یو تجارت

انسان از دیدگاه خداوند بزرگ اشرف مخلوقات است

نویسنده: یوسف عزیزی
15 دی 95 ساعت 22:45
1 از 5 (1 رای)
انسان از دیدگاه خداوند بزرگ اشرف مخلوقات است

انسان از دیدگاه خداوند بزرگ اشرف مخلوقات است . اشرف مخلوقات یعنی فکرو ذهن و هوشیاری او نسبت به بقیه مخلوقات .

وقتی از مردم در مورد سعادت میپرسیم همه میگویند سعادت یعنی  . کار خوب داشته باشیم زندگی راحت داشته باشیمو به هم نوعان خود کمک کنیم و به یاد خدا باشیمو زندگی خود را اینگونه به اتمام برسانیم . اما وقتی صحبت از ثروت میشود بیشتر مردم میگویند ثروت خوب نیست ، چون آنها معنی واقعی سعادت و سعادتمند را نمیدانند، سعادت یعنی سلامت و زندگی و ثروت ، نقش عمدای که طرز فکر مردم این گونه است را چه چیز به وجود می آورد ؟ شاید کسی نداند اما خود مردم چنین دیدگاهی را برای خود ایجاد میکنند و فکر میکنند کسی که ثروتمند است انسان نیست . کسی که ثروتمند است آخرت خوبی نداردو  اما یک دیدگاه را با هم بررسی میکنیم ببینیم ثرتمندان برای آخرت خود توشه ای بهتر دارند یا  افراد عادی .

* من فردی در وضعیت مالی عادی هستم از صبح زود تا آخر شب کار میکنم و نان حلال بر سر سفره زن و بچه ام می آورم .

-خوب است شما به یاد خدا هم هستید ؟

بله من همیشه به یاد خدا هستم همیشه نمازم را در اول وقت میخوانم تمام واجبات را انجام میدهم . و سعی میکنم فرزندانم هم مثل من به یاد خدا باشند و همیشه شاکر باشند.

/ نظر شما راجع به ثروت چیست ؟

# ثرت خوب نیست . دلیل من هم این است که فردی که ثروت مند است زندگی خوبی ندارد و این ثروت را از راه درست به دست نیاورده .

/ چرا ثروت و ثروتمند را این چنین تصور میکنید؟

# راستش را بخواهید خودم در نزدیکی خود ثروتمندی را آنچنان نمیشناسم اما چیزی است که نسل به نسل به ما رسید ه و همه ثروتمندان را اینطور میدانند خود شما مگر برنامه های تلوزیون را نمیبینید که در مورد زندگی ثروتمندان چه میسازند از روی حقیقت است دیگر.

/ شما میدانید فردی که در فیلمی فقر را خوب و ثروت را بد میداند . چقدر ثروت به دست می اورد فردی که به مردم میگوید ثروت خوب نیست خودش با تولید چنین فیلمهایی به دنبال ثروت است . پس حرف کسی را که خود به گفته اش اعتقاد ندارد را نباید باور کرد.

/ خوب شما چقدر فرزندان خود را در رفاه قرار داده اید؟

# فرزندان من در رفاه کامل اند به مدرسه میروند پول تو جیبی خود را میگیرن و با دوستان خود تفریحات محلی میکنند. همیشه خوشحال اند.

/ شما در سال چند بار فرزندان خود را برای گردش به جاهای دیدنی میبرید برای آینده آنها چه برنامه ریزی دارید؟

#  اگر بتوانم در آخر سال پس اندازی داشته باشیم برای تعطیلات عید چند روزی را به سفر میرویم اما همیشه و هر سال نمیشود . برای آینده فرزندانم برنامه خواصی ندارم. یعنی نمیدانم چه پیشخواهد آمد به امید خدا که همه چیز خوب خواهد بود.

/ برای دیگران تا به حال چه کار کرده اید و یا دوست دارید چکار کنید؟

# برای دیگران که نتوانسته ام کار چندانی انجام دهم شاید گاهی اوقات بتوانم برای پیر زن همسایه مان نانی یا میو ها بگیرم در همین اندازه بیشتر از آن نمیتوانم . خیلی کارها و خیلی کمک ها دوست دارم انجام دهم اما نمیشود . زندگی ما انسانها این گونه است.

/ خوب شما برای اینده خود چه برنامه ای دارید؟ کی بازنشته میشوید واستراحت میکنید؟

# راستش را بخواهی در مورد آینده برنامه ی خواصی ندارم و ببینم وضعیت چطور خواهد شد . چون شغل من هم آزاد است فکر نکنم بازنشستگی داشته باشم وبازنشستگی من بعد از مرگم است.

/ به نظر شما این همان زندگی است که خدا از شما خواسته اجام دهید. ؟

# بله این همان زندگی است که همه ما آن را داریمو و انجام میدهیم.

//// بله این زندگی بیشتر مردم جهان را در بر میگیرد انسانها به دنیا می آیند که فقط کار کنند و کار کنندو بعد بمیرند . اگر خداوند ما را اشرف مخلوقات خوانده و به ما گفه کار و کارو بعدش هم مرگ. پس ما جزو اشرف مخلوقات نیستیم . اشرف مخلوقات باید زندگی کند. اشرف مخلوقات باید برنامه ریزی زندگی داشته باشد . انسان باید آیند ه خود را بسازد نه آن که آن را با هرشرایطی بپذیرد. اگر ما فقط کار کنیم وهرچه در آینده پیش آمد را بپذیریم چه فرقی با دیگر مخلو قات خدا داریم که فقط کار میکنند و شب به همان یونجه ای که به آنها میدهند قانع هستند.

انسان از دیدگاه خداوند بزرگ اشرف مخلوقات است
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره انسان از دیدگاه خداوند بزرگ اشرف مخلوقات است نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: انسان ، اشرف مخلوقات ، کسب درآمد ، ثروت آفرینی ، موفقیت ، زندگی خوب ، هوش برتر انسانها ، قدر انتخاب انسان