یو تجارت

داروی گیاهی “فیتوواژکش” برای درمان عفونتهای قارچی زنان در راه تولید

نویسنده: میلاد مقدسی
21 فروردین 96 ساعت 13:04
1 از 5 (1 رای)
داروی گیاهی “فیتوواژکش” برای درمان عفونتهای قارچی زنان در راه تولید

 دکتر حسن رخشنده افزود: برخی کارخانه‌های داروساز درصدد هستند که فرمولاسیون ساخت دارو را انحصاری در اختیار آنها قرار دهیم، اما مرکز بدنبال راهی است که این دارو به نام دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد تولید شود.

وی درباره اقدامات صورت گرفته برای تولید داروی گیاهی «فیتوواژکس» خاطر نشان کرد : در حال رایزنی با کارخانه‌های داروسازی در تهران هستیم که قرارداد تولید انبوه این دارو را منعقد کنیم، اما تا کنون تمام مذاکرات شفاهی بوده است.

رخشنده درباره موانع احتمالی پیش روی تولید داروی ضد عفونت‌های قارچی زنان، افزود :در جریان پیگیری‌های انجام‌شده تا کنون، شرکت‌های داروسازی عنوان می‌کنند که تولید این دارو بدلیل شیاف‌گونه بودن،هزینه‌بر است و از این رو برخی از این کارخانه‌ها درصدد هستند فرمولاسیون ساخت دارو را انحصاری در اختیار آنها قرار دهیم،در حالی که ما می‌خواهیم این دارو به نام دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد تولید شود.
داروی گیاهی فیتوواژکس هیچ وابستگی به خارج ندارد و بسیار ارزان است

رخشنده با بیان این که «داروی فیتوواژکس عوارض جانبی ندارد»، اظهار داشت :این دارو به طور کامل طبیعی بوده و هیچ وابستگی به خارج کشور ندارد و بسیار ارزان و به صرفه بوده و در صورت تولید آن،بخاطر کشت سیاه‌دانه کشاورزی هم رونق می‌گیرد.
وی در خصوص مراحل تحقیق این دارو گفت : ابتدا روی محیط کشت،اثرات ضد میکروبی دارو بررسی شده،مرحله بعدی با همکاران روی حیوان(موش) کار کردیم که اثرات ضدقارچی و ضدمیکروبی آن را بررسی کردیم. سپس در دو گاوداری در مشهد و فریمان،اثرات این دارو را روی عفونت‌های پستان گاو بررسی کردیم. در مرحله نهایی، سمیت دارو روی موش بررسی و متوجه شدیم سمی نیست.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره داروی گیاهی “فیتوواژکش” برای درمان عفونتهای قارچی زنان در راه تولید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: دارو ، گیاهی ، درمان عفونت ، قارچ ، فیتوواژکش ، زنان ، تولید انبوه