یو تجارت

تکنیک های جدید فروش

نویسنده: یو تجارت
11 بهمن 95 ساعت 19:12
1 از 5 (1 رای)
تکنیک های جدید فروش

شاید اصلاً عنوان “فروشنده” در کنار نام شما نباشد؛ اما باز هم ضروری ست که مهارت های خود را صیقل داده و یک ارتباط برقرار کننده ی بهتر شوید تا در کسب و کار زو ندگی برنده ی میدان خودتان باشید.

شاید کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کرده اید شاید هم در یکی از شرکت ها به عنوان کارمند مشغول به کار باشید؛ در هر حال فرصت خوبی ست تا برخی فعالیت هایی را که در طول روز مربوط به فروش می شود را بهتر انجام داده و تکنیک های جدید فروش را دنبال کنید. اکثر ما انسان ها، بدون درنظر گرفتن عنوان شغلی و یا مهارت مان، برخی از انواع فروش را اغلب بصورت روزانه انجام می دهیم.

والدین زمان قابل توجهی را تلاش می کنند تا “رفتن به رختخواب، انجام دادن کارهای شخصی و آمادگی برای تست بعدی” را به فرزندان شان بفروشند. کارآفرینان استارتاپی زمان قابل توجهی را صرف می کنند تا ایده ی خود را به سرمایه گذاران و سایر افرادی که نقش های کلیدی در رشد آنان دارند بفروشند.

یک مدیرعامل و رهبر یک سازمان بزرگ، بطور مداوم در حال تلاش و صرف زمان است تا بتواند چشم انداز شرکت را به کارکنان بفروشد. یک کارمندی که برای سازمان کار می کند زمان قابل توجهی را صرف تلاش برای فروش مجموعه ی توانایی هایش به مجموعه می کند تا در نهایت بتواند ارتقای شغلی گرفته و از نردبان ترقی بالا رود.

فروش، برای رشد کسب و کار و موفقیت آن همانند اکسیژن است. بدونِ آن، هیچ تجارتی روی نخواهد داد! غیرممکن است که بتوانید چیزی را بدون “فروش” رشد دهید.


۱- همیشه با سوال، هدایت کنید

برخی از بهترین ارتباط گیرنده هایی که با آنها آشنا شدم همیشه با “سوال” پیش می روند.


در جلسات بعدی فروش خود، یا تعامل با افراد سعی کنید مکالمه را به طرح یک سری سوالات جذاب و عالی هدایت کنید. البته قبل از هر چیز، تحقیقات لازم را انجام داده و با آمادگی کامل در جلسه حاضر شوید تا سوالات را مطرح نمایید.

وقتی یک سوال خوب می پرسید، در واقع دو کار انجام می دهید که در طولانی مدت شما را یاری می دهد. اول اینکه نوعی مفهوم و احساس فروتنی را القا می کنید که همیشه مثبت است. دوماً، شروع به دریافت پاسخ های کلیدی می کنید که احتمالاً در حالت نرمال به آنها دست نمی یابید! وقتی سوالات خوبی پرسیده شود، هیچ چیز قدرتمند دیگری برای دو طرف وجود نخواهد داشت!

پس در هر تعامل و ارتباطی که دارید، با طرح سوال جهت مکالمه را سوق دهید.
۲- برداشت خود را از “فروش” تغییر دهید

نمی دانم چه تعداد افرادی بودند که وقتی با آنها مواجه شدم هیچ حرفِ خوبی نداشتند تا درباره ی “فروش” بگویند. آنها اصلاً درک نمی کردند که چرا افراد تمایل پیدا می کنند چنین کاری انجام دهند! یا گمان می کردند هر کسی که چیزی بفروشد، یعنی هیچ شغلِ دیگری پیدا نکرده است!

برای موفقیت در فروش، شما ابتدا باید دیدگاه تان را نسبت به فروش تغییر دهید نه اینکه فقط تکنیک های جدید فروش را دنبال کنید! بجای اینکه بطور منفی به آن نگاه کنید از یک زاویه ای کاملاً متفاوت به آن بنگرید. فروش یعنی ارائه و کمک کردن به مردم تا به بتوانند به جایی که می خواهند بروند! در امر فروش، شما تنها زمانی برنده هستید که به دیگران کمک کنید.

اگر قرار باشد همواره به خودتان یادآوری کنید که چقدر از فروش نفرت دارید و هرگز تلاشی هم برای تغییرِ دیدگاه منفی خود نداشته باشید، کاملاً و قطعاً سخت است که بتوانید خدمات و محصولات خود را بفروشید.
۳- در حل کردن مسائل بطور حرفه ای وسواس باشید!

این مورد می تواند بازی را کاملاً به نفع شما تغییر دهد! اگر درباره ی حل کردن مسائل و مشکلات حساس باشید و ارزش واقعی را برای بازار فراهم کنید باعث می شوید که همه شما را متمایز از دیگران بشناسند و کمک می کند تا منحصربفرد باشید. بسیاری از فروشندگان موفق به این موضوع به عنوان “فروش” نگاه نمی کنند. بلکه فرصتی می دانند که بتوانند یک مسئله و مشکل را حل کنند. آنها واقعاً وسواس به خرج می دهند تا در حل کردن مسائل مهارت لازم را بدست آورده و حرفه ای شوند.

به دنبال راه هایی باشید تا ارزشی را که وارد بازار و مشتری بالقوه کرده اید دو برابر کند. سپس همه ی زمان و انرژی خود را صرف حل کردن مشکلات واقعی مردم کنید. وقتی شروع به حل کردن مسائل کنید و قبل از اینکه مردم برچسبِ “فروشنده” به شما بزنند خودتان را به عنوان یک “حل کننده ی مشکل” ثابت کنید؛ زندگی و کسب و کارتان متحول خواهد شد.
تبدیل شدن به یک فروشنده ی جلایافته و کار کردن روی مهارت های ارتباطی کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد که از موفقیت در کسب و کار فراتر می رود. حتی اگر عنوان “فروشنده” را هم برای خود نگذارید، باز هم، همه ی ما تا اندازه ای در حال فروش هستیم.

اگر مطالب ما مورد پسند شما واقع شده میتوانید این مطالب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی با یک کلیک به اشتراک بگذارید چهت استفاده به پایین همین صحفه مراجعه کنید با تشکر.

جهت فروش محصولات شما توسط پورتال یو تجارت کلیک کنید

منبع: www.Youtejarat.com
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره تکنیک های جدید فروش نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فروش ، افزایش فروش ، آموزش فروش ، تکنیک فروش ، آموزش قدم به قدم ، تکنیک فروش ، اصول فروش ، اصول ارتباط با مشتری ، جهش فروش ، تکنیک جدید فروش