یو تجارت

با استراتژی بازاریابی بیشتر آشنا بشویم

نویسنده: یو تجارت
24 دی 96 ساعت 11:30
1 از 5 (1 رای)
با استراتژی بازاریابی بیشتر آشنا بشویم

استراتژ ی های بازاریابی به سه گروه:

1- استراتژی رهبر قیمت

2- استراتژی تمرکز

3- استراتژی تمایز تقسیم می گردند

اهداف این استراتژی ها عبارتند از :

1- جایگاه سازی
2- کسب سهم بازار
3- حفظ سهم بازار

بر اساس این اهداف ، سازمان ها به 4 گروه تقسیم می شوند.

1- اMarket Leader :

این شرکت ها بازار را بزرگ می کنند و فرهنگ سازی می نمایند .یادمان باشد که شرکت های تازه وارد کارش تغییر فرهنگ نیست .شرکت های رهبر سهم بازار خود را رشد می دهند .جایگاه خود را به شدت محافظت می کنند و ازوضعیت موجود دفاع می کنند و اجازه تغییر وضعیت را نمی دهند به این ترتیب که یا جلوی نوآوری را می گیرند و یا تلاش برای خرید سازمانهای نوآور می کنند تا این سازمانها برایشان دردسر ساز نشوند .


2- اMarket Challenger :

این شرکت ها نو آور هستند .رهبران را به چالش می کشند و در صورتی که توان مقابله با رهبران را نداشته باشند شرکت های کوچکتر را از بین می برند و به سهم بازار این نوع شرکتها حمله نموده ومتعلق به خود می کنند .با دادن هدایای تبلیغاتی و یا خالی نمودن پشت رهبران برای آنها ایجاد چالش می نمایند .در بازار های محلی که رهبران سهم بازار کمتری دارند حمله نموده و با ارائه اجناس مرغوب ، سهم بازار خود را بیشتر می نمایند .


3-اMarket Follower :

توانایی انجام هر آنچه را شرکت های رهبر و چالشگر انجام می دهند را دارند .به دنبال نوآوری برای به چالش کشیدن رهبر هستند . به دنبال حفظ موقعیت خود در بازار هستند .


4-ا out breaker یا Market Nicher :

این شرکت ها کار خود را می کنند و به کسی کاری ندارند .صاحبان برند های لوکس در این گروه هستند .این شرکت ها بر اساس تمایزشان در بازار کار خود را انجام می دهند و شعارشان what if است .

از بقیه آموزش های ما هم دیدن فرمایید

اگر مطالب ما مورد پسند شما واقع شده میتوانید این مطالب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی با یک کلیک به اشتراک بگذارید چهت استفاده به پایین همین صحفه مراجعه کنید با تشکر.

آموش بازاریابی و کسب درآمد توسط پورتال یو تجارت کلیک کنید

منبع: www.Youtejarat.com
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره با استراتژی بازاریابی بیشتر آشنا بشویم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بازاریاب ، فروشنده ، مشتری ، حامی و یار ، مشتریان ، محصولات ، خریدار ، مشتریان هدفمند ، افزایش فروش ، افزایش فروش