یو تجارت

آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟

نویسنده: فایل می
28 آبان 94 ساعت 16:45
1 از 5 (1 رای)
آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟

آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟

آیا می دانید تبلت، تلفن همراه یا لپ تاپ تان چقدر انرژی مصرف می کند؟ و آیا باید شارژر ها را پس از شارژ کامل از برق کشید؟

جادوی کلمات: آیا می دانید تبلت، تلفن همراه یا لپ تاپ تان چقدر انرژی مصرف می کند؟ و آیا باید شارژر ها را پس از شارژ کامل از برق کشید؟ در این نوشته با برسام همراه باشید تا میزان برقی را که شارژر ها مصرف می کنند اندازه بگیریم. آیا به صرفه است یا بگذاریم به حال خودشان باشند؟!

آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟ + محاسبه مصرف برق به تومان

شاید نام Vampire Power یا نیروی خون آشام به گوش تان خورده باشد، این اصطلاح به میزان انرژی که یک دستگاه در حالت Standby مصرف می کند گفته می شود، زمانی که از آن ها هیچ استفاده ای نمی کنید. اما خود شارژر ها وقتی به برق هستند چقدر انرژی مصرف می کنند؟

تست شد – شما هم می توانید

برای تست کردن مقدار انرژی مصرفی شارژر های رایج، از یک کیت محاسبه کننده مصرف انرژی الکتریسته استفاده شد که در صورتی که یک جستجو کنید می توانید انواع و اقسام آن ها را بیابید. با استفاده از این دستگاه ها که Electricity Usage Meters نامیده می شوند، می توانید میزان مصرف دستگاه هایتان را بدون کوچکترین حل مسئله و ضرب و تقسیمی به دست آورید.

این بهترین راه برای مقایسه میزان انرژی مصرف شده و تئوری است که می تواند با این افزایش قیمت چاره ساز باشد و بلکه بتوانید نقاط نشتی برق را نیز شناسایی کنید. بگذریم، به مسئله شیرین شارژر ها می رسیم!

یک شارژر چقدر مصرف خون آشامانه دارد؟

هر چیز که فکرش را هم نمی کنید چک شد؛ شارژر آیفون، آیپد، مک بوک، اندروید، نیتندو و …

همه چیز از همان ابتدا مشخص شد، هیولا های اهریمنی که به خوردن خون ومپایر ها مشغول بودند… شارژر ها!

گفته می شد وقتی از شارژری استفاده نمی کنید آن را از برق خارج کنید، چرا چون…

آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟ + محاسبه مصرف برق به تومان

نیازی نیست! اگر به تصویر بالا نگاهی بیندازید متوجه می شوید مقدار مصرف برق ۰٫۰Wیا صفر وات می باشد. اما آیا واقعا صفر است؟

اگر دستگاه مصرف سنج را به یکی از پریز ها متصل کنیم و شارژر ها را هم به همان پریز آیا تغییری حاصل می شود؟ خیر، حتی با خروج و ورود چند شارژر بی کار دیگر نیز تغییری حاصل نشد.

اما وقتی یک شارژر آیفون ۶، آیپد ایر، مک بوک ایر (۲۰۱۳)، سرفیس پرو ۲، کروم بوک سامسونگ و یک شارژر نکسوس ۷ را وارد کردیم، ۰٫۳ وات را بالاخره نشان داد!

خب، حالا چقدر هزینه اش می شود؟!

آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟ + محاسبه مصرف برق به تومان

اگر ۲۴ ساعت روز، ۷ روز هفته، و همینطور ۳۶۵ روز سال، تمامی این شارژر ها را بدون استفاده به برق متصل کنید، اگر مشترک پر مصرف برق باشید، ۷۶۲ هزار تومان، نه! ۷۶۲ تک تومان، و اگر کم مصرف باشید حدود ۱۰۳٫۹۴ تومان برایتان هزینه به همراه خواهد داشت…

نتیجه گیری

آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟ + محاسبه مصرف برق به تومان


همانطور که با هم دیدیم و حساب کردیم، با از برق خارج کردن شارژر در طول یک سال می توانید حدود ۱۰۰-۱۰۰۰ تومان سود کنید! اما بهتر نیست به جای این کار از سیستم ها و روش های بهتری برای نگهداری بیشتر انرژی استفاده نمایید؟ روشنایی، پنجره های دوجداره، مصرف رایانه و … می تواند به حد بسیار چشمگیری در کاهش مخارج تان ناجی باشند.

منبع:جادوی کلمات
بازنشر : یوتجارت
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (1)
ترتیب
مرتضی جدایی کد: 2

جالب بود. ممنون از مقاله خوب شما .

پاسخ
1394/9/4
ans_result_2
کلمات کلیدی: آیا باید شارژر ها را پس از استفاده از برق کشید؟ ، شارژ ، شارژر ، دانستنی ، داسنتین ها ، داسنتیننها ، اخبار علمی ، خبر های علمی ، سیم شارژر