یو تجارت

3 فنجان چای در روز ضامن سلامت استخوان‌ها

نویسنده: یو تجارت
27 آبان 94 ساعت 15:22
1 از 5 (1 رای)
3 فنجان چای در روز ضامن سلامت استخوان‌ها

محققان می‌گویند نوشیدن ۳ فنجان چای سبز یا سیاه می‌تواند ضامن سلامت استخوان‌ها و پیشگیری از پوکی استخوان باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سلام دکتر، به گفته متخصصان ۲۰۰ میلی لیتر چای سیاه حاوی ۹۰ تا ۲۱۸ میلی گرم فلاونویید و همین مقدار چای سبز حاوی ۴۸ تا ۱۳۸ میلی گرم فلاونویید است.

این گروه از پلی‌فنولها برای مقابله با زوال عقل و افزایش حافظه و حفاظت از پوست در برابر اشعه uv و مشکلات قلبی عروقی مفید است.

بر اساس این تحقیقات که مشروح آن در مجله American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است نوشیدن چای می‌تواند به سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان نیز در خانم‌ها کمک کند.

محققان برای رسیدن به این نتیجه ۱۱۸۸ زن را به مدت ۱۰ سال زیر نظر گرفتند. گروهی از داوطلبان که روزانه حداقل ۳ فنجان چای می‌نوشیدند ۳۰ درصد کمتر از سایر داوطلبان دچار مشکلات استخوانی، شکستگی استخوان و پوکی شدند.

در کنار چای مصرف سایر مواد غذایی حاوی فلاونویید‌ها مثل لیموترش، میوه‌‌های قرمز رنگ، گوجه فرنگی، پیاز، بروکلی، انگور، سیب و شکلات سیاه نیز می‌تواند سلامت استخوان‌ها را تضمین کند

3 فنجان چای در روز ضامن سلامت استخوان‌ها
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 3 فنجان چای در روز ضامن سلامت استخوان‌ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: 3 فنجان چای سبز ، 3 فنجان چای سیاه ، سلامت استخوانها ، خواص چای ، پوکی استخوان ، سلامت استخوانها ، چای ، گوجه فرنگی ، پیاز ، بروکلی ، انگور ، سیب و شکلات سیاه