یو تجارت

اچ‌پی، ویندوز 10 را مقصر اصلی کاهش فروش کامپیوتر‌های شخصی می داند

12 اسفند 94 ساعت 23:40
1 از 5 (1 رای)
اچ‌پی، ویندوز 10 را مقصر اصلی کاهش فروش کامپیوتر‌های شخصی می داند

هرچقدر که امروزه بازار خرید و فروش گوشی‌ها داغ است و تبلت‌ها نیز طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند، بازار کامپیوتر چندان تعریفی ندارد و با افت فروش رو به رو شده. شاید در نگاه اول بگویید که علت این امر علاقه کاربران به خرید موبایل و تبلت باشد، اما مدیر عامل HP Inc ، آقای Dion Weisler نظری متفاوت در مورد افت فروش کامپیوترها دارد. از شروع سه ماهه اول سال میلادی ۲۰۱۵ تا انتهای ماه ژانویه، HP نسبت به سال قبلی ۱۲ درصد افت فروش داشته و درآمد مالی کمپانی به ۱۲.۲ میلیارد دلار رسیده است. آقای ویزلر، مدیر عامل HP Inc نیز علت این افت فروش را به خاطر سیستم عامل ویندوز ۱۰ می‌داند. در ادامه با گجت نیوز همراه شوید.
وی در کنفرانسی که با سرمایه گذاران داشت گفت:
ما هنوز افزایش تقاضای ویندوز ۱۰ را آنطور که انتظار داشتیم مشاهده نکرده‌ایم، و با دقت به هرگونه تغییر قیمتی که باعث تضعیف تقاضا شود نظاره می‌کنیم.
در کنار این گفته‌ها، وی اظهار کرد که معتقد است ویندوز ۱۰ ، سیستم عامل فوق العاده‌ای‌ست. در صورتی که اطلاعی ندارید، باید بدانید که HP Inc قسمتی از کمپانی HP است که وظیفه فروش کامپیوتر و همچنین پرینتر را بر عهده داشته، و بخش دیگر نیز HP Enterprise نام دارد.
فروش پرینتر و کامپیوتر شخصی افت زیادی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) داشته‌ که بعضی از تحلیلگران نیز ویندوز ۱۰ را مقصر اصلی این امر می‌دانند. در گزارشات آمده که علت این افت فروش، بخاطر جذابیت کم ویندوز ۱۰ برای مشتریان و خرید کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ تا انتهای سال ۲۰۱۵ بوده که باعث شده بازار PC نسبت به سال قبل با ۸.۳ درصد افت فروش مواجه گردد. انتظار می‌رفت که ویندوز ۱۰ بتواند به فروش کامپیوترها کمک کند که گویا یک خیال واهی بوده.
نظر خود را در مورد این خبر با ما در میان قرار دهید. آیا شما هم افت فروش کامپیوترها بخاطر سیستم عامل جدید مایکروسافت است؟

اچ‌پی، ویندوز 10 را مقصر اصلی کاهش فروش کامپیوتر‌های شخصی می داند
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره اچ‌پی، ویندوز 10 را مقصر اصلی کاهش فروش کامپیوتر‌های شخصی می داند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بازار ، کامپیوتر ، کمپانی ، سیستم عامل ، ویندوز ، بازارخرید ، فروش کامپیوتر