مختلفی می باشد که در اندازه ها مختلفی عرضه می شود. به صورت کاملا پیش ساخته می باشد که به راحتی نصب و اجرا می شود. این نوع گلخانه در سایز متوسط می باشد.

گلخانه خانگی سری دیانا

گلخانه خانگی دیانا یکی از بزرگترین گلخانه های آلومینیومی می باشد که فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید گیاهان مختلفی را پرورش دهید. این نوع گلخانه برای خانه های ویلایی و همچنین مراکز آموزشی مناسب می باشد. دربهای آن نیز به صورت کشویی است که به راحتی باز و بسته می شود. قابلیت اجرای تمامی تجهیزات جانبی گلخانه را دارد. ارتفاع این نوع گلخانه 3.2 متر و عرض آن نیز بیش از 3 متر می باشد. توجه داشته باشید که این مدل گلخانه در مدلها و اندازه های مختلفی می باشد که شما می توانید متناسب با سلیقه خود آنها را خریداری و نصب کنید که نصب آسانی نیز دارد. در سایز بزرگ می باشد.

گلخانه سری ملیسا

ملیسا بزرگترین مدل گلخانه خانگی است که نسبت به سایر گلخانه های خانگی دارای ابعاد بزرگتری می باشد. متریال مورد استفاده در این گلخانه متفاوت از سایر مدلهای گلخانه می باشد که در تهیه آن از آهن گالوانیزه استفاده شده است که به صورت پیچ و مهره نصب می شود. این نوع گلخانه برای اجرا در محیط های بزرگ مناسب می باشد و در برابر شرایط اقلیمی مقاوم است. توجه داشته باشید که گلخانه ملیسا خود نیز دارای انواع و مدلهای مختلفی می باشد که دارای ابعاد و اندازه های مختلفی است. برای کاشت گیاهان مختلف مناسب می باشد و نوعی گلخانه لوکس بزرگ می باشد.

گلخانه خانگی سری بیلوبا

بیلوبا از جمله مدل های گلخانه باغی است که ابعاد بزرگتری نسبت به گلخانه های تمام آلومینیومی دارد. از بهترین متریال ها برای تهیه این نوع گلخانه استفاده شده است، به صورت پیش ساخته می باشد که با تعدادی پیچ و مهره نصب می شود و نیاز به دانش فنی زیادی ندارد. دارای مدلهای مختلفی می باشد که در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود. این نوع گلخانه برای اجرا در فضای های بزرگ مناسب می باشد. نوعی گلخانه خانگی لوکس بزرگ می باشد.

گلخانه خانگی سری هیوا

گلخانه خانگی سری هیوا یکی از مشهورترین و پرکاربردترین گلخانه یک طرفه می باشد، این نوع گلخانه همانطور که از نامش پیداست به صورت یکطرفه می باشد طوری که یک طرف آن به دیوار بالکن و حیاط خانه وصل می شود و فضای کمی را اشغال می کند. نصب سریعی دارد و برای قرار دادن انواع گل و گیاه در طبقات دیواری مناسب می باشد. در این نوع گلخانه فرد می تواند از بیرون به درون گلخانه دسترسی داشته باشد.

درب های این نوع گلخانه به صورت کشویی است. در ساخت این محصول از بهترین مواد و متریال ها استفاده شده است. برای فضای آپارتمانی کوچک مناسب می باشد که قابلیت نصب در حیاط خانه، بالکن، تراس و … را دارد. برای سبزی کاری مناسب می باشد. در مدل های مختلفی تولید می شود که دارای ابعاد و اندازه های مختلفی نیز می باشد. نوعی گلخانه خانگی یکطرفه در سایز کوچک می باشد.

گلخانه خانگی سری والیا

از گلخانه های یکطرفه است که در سایز متوسط می باشد، این نوع گلخانه در مدلها و ابعاد مختلفی تولید و عرضه می شود که برای کشت انواع گل و گیاه مناسب می باشد. یک طرف این نوع گلخانه به دیوار حیاط، بالکن و تراس وصل می شود. نصب آسانی دارد که با تعدادی پیچ و مهره نصب می شود. طول عمر بالایی دارد. توجه داشته باشید که تمامی محصولات ارائه شده توسط شرکت ره پویان جبهه سبز دارای ضمانت نامه می باشد.

گلخانه خانگی سری هپتا

یکی دیگر از گلخانه های یک طرفه گلخانه هپتا می باشد که در سایز بزرگ عرضه می شود و برای قرار دادن انواع گل و گیاه در طبقات مختلف مناسب می باشد. این گلخانه به صورت کاملا پیش ساخته می باشد که برای کلیه فصول سال مناسب می باشد. در ابعاد و مدلهای مختلفی می باشد.

گلخانه خانگی تروپینا

گلخانه خانگی تروپینا از سری گلخانه های خانگی سایز کوچک می باشد که به دلیل کوچک بودن بسیار محبوب می باشد چرا که نیاز به اتصال به دیوار، بالکن و تراس را ندارد. نصب راحتی درد. دارای طبقات مختلفی می باشد که فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید گیاهان مختلفلی را پرورش دهید. در مدلهای گوناگونی عرضه می شود دارای ابعاد مختلفی می باشد. برای اجرا در فضاهای کوچک آپارتمانی مناسب می باشد. نوعی گلخانه کوچک ایستاده می باشد.

گلخانه خانگی هگزا

گلخانه خانگی هگزا نوعی گلخانه شش ضلعی می باشد. یکی از زیباترین گلخانه های خانگی است که بیشترین شباهت را به آلاچیق دارد در مدلهای مختلفی می باشد که در اندازه های مختلفی نیز عرضه می شود. برای منازل ویلایی بسیار مناسب می باشد و منظره دلنوازی را مهیا می کند. نصب آسانی دارد در تهیه این سازه از بهترین متریال ها استفاده شده است با تعدادی پیچ و مهره نصب می شود.

نحوه ساخت گلخانه خانگی

قبل ازهر چیزی برای ساخت گلخانه خانگی نیاز به محلی برای ساخت گلخانه دارید که این محل می تواند حیاط خانه، بالکن، تراس، بالا پشت بام و … باشد، پس از انتخاب محل نصب می توانید گلخانه خود را احداث کنید، گلخانه با توجه به محل احداث می تواند کوچک، متوسط، بزرگ و لوکس باشد. نصب گلخانه بسیار راحت و با تعدادی پیچ مهره نصب می شود. این نوع گلخانه ها به صورت کاملا پیش ساخته می باشد که با پیچ و مهره نصب می شود و اگر کمی دانش فنی داشته باشید می توانید آنها را را نصب کنید. برای ساخت گلخانه خانگی از بهترین متریال ها، آهن گالوانیزه و آلومینیوم استفاده شده است. دارای پوشش پلی کربنات دو جداره می باشد. دارای ناودانی، پنجره سقفی، درب کشویی، لاستیک درزبندی و … می باشد.

تجهیزات مورد نیاز گلخانه خانگی

تجهیزات و لوازم جانبی گلخانه خانگی به قرار زیر می باشد.

سیستم گرمایشی گلخانه: همانطور که از نامش پیداست از این سیستم در فصول سرد سال برای گرم نگه داشتن گلخانه و دمای آن استفاده می شود.
سیستم تهویه گلخانه: این سیستم بیشتر شبیه پنکه است که بر دیواره گلخانه نصب می شود و هوای درون گلخانه را تهویه و فضا را برای رشد بهتر گیاه فراهم می کنم.
روشنایی: سیستم روشنایی یکی از مواردی است که باید به آن توجه داشت که روشنایی نه بیش از حد باشد و نه زیاد کم باید طوری باشد که گیاه بتواند رشد کند؛ در برخی از گلخانه ها از نور به عنوان روشنایی مصنوعی خورشید استفاده می شود.
وسایل اندازه گیری: یکی از تجهیزات و لوازم جانبی گلخانه است که برای اندازه گیری تجهیزات گلخانه منجمله دما، نور و … از آن استفاده می شود.
سیستم آبیاری گلخانه: هر گیاهی برای رشد نیاز به آب و غذا دارد، بنابراین سیستم آبیاری یکی از کاربردی ترین تجهیزات گلخانه است که باید به آن توجه داشت؛ استفاده از سیستم آبیاری مدرن و بهینه در گلخانه خانگی سبب کاهش میزان آب مصرفی می شود طوری که شرایط را برای رشد گیاه فراهم می کند.
توری سایبان: یکی از وسایل مورد نیاز در احداث گلخانه توری سایبان می باشد که از گلخانه شما محافطت می کند.
کارت جلب کننده حشرات: همانطور که از نامش پیداست از این وسیله به عنوان تله برای به دام انداختن حشرات استفاده می شود؛ حشرات به کارت جلب کننده می چسبند و از بین می روند، از محصول شما در برابر آفات و حشرات محافظت می کند.
سینی نشا: از سینی نشاء برای کشت گیاهان مختلف در گلخانه خانگی استفاده می شود.
پایه برق: پایه برق از تجهیزات مورد نیاز گلخانه می باشد.
میز گلخانه: میز گلخانه یکی از تجهیزات درونی گلخانه می باشد که از آن برای گیاهان مختلف استفاده می شود، این میز همچون طبقه می باشد که ممکن است یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه بسته به نوع و ابعاد گلخانه باشد.
میز کشت سبزیجات: این میز همانطور که از نامش پیداست برای کشت سبزیجات مختلف مناسب می باشد که در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید و عرضه می شود.
طبقه دیواری: طبقه دیواری نیز یکی از تجهیزات گلخانه است که گیاهان بر روی آن قرار می گیرند.

از دیگر تجهیزات و لوازم جانبی گلخانه می توان به سیستم روشنایی ضد آب، فن تهویه اتوماتیک با ترموستات تنظیم دما، دماسنج و رطوبت سنج دیجیتال، پایانه برق، بخاری اتوماتیک فن دار اشاره نمود.

هر گلخانه ای نیاز به یکسری تجهیزات و لوازم جانبی دارد که در این نوشتار به برخی از مهمترین آنها اشاره نمودیم تا شما نیز آشنایی مختصری با تجهیزات مورد نیاز گلخانه داشته باشید.


منبع: سایت خانه بذر

برای نمایش محصولات فروشگاه گل و گیاه اینجا کلیک کنید

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره گل خانه خانگی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: گل خانه خانگی ، گل آپارتمانی ، گلخانه ، کشت گلخانه ای